Just an ordinary story.

Angie

Guest
Dvije i po godine šparanja za motor,gladovanja u školi da bi se novac za užinu mogao spremiti u džep,raznoraznih poslića i generalno uskračivanja samog sebi svih sitnih užitaka ovog svijeta...ili barem većinu njih.

Jutro je,odljepljujem svoje kapke,koji se jednostavno odupiru i nagovaraju na "još barem 5 minuta sna".
Rutina junacima u muci dobro poznata,potraga motora po oglasniku,savršene prilike,ali vi nemate novaca,onda imate novaca,a nikad prilika.

Kad odjednom,iz vedra neba, "Aprilia RS125 '06 13tkm,potreban servis".
Trljam oči,štipam se za ruku...no dobro,ne spavam...ajmo nazvat vlasnika.

13tkn,tipfeler ili istina?
"Da,da 13 tkn,točno čitate"
A što joj je točno
"Otišla klipnjača"
Dobro,javim hoću li dolaziti.


Hm,ošla klipnjača....dobar postotak da je onda i cilindar ovalan,klip u banani,omgli bi i ležajevi počet rostat onda...ali...htio sam novi model otpočetka,jednostavno mi je bio očaravajuč.
Normalna cijena za "zdravu" RS-ku iz '06 je 18-22 tkn.
Za 5-9 tkn se može puno toga napraviti,ne?

Odlazim!
Samo jedan problem,u zagrebu je  :(
I nedostaje mi 1200 kn.

Poziv upućen kolegici:

"Ola,enđi je,trebam uslugu,ako ti nije problem"
reci
"nedostaje mi 1200 kn za motor,dobivam isplatu sa vezne ubrzo,vratim ti dug u roku mj dana +200 kn"
Dobro nema frke


(Da skočim pred rudo,novci su vraćeni u roku 23 dana kako je bilo i obećano )

Srijeda:
Jedno hladno jutro,ja sam neispavan,i muka mi je od živčanluka.
Sa majkom nisam u dobrim odnosima,ne odobrava moju ljubav prema motorima,bilo bi super da skonta da sam otišao u zagreb...no,tko je postao junak bez rizika,ljubav dolazi ispred svega i svi ostali klišeji.

Kupujem kartu i odlučno sjedam u bus do zagreba,majci brzo smuljam da idem kod kolege radit referat,vratim se kuć navečer.

Zagreb:
Grad kojeg generalno smatram dosta neprijateljskim(bez uvrijede zagijima koji nemaju metropolitanske pretencioznosti u glavi).
Vlasnik me kupi autom i vozi do motora.

Palimo motor,pali od prve,dobar znak,no s njim i još dosta loših.
Motor cvrnca,čuje se da klip šamara cilindar,pao je lanac,nzadnja banana vilica je masakrirana.
Reko,vožnja?

Motor je bez problema potegao do pristojnih brzina u pristojnom roku.

Računam u glavi troškove,i reko uzimam.

Par dana kasnije,motor stiže doma.
Neće palit,muke sizifove,vakuumpumpa odspojena,muke prestaj i motor pali.

Bez vozačke,neregistriran,no naravno,odolit novom motoru se ne može...nalazim napuštenu uličicu bez djece,prometa,maca i kuca i vozikam se,vježbam šaltanje,kočenje itd.Sredina desetog mjeseca je,hladno je,gume su ledene,i naravno,prednja guma prokliže.  :shock:

Refleksno postavljam lijevu nogu i hvatam motor...srećom motor je već usporio na nekih 30ak km tako da osim male boli u nozi većih poslijedica nije bilo(I to je moja prva životna pouka kad dođe do hidrauličnih kočnica)

Motor baca gorivo...  :misli:
Otvara karb...netko je lijepio plovak diht masom...ti krista,stvarno ima čudnih ljudi.
Pretežak je i ne zatvara dovod dobro.
Novi plovak drito od dellorta i deri.

400injak km kasnije,otišle karike.
Motor očajno radi.
Otvaram termogrupu,kad na moje iznenađenje...zaribani cilindar...da stvar bude gora,zaribani PIKSIRANI cilindar  :( :( :(
A klipnjača ne lufta ni siću,niti da ležajevi roštaju,misteriji je došao kraj,RSka nije zvrcala radi klipnjače,već radi cvikanja...i to je dvaput cviknula !  :( :( :(

Cilindar je bio u iskoristivom stanju,ali nisam namjeravao krpati motor patafiksom(karikiram),radi se ili kako treba,ili se neće ni raditi.

