Još jedan opoziv za R 1250 GS - i za policijski R 1250 RT

FFBikerSar

Well-known member
MOTORRAD 04/2023:

Opoziv za R 1250 GS: Otprilike četvrt miliona R 1250 GS (uključujući Adventure) i nekoliko hiljada R 1250 RT (samo verzija za policiju) prve godine modela širom svijeta mora otići u ovlašteni servis. Razlog: Zbog ponavljanih naglih ekstremnih razlika u brzini između motora i pogona, može doći do loma na mjenjaču (strelica) i blokade pogon, što može dovesti do pada. Protivmjera koju planira BMW zvuči jednostavno, ali efikasno: 1250 dobija ažuriranje softvera koje utiče na kontrolu protiv trzanja. Ovo ima za cilj da isključi iznenadno povećanje broja obrtaja i posljedično nagle skokove brzine, koji se, prema BMW-u, ne mogu dogoditi kod modela prethodnika serije 1200. U Njemačkoj će za oko 39.000 R 1250 GS/Adventure vlasnici biti obaviješteni poštom o opozivu u narednih nekoliko sedmica.

Screenshot_10.jpg
 
  • Haha
Reactions: Paf
ej frendu, kad naidjem kroz Sarajevo, ima da me odvedeš na najbolje Ćevape na Baascarsiji...ja častim ...
 
Vrlo bitna informacija jer 98% foruma vozi policijski BMW. Jel su rekli kaj za rotirke i sirene? Jebe me nešto u zadnje vrijeme, pale se dok mi je motor u garaži samo od sebe usred noći pa mi susjedi spominju mamu. A i klinci se žale da ne mogu spavati. Daj ih molim te pitaj i za to pa javi ovdje.
 
Vrlo bitna informacija jer 98% foruma vozi policijski BMW. Jel su rekli kaj za rotirke i sirene? Jebe me nešto u zadnje vrijeme, pale se dok mi je motor u garaži samo od sebe usred noći pa mi susjedi spominju mamu. A i klinci se žale da ne mogu spavati. Daj ih molim te pitaj i za to pa javi ovdje.
Pa važi samo za policijske RT - ali SVE GS-ove, desetke tisuća samo u Njemačkoj
 
"Zbog ponavljanih naglih ekstremnih razlika u brzini između motora i pogona, može doći do loma na mjenjaču (strelica) i blokade pogon"

Drugim riječima; naučite se šaltavat nižu s međugasom ili barem nemojte otpuštat kvačilo prenaglo bez ikakvog osjećaja?

Inače svaka čast BMW-u što ispravlja/priznaje greške (y)
 
"Zbog ponavljanih naglih ekstremnih razlika u brzini između motora i pogona, može doći do loma na mjenjaču (strelica) i blokade pogon"

Drugim riječima; naučite se šaltavat nižu s međugasom ili barem nemojte otpuštat kvačilo prenaglo bez ikakvog osjećaja?

Inače svaka čast BMW-u što ispravlja/priznaje greške (y)
Ne bi rekao.
Jer piše i o doskocima, kotači u zraku, doskokom budu usporeni.
Softwer bi trebao spriječit davanje gasa kada su kotači u zraku?
I u kvikšiftu pustit manje okretnog momenta na kvačilo?

Slaba ulazna osovina ili komfora radi?
 
Last edited:
  • Like
Reactions: bricksrheavy
Vrlo bitna informacija jer 98% foruma vozi policijski BMW. Jel su rekli kaj za rotirke i sirene? Jebe me nešto u zadnje vrijeme, pale se dok mi je motor u garaži samo od sebe usred noći pa mi susjedi spominju mamu. A i klinci se žale da ne mogu spavati. Daj ih molim te pitaj i za to pa javi ovdje.
metni šteker na aku
 
  • Like
Reactions: Kiki_Rotten
Skoro ce doc ka Alfa :unsure:
Pretjeruju s elektronikom na ovim novim motorima, sve to na motoru koji je ko bajagi rađen za bespuća i divljinu. Pa nema svatko ekipu za podršku kao oni na Paris Dakar, kad ti nešto crkne u vukohebini, da dođe serviser helikopterom da to opravi???
 
Pretjeruju s elektronikom na ovim novim motorima, sve to na motoru koji je ko bajagi rađen za bespuća i divljinu. Pa nema svatko ekipu za podršku kao oni na Paris Dakar, kad ti nešto crkne u vukohebini, da dođe serviser helikopterom da to opravi???
To bi se 3balo ka i Ducati vozit samo po EU di postoi ovlasteni servis.

P.S. sad ce napad za Desert X :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: neven
To je kao da napišeš: Svaka čast HDZ-u što se bori protiv korupcije :mrgreen:
:mrgreen:
agledaj, volim na YT pogledat MCN dugoročne recenzije, pa kad za KaTeMa krene prepričavat koliko ga je puta elektronika zajebavala, pa kad im se Aprilja popiša po podu doslovno tijekom recenzije, lijepo je vidjet da Plavokosi&Plavooki izdaju opozive i rješavaju greške.

*obavezna napomena za link ispod; naravno novinarska potplaćena britanska neobjektivna gamad(n)

 
"Zbog ponavljanih naglih ekstremnih razlika u brzini između motora i pogona, može doći do loma na mjenjaču (strelica) i blokade pogon"

Drugim riječima; naučite se šaltavat nižu s međugasom ili barem nemojte otpuštat kvačilo prenaglo bez ikakvog osjećaja?

Inače svaka čast BMW-u što ispravlja/priznaje greške (y)
Sreca pa ih nema puno i cesto 😁
 
Malo sam gledao, taj BMW, svako malo ima neke opozive...ne vidim za druge marke da se to dogadja cesto...eto...recimo Strom nikad nije imao opoziv i peri-deri je... :mrgreen: