Jos jedno ljeto...

deks

New member
I još jeno ljeto prođe. To je već ne znam koje po redu. Naravno ne govorim o godišnjem dobu, ni o godini, govorim o onih 2 tjedna godišnje kad smo ja i moj Shiver ( zadnje dvije- tri godine smo već zajedno a prije sam ljetovao s nekom enduračama) na GO. Kad krenemo a da nismo sigurni kuda ćemo stići, gdje ćemo spavati, tankirati, jesti ..Imano kišno, rezervnni veš, japanke, kupaće, vrecu za spavanje, notebook, punjače i kreditnu karticu. Nitko ne zna ( ili malo njih) gdje smo, pogotovo moja mama koja ni ne sluti da ja uopće imam motor. Bilo nam je lijepo ove godine. I sad smo doma, on se odmara, ja mu cistim fleke od mušica na najskrivenijim mjestima, oprao sam mu lanac i namazao ga onim finim bijelim sprejem, ja cekam da mi se hemici malo oporave, adrenalin me još uvijek povremeno puca kad se sjetim nekih djelova puta, vrućeg asfalta i guma, michelinke power pure,  ljepljive ko kaogume  a cesta prazna, ni auta ni murje. Toliko nam to znači da naše slike nisam još nikome pokazao. Istina, na svim slikama je samo on jer ja slikam njega a on mene naravno ne (mislim: Shiver) . Ni neću nikom pokazati, vecina njih to ni ne razumije. A ostalima ni ne smijem. Mislim tu na mamu, moju odraslu djecu, kolege na poslu i poslovne partnere ( i partnerice). Jer kad imaš skoro 60 ljeta (kao ja), ljeta na 2 kotača postaju jako dragocjena.
 
odlično
kratko,ali sa toliko osjećaja  (y)
 
Ne daj se Ines,jako lipo rečeno  (y)
 
Kad krenemo a da nismo sigurni kuda ćemo stići, gdje ćemo spavati, tankirati, jesti ..Imano kišno, rezervnni veš, japanke, kupaće, vrecu za spavanje, notebook, punjače i kreditnu karticu.

Točno znam o čemu se radi. Takvo ljetovanje sam imao samo jednom i to 2006. Fazer, cesta i ja. U Savudriji prvo noćenje (na nekom križanju ispod par drva), pa dalje prema jugu. I tako 5-6 noćenja, stigao sam do Omiša. Svako spavanje na otvorenom, nisam niti šator nosio. Sjajna stvar.

Ni neću nikom pokazati, vecina njih to ni ne razumije.

Slike zadrži za sebe, al znaj  da ima nas koji to itekako razumijemo. I dobro si me podsjetio, idem sad pogledat svoje.

Sjajna priča.  (y)
 
deks said:
I još jeno ljeto prođe. To je već ne znam koje po redu. Naravno ne govorim o godišnjem dobu, ni o godini, govorim o onih 2 tjedna godišnje kad smo ja i moj Shiver ( zadnje dvije- tri godine smo već zajedno a prije sam ljetovao s nekom enduračama) na GO. Kad krenemo a da nismo sigurni kuda ćemo stići, gdje ćemo spavati, tankirati, jesti ..Imano kišno, rezervnni veš, japanke, kupaće, vrecu za spavanje, notebook, punjače i kreditnu karticu. Nitko ne zna ( ili malo njih) gdje smo, pogotovo moja mama koja ni ne sluti da ja uopće imam motor. Bilo nam je lijepo ove godine. I sad smo doma, on se odmara, ja mu cistim fleke od mušica na najskrivenijim mjestima, oprao sam mu lanac i namazao ga onim finim bijelim sprejem, ja cekam da mi se hemici malo oporave, adrenalin me još uvijek povremeno puca kad se sjetim nekih djelova puta, vrućeg asfalta i guma, michelinke power pure,  ljepljive ko kaogume  a cesta prazna, ni auta ni murje. Toliko nam to znači da naše slike nisam još nikome pokazao. Istina, na svim slikama je samo on jer ja slikam njega a on mene naravno ne (mislim: Shiver) . Ni neću nikom pokazati, vecina njih to ni ne razumije. A ostalima ni ne smijem. Mislim tu na mamu, moju odraslu djecu, kolege na poslu i poslovne partnere ( i partnerice). Jer kad imaš skoro 60 ljeta (kao ja), ljeta na 2 kotača postaju jako dragocjena.

(y) (y) (y)
 
Samo za one koji su se pitali ( naravno da se nitko nije ništa pitao) kaj je s likom od prije 8 godina i njegovom traktatu o ljetima koja prolaze...
Evo ga. Morao jadan prodati Shivera jer je slomio kičmu na downhilu u Alpama. Jadan, skuplja Vespe, neke su stare skoro ko i on a neke su malo mlađe ali idu ko kuga.  Uživancije s njima..
Kupio on onda motor iz njegovih mladenačkih mokrih snova, gs-a 550 it 1979. Naravno Suza u rasulu ali sad je to autentičan primjer rednog četverocilindraša s dve nockenwelle. Krasan i ko novi al s patinom. Na to smo nekad svršavali.
I tako čiča radi, vozi se, šarafi, šarafi, pa se vozi, pa se druži s takvim istim bolesnicima ( samo 20 do 40 g mlađim). I sprema se on u penziju. Zasluženu.  Za mesec-dva. I misli si.... nekad si za penziju dobil zlatnu Omegu.
Al to već imam. Pa kaj bi si onda čovek poželil?
Ako su dijamanti "girls best friend", onda su Dukati  " boy's best friend". Jer kažu : difference between men and boys is the price of their toys
I osim toga vele da je sve kaj se s novcima može kupiti  jeftino. Zdravlje i mladost nema za kupit  na njuškalu. I ak možeš biti mlad i bedast zabadava zakaj bi onda bil star i mudar.
E pa evo ga ….Hyper 1100 ( 2007) je u dvorištu.
Moral sam vam vam to sve ispričati
Tak da sad idem, dok je vani još malo sunca, idem "nekaj obavit".
Ak se neko vreme ne čujemo.... javim vam se za 7-8 godina.http://www.motori.hr/forum/Smileys/default/012.gif

P.S. Matek iz Jalžabeta je ovom kumovao
 
Lijepa priča.
Život je jedan, bar u ovom okrženju....nažalost, ili na sreću.

Živio i pivio i  :021:
 
Koji stil, brajo moj!!!



Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro