kaciga i polozaj tablice(zakon)

Rus xtx

New member
pozdrav
vec dva dana gledam tipa na xtx-u bez zadnjeg repa i tablica mu je montirana između topova iznad kotaca pa sam naravno i ja za probu postavio tako. zanima ma kako na to gleda zakon? kad si iza vidi se ljepo procitat dok to nije slucaj ako malo bocno stojis.
drugo pitanje je u vezi kacige-šljem. posto motorom idem na posao nije mi neka fora polje posla na +40 i znojnu glavu po gradu stavljat "obicnu" kacigu nego sam razmisljao šljem pa me zanima kako i na to gleda gospoda u plavom

pozz
 
Rus xtx said:
pozdrav
vec dva dana gledam tipa na xtx-u bez zadnjeg repa i tablica mu je montirana između topova iznad kotaca pa sam naravno i ja za probu postavio tako. zanima ma kako na to gleda zakon? kad si iza vidi se ljepo procitat dok to nije slucaj ako malo bocno stojis.
drugo pitanje je u vezi kacige-šljem. posto motorom idem na posao nije mi neka fora polje posla na +40 i znojnu glavu po gradu stavljat "obicnu" kacigu nego sam razmisljao šljem pa me zanima kako i na to gleda gospoda u plavom

pozz

1. ne(kaznica 300 ili na licu 150 hrk)

2. ne (podkapa)
 
    ...ja mislim da je dovoljno na glavi imati nešto što liči na kacigu. Kartonsku, ili možda biciklističku. Pa svi ovi čoperaši voze sa nekim 'kahlica' komedijama i niko ih ništa ne pita  :misli:
 
ja sam neki dan vidio tipa sa skijaškom kacigom, da je barem neka dobra, nego neko sranje za 50 kn  :LOL:
 
OldBoy said:
    ...ja mislim da je dovoljno na glavi imati nešto što liči na kacigu. Kartonsku, ili možda biciklističku. Pa svi ovi čoperaši voze sa nekim 'kahlica' komedijama i niko ih ništa ne pita  :misli:

A tko da ih pita? Ni drotovi s njima neće razgovarat. :mrgreen:
 
Hahaha. Oni sve smiju :)
Probati ću stavit pa kad puklo da puklo ,a na dalje relacije normalnu kacigu. Rep će ostat u garaži isto dok me ne opomenu, jbg ljepši mi je ovako
 
Za tablicu ne znam,ali za kacige znam da su jedino dozvoljene one kacige koje imaju homologaciju,a braincap kacige,vojni šljemovi,biciklističke kacige i slično to nemaju,tako da bi dobio kaznu zbog takve kacige (ali ipak vidim po gradu dosta skuteraša i neke čoperaše sa braincapom na glavi).
 
Ima modela homologiranih kaciga sa odličnim provjetravanjem, ipak je tvoja glava unutra.

Šljemovi, radničke, biciklističke, braincap... te ne štite ni od policije, a kamo li od ozljeda.
 
Osim navedenog kaciga mora biti homologirana, na glavi i propisno zakopcana, izostanak bilo kojeg elemnta je podloga za kaznu.
Ima zaista dobrih homologiranih kaciga s jednostavnom kopcom koju je lako svladati