Više o tome kako je motor završo(završava) ovdje:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,185990.0.html

Reči ću samo da na Aprilijinu sreću,završila je u dobrim rukama,mazim ju i pazim i izać će ljepša nego ikad.  :D
 
Pozdrav,

vrlo dobar rad. Ako nije problem, ne bi bilo loše da napišeš gdje si kupovao dijelove i po kojim cijenama..
 
tborzic said:
Pozdrav,

vrlo dobar rad. Ako nije problem, ne bi bilo loše da napišeš gdje si kupovao dijelove i po kojim cijenama..

Eh sad ćeš se načitat  :mrgreen:

Sitnarije,VHM glava,ležajevi,nosač auspuha itd-PJME.co.uk,eBay.co.uk
Klipnjača-Jakopec
Kip Asso Werke i nikasiliranje cilindra(to još nije stiglo)-Italija

Imam dosta isksustva sa dijelovima,ako te nešto zanima slobodno pitaj  :wink:
 
Priča je dobra, ali zanimam me šta ti se dešavalo kad si došao u "neprijateljski grad"?

Gađali su te trulim paradajzima? Vrijeđali te? Čovjek koji je došao po tebe ti je naplatio benzin?

Koliko si vremena do sada proveo u Zagrebu da je to "neprijateljski grad" za tebe?

Koliko stanovnika Zagreba poznaš, pa da si zaključio da su oni tvoji "neprijatelji"?

Ako želiš imati bajkersku dušu i želiš gajiti bajkersku kulturu, mani se takvih ishitrenih i nepotrebnih atributa  (y)
 
Toma HR said:
Priča je dobra, ali zanimam me šta ti se dešavalo kad si došao u "neprijateljski grad"?

Gađali su te trulim paradajzima? Vrijeđali te? Čovjek koji je došao po tebe ti je naplatio benzin?

Koliko si vremena do sada proveo u Zagrebu da je to "neprijateljski grad" za tebe?

Koliko stanovnika Zagreba poznaš, pa da si zaključio da su oni tvoji "neprijatelji"?

Ako želiš imati bajkersku dušu i želiš gajiti bajkersku kulturu, mani se takvih ishitrenih i nepotrebnih atributa  (y)

Puno puta sam bio u zg, i zasad,većina ljudi se distancirano i odjrešito ponašala.
Iskreno,I Osijek prerasta u grad u kojem je sve više takvih ljudi.

A ja to bajkerski shvaćam mal drukčije,tako da gledam pojedince a ne skupinu,zagreb mi je onako generalno grad u kojem se ljudi jednostavno previše distanciraju tijekom čavrljanja.Naravno to se ne odnosi na poznanike,članove foruma itd.
Da ne govorimo da su mi forumaši gro pomogli kad sam išao po motor,pisali imena bilježnika itd.

Dok npr u čakovcu,mi je bilo fantastično...doslovno nisam sreo nijednu osobu koja bi me pogledala čudno,gledala s visoka itd.
To su najobičniji osobni dojmovi,ne treba ih uzet k srcu,ima puno mjesta koje obožavam i puno njih koje ne volim.
Pojedinci se nikad ne trebaju vrijeđati ako netko ne voli njihov grad,jer su grad i osoba dvije različite stvari.
 
Angie said:
Eh sad ćeš se načitat  :mrgreen:

Sitnarije,VHM glava,ležajevi,nosač auspuha itd-PJME.co.uk,eBay.co.uk
Klipnjača-Jakopec
Kip Asso Werke i nikasiliranje cilindra(to još nije stiglo)-Italija

Imam dosta isksustva sa dijelovima,ako te nešto zanima slobodno pitaj  :wink:

Tek sad vidim da sam postao u krivu temu, trebao sam u drugu gdje detaljnije govoriš o promjenama na motoru.
Pa možda da u tom dijelu napišeš i dodaš cijene najbitnijih dijelova (klip, cilindar, klipnjača..)

Pozdrav,
T.
 
tborzic said:
Tek sad vidim da sam postao u krivu temu, trebao sam u drugu gdje detaljnije govoriš o promjenama na motoru.
Pa možda da u tom dijelu napišeš i dodaš cijene najbitnijih dijelova (klip, cilindar, klipnjača..)

Pozdrav,
T.

