Još jedan s karburatorima

Moretto

New member
Dakle...Yamaha xs 400, dva Mikunija. Pošto sam prošao više km u dva tjedna nego bivši vlasnik u dve sezone, bilo je samo pitanje vremena kad će nešto počet štekat... Kao prvo, čok je nepoznanica, s njim ne pali,niti može radit pod čokom ma kako hladan bio, može se samo s njim ugasit, krepa čim pomakneš ručicu. No, ajmo reć da i nije tako silno hladno, pali normalno bez čoka i relativno brzo se zagrije. Ipak pretpostavljam da je prebogata smjesa ili prljavi filteri zraka...ali do sada mi nije stao niti zaj..avao
Međutim, danas sam stao ispred dućana, skočio po duhan, izađem van, vergla,neće da upali...lokva benzina ispod motora. Zatvorim špinu, pričekam minutu, upali..ono na pol cilindra...jedva, onda je ispljuvao valjda višak juhe i proradi OK. Sad stoji, ne pušta ništa. Jel moguće da od prljavštine u čašici zašteka plovak pa prelije? Pa se i odšteka sam od sebe?
Btw...ima ko kakav looser's manual od xs 400 DOHC?
 
Moguće je...ali možda su i igle plovaka gotove tako da preliva.Moj ti je savjet da očistiš ili zamjeniš filter zraka,poštelaš ventile(ako nisi dugo) i rastaviš,očistiš karburatore,podesiš visinu plovaka,provjeriš razinu goriva,pošteluješ smjesu na minimumu,a nakon svega sihroniziraš karburatore.
Ako ti što nije jasno-pitaj (y)
 
Evo ti service manual(njem)

http://autoepc.com.ua/product_info.php?cPath=32&products_id=297&osCsid=a29cca921d06d47a38903094629aac07
 
Slideru,  :naklon: 

Motor sam kupio prije cca 2 tjedna, tako da nisam ništa još dirao na njemu, a bivši vlasnik je prešao 17 000 km u 12 godina, šta dalje pričat. S tom kilometražom, sumnjam baš da su potrošene igle...ali od samog stajanja nekako me vuče na blato i taloge u karburatorima, to ću morat rješit nekako.. muči me ta sinhronizacija ...nisam još imao posla s dva karburatora...to bi moglo i na servis..

U svakom slučaju , svaka čast, i zahvaljujem na brzom odgovoru, a za ovaj manual imaš cugu ako se ikad kamo vidimo. Recimo u Crikvenici za vikend  (y)

A ako se upustim u zahvate sam, kad mi ne bude jasno, pitat ću  :mrgreen: