Kacige: Shoei XR 1000 vs. Schuberh R1 ??

Ja sam na vagi između S1 Pro i nove XR 1100, svakako ću ih probat u vožnji prije kupnje, drugačije neću kuptit!
 
zvonko situm said:
u klasi xr 1000 je schubert S1 a ne R1... ja imam i jednu  drugu... zbog velike površine preglednosti i zbog nemagljenja vizira te ugrađenih sunčanih naočala i manje buke te udobnosti za moju glavušu prednost dajem schubertici ali smatram da je provjetravanje nešto bolje riješeno na XR 1000 i kpt.aerodinamika je po meni nešto na strani XR 1000... 
ali i jedna i druga su ti odličan odabr  (y)
A daj mi reci schuberth ima neki premaz ili ti imas pinlock pa se ne magli ?
 
Unutarnji viziri se jednostavno ne mogu po ljeti mjeriti sa pravim zatamnjenim vizirom, to je vise kao prirucni dodatak.
 
Poggiali said:
A daj mi reci schuberth ima neki premaz ili ti imas pinlock pa se ne magli ?
3mm debeli vizir sa unutarnjim premazom i nema magle... (y)
na xr 1000 me unutarnji vizir jednostavno izluđivao kad sam na svom motoru...gornji rub mi je točno presijecao vidno polje na pola...
 
Tommee said:
Unutarnji viziri se jednostavno ne mogu po ljeti mjeriti sa pravim zatamnjenim vizirom, to je vise kao prirucni dodatak.
ne kužim...po čemu su bolji zatamljeni vanjski viziri ??
 
zvonko situm said:
3mm debeli vizir sa unutarnjim premazom i nema magle... (y)
na xr 1000 me unutarnji vizir jednostavno izluđivao kad sam na svom motoru...gornji rub mi je točno presijecao vidno polje na pola...
a taj premaz jel ima neko posebno održavanje.?. da se ne ispere :/
 
I ja, ko i Zvonko, imam S1 i XR1000 i dobro je opisao obje, a ja ću dodati da mi je XR1000 na glavi otprilike 5 % ukupnog vremena vožnje (kada su velike vrućine ili za "do dućana") iako je i ona dosta dobra kaciga, možda malo preplitkog kalupa. S1 je priča za sebe. Ona mi daje takav dojam sigurnosti da bi je najrađe koristio i u autu. Nakon S1 kada stavim bilo koju drugu kacigu osjećam se "kao gol".
 
Poggiali said:
a taj premaz jel ima neko posebno održavanje.?. da se ne ispere :/
Samo mlakom vodom prat vizir i nemaš problema nikakva sredstva vjeruj mi probo i imo problema od tad samo voda dolazi u obzir  (y)
 
zvonko situm said:
ne kužim...po čemu su bolji zatamljeni vanjski viziri ??

Ove faking refleksije, jerbo ovi nutarnji viziri ne pokriju skroz vidno polje pa kad vozis i sunce je prema tebi svjetlost "sprica" od svuda. Meni to nije to i amen  :D
 
Tommee said:
Ove faking refleksije, jerbo ovi nutarnji viziri ne pokriju skroz vidno polje pa kad vozis i sunce je prema tebi svjetlost "sprica" od svuda. Meni to nije to i amen  :D
a kaj bi reko da si na mom mjestu samo sa običnim "čistim" vizirom .. neki put nevidim di je cesta kak mi prlji sunce :(
 
Cuj da sam na tvom mjestu postupio bih kao i ja  :mrgreen: , otisao i kupio zatamnjeni vizir, bez beda mogu gledati u sunce  8)
 
sad čitam na motocikli.com za S1 kažu da nakon nekog vremena se počne ljuštit antifog...  a bed
 
Pec said:
I ja, ko i Zvonko, imam S1 i XR1000 i dobro je opisao obje, a ja ću dodati da mi je XR1000 na glavi otprilike 5 % ukupnog vremena vožnje (kada su velike vrućine ili za "do dućana") iako je i ona dosta dobra kaciga, možda malo preplitkog kalupa. S1 je priča za sebe. Ona mi daje takav dojam sigurnosti da bi je najrađe koristio i u autu. Nakon S1 kada stavim bilo koju drugu kacigu osjećam se "kao gol".

:misli: kako plitak kalup? dokle ti dodje S1, a dokle XR1000?
 
Tommee said:
Ove faking refleksije, jerbo ovi nutarnji viziri ne pokriju skroz vidno polje pa kad vozis i sunce je prema tebi svjetlost "sprica" od svuda. Meni to nije to i amen  :D
neznam koju si kacigu sa unutarnjim sunčanim vizirom vozio ali na schubertu je to odlično i potpuno neutralno riješeno bez ikakvih reflesija iz okoline... a o praktičnosti ovog riješenja mislim da nema nikakve dvojbe !!
 
Poggiali said:
sad čitam na motocikli.com za S1 kažu da nakon nekog vremena se počne ljuštit antifog...  a bed
I meni se jedan oljuštio ali sam posle shvatio da sam ja kriv mada sam dobio zamjenskog u garantnom roku a dogodilo mi se to da sam stao na Ini natakao i išo očistit vizir uzeo onaj toaletni papir na pumpi obrisao vizir i samo dobio neke točkice i počeo se nedugo zatim ljuštiti sam zato jer je vjerovatno papir pokupio malo benzina sa pumpe a posle sam u uputama pročito da se koristi samo voda nikakva sredstva što sadrže alkohol ili neka druga kemijska sredstva  (y)
 
a dobro... osjetljivo mi djeluje :)

e još jenda stvar.. razlika u S1 i S1 pro... sve po netu vidm S1 pro i njene grafike... sad mene zanima kod Šepića je S1 na akciji, al neznam kako izgledaju :/ ima koja slična onoj S1 Pro crvenoj ?
 
zaprudanec said:
pa nemate istu glavu :jesus:

ma mene interesuje kolika je kod njega razlika izmedju kaciga. ne kontam ovo plitka skoljka. to mi djeluje isto ko da donji dio ne dodje do ispod brade.
 
RideHard said:
ma mene interesuje kolika je kod njega razlika izmedju kaciga. ne kontam ovo plitka skoljka. to mi djeluje isto ko da donji dio ne dodje do ispod brade.
pa ovisi o "konfiguraciji" glave, neku ima izduzenu glavurdu, netko plicu a siru  :wink:

meni je osobno, xr 1000 maaaaaaalo pre plitka tj. rub kacige i brada su mi na knap poravnati  :(