Ma nije bitno,napišem ti ovdje :)

Klipnjača ProX-800 kn
Nikasiliranje cilindra 1200 kn
Asso werke kovani sa grafitnom presvlakom,jednom karikom i ravnim čelom 1000 kn
VHM glava 400 kn(polovna,korištena sitno) nova je oko 1000 kn
RamAir usis,tj gljiva 200 kn
Set dizni,11 dizni od 120-148 - 110 kn
Novi plovak-50 kn
Rhental lančanici,210 kn oba,popust
Plastični zupčanici,eh,zajebali se i slučajno mi poslali bespla,rekli su da ne trebam vraćat jer će ih poštarina izać skuplje od zupčanika,tak da  :mrgreen:
Evotech nosač 200injak kn
Aprilia znojnik za posudicu 100 kn
Pro bolt 60% lakši šarafi mašine,plavi,anodizirani 210 kn
Kapice ventila (o da  :mrgreen:) 21 kn,5 komada
NGK BR10EIX svječica,irridiumka jel 65 kn.

I naravno nemojmo zaboravit 2 ltire TTS-a i MotulTransoila koje uvijek stoje u rezervi  :mrgreen:

Još fale dellorto 34 VHSB,Jollymoto SP ili Corsa,zavisno jel budem isturpijao cilindar,te programabilna centralina(CDI).
To sve kad budem zaradio nešto novaca još  (y)

Mislim da sam ti osim polir paste napisao otprilike sve  :mrgreen:
 
Super,

hvala na informacijama. Molim još dodatno, gdje si nikasilirao cilindar i koliko si čekao?

Hvala,
T.
 
tborzic said:
Super,

hvala na informacijama. Molim još dodatno, gdje si nikasilirao cilindar i koliko si čekao?

Hvala,
T.
hej meštre....cilindre mozes nikalsirati jedino u italiji.....Moj kolega nosi u Trst(preko Motostar trgovine) a ovi salju za Genovu (u Gilardoni direktno)....a ceka se barem 2 mjeseca....minimalno..... :?
 
bmw m 5 said:
hej meštre....cilindre mozes nikalsirati jedino u italiji.....Moj kolega nosi u Trst(preko Motostar trgovine) a ovi salju za Genovu (u Gilardoni direktno)....a ceka se barem 2 mjeseca....minimalno..... :?

oj! :)
ma znam da većina nosi u Motostar, ali ovo mi je prva informacija da to Motostar (sam) ne radi, već da šalju dalje?
Također čujem da je Tomos (ili ekipa koja je bila vezana uz Tomos) prodala opremu u Italiju. Pa nije vrag da tu baš nema novaca, s obzirom koliko se čeka..
Nije da mi informacija osobno treba, ali bi volio bit malo upućeniji na ovu temu.

Drz' se,
T.
 
tborzic said:
oj! :)
ma znam da većina nosi u Motostar, ali ovo mi je prva informacija da to Motostar (sam) ne radi, već da šalju dalje?
Također čujem da je Tomos (ili ekipa koja je bila vezana uz Tomos) prodala opremu u Italiju. Pa nije vrag da tu baš nema novaca, s obzirom koliko se čeka..
Nije da mi informacija osobno treba, ali bi volio bit malo upućeniji na ovu temu.

Drz' se,
T.
a znam to....samo sto je tomos imao pogone za tvrdo kromiranje cilindara (e-90....tomos cross senior)...ovi u Genovi imaju postupak nikalsiranja...dosta meksa verijanta premaza cilindra...kojma pogoduju i danasnji klipovi...posebice prstenovi..koji bi se u bilo kojoj drugoj varijanti puno brze trosili.....Bez brige Motostar salje direktno u tvornicu Gilardoni...u kojoj i nastaju velika vecina cilindra za danasnje skutere i motrore manjih kubikaza....pretezno 2-t...a bogami i za danasnje 4 t skutere piaggo-gilera grupacije...svih obujma.... :wink:


Pozdrav i tebi kolega... (y)
 
tborzic said:
Super,

hvala na informacijama. Molim još dodatno, gdje si nikasilirao cilindar i koliko si čekao?

Hvala,
T.

BMW  ti je točno rekao,meni kolega nosi direktno u Trst.
160€

Ali premda nema šanse  da se to obavi do 10 mjeseca,a tad je u Osk vrijeme još za vožnju,izgleda da ću od kolege uzeti mašinu bez klipa i poklopca magneta za 4500 kn.
Mašina je u dobrom stanju,i cilindar isto,sa svoje ću uzeti poklopac,klip kupiti a svoju raskopati i prodati(imam još čak i radilicu sa strane koja je prešla 8tkm)

Tijekom zime ću poslat cyl na nikasiliranje i uzet jošjedan klip da budem 100% spreman za slijedeću sezonu