Jump Starter iskustva

Naravno da se može kupiti, ali jako malo njih to napravi .. :D
 
S ovim dječjim klemicama i kablovima može se eventualno pokrenuti dječji auto na akumulator. Proizvođači svašta pišu u opis proizvoda, većinom ono što nema puno veze s korištenjem proizvoda u praksi. 2000A moguće da može izdržati sklop, samo nigdje ne piše u kojem trajanju, da li je to 1ms ili 50ms prije nego sve završi u oblačiću bijelog dima. Ali da će kroz te žičice proći dovoljno struje da kresne neki ozbiljniji diesel ili bdnzinski motor koji je full ostao bez struje - mislim da neće. Čak je s tim teško upaliti i motor jer i on povuče 150-200A, nisu bezveze 10mm2 ili jače žice na akumulatoru i k tome s fiksnim spojem a ne krokodike.
 
S ovim dječjim klemicama i kablovima može se eventualno pokrenuti dječji auto na akumulator. Proizvođači svašta pišu u opis proizvoda, većinom ono što nema puno veze s korištenjem proizvoda u praksi. 2000A moguće da može izdržati sklop, samo nigdje ne piše u kojem trajanju, da li je to 1ms ili 50ms prije nego sve završi u oblačiću bijelog dima. Ali da će kroz te žičice proći dovoljno struje da kresne neki ozbiljniji diesel ili bdnzinski motor koji je full ostao bez struje - mislim da neće. Čak je s tim teško upaliti i motor jer i on povuče 150-200A, nisu bezveze 10mm2 ili jače žice na akumulatoru i k tome s fiksnim spojem a ne krokodike.
Upaljen Ford Raptor bez problema I bez bijelog dima sa djecjim klemicama.
 
to je sve to...al od svega toga najbitnije je imati kablove,ako mislis da bi mogli zatrebati... :)
 
Dobio sam na poklon neki reklamni od Metzelera prije par godina i služi me bez greske. Jednom sam ga koristio na mercedesu 190d i upalio ga je. Zzr1400 pali bez problema, mt 01 također tako da ce i ove manje motore sigurno pokrenut.
O debljini kabela mozemo raspravljat za što su potrebni deblji kabeli, ovi na jump starter su dovoljni za ovo sto nama treba i zato su kratki.
 
Imam Proobiker jump starter od 18 000 Ah te 700 A, upli dizela par puta bez problema!
 
Imam kablove u autu,ili u kuferu motora i pumpu za gume i uvijek stima... :)
 
Evo ako nekome treba, LIDL, 7.1.
Capture.PNG
 
Kablove dobijes sa uredjajem,a vecinom ko ima garazu ima i kablove,ili u autu ih ima,ako nema,more ih kupiti di oce,a nije problem ni napraviti... jedino je dobro imati malo duze,ako su kratki,bude problema... :)
 
Može se koristit za punjenje mobitela jer ima usb konektor i kao prijenosna lampa može poslužiti. I puni se preko laptopa ili preko punjača mobitela.
 
Bio u Lidla,stiglo,kome treba za garazu,super punjac i nije skup... (y)
 

Attachments

  • 20210107_144721.jpg
    20210107_144721.jpg
    139.7 KB · Views: 68