Kacige: Shoei XR 1000 vs. Schuberh R1 ??

Poggiali

New member
Pozz ekipi.... evo trebao bi neku novu kacigu.. do sad sam imao Shoei Raid iz 2002. pa se malo ofucala :)

Neznam vi iskusniji koji ste imali priliku probat obje kacige u vožnji ako ima uopče takvih :/ puno bi mi pomoglo...

Ja sam probao obje stavit na glavu i stvarno neznam... shoei bi reko više zatvara lice i glavu (bolje stisne sa svih strana) Schuberth pak ima ugrađene sunčane što mi puno koristi jer nemogu nosit sunčane pod kacigom radi onih s dioptrijom :/ a zatamnjeni vizir mi opet nije praktičan radi noćne vožnje (neda mi se stalno mjenjat)

E sad najbitnija stavka... buka i magljenje... aerodinamika :/ koja bi mogla imat prednosti u tome ??


Puno hvala!!
 
Ja bi uzeo schuberta,super mi je ta kaciga,shoei nisam probao a shubert jesam i odusevio me.Mozda se javi netko ko je imao obje.
 
darko_b said:
pricekaj Shoei XR1100 :mrgreen:
a neznam... kolko se isplati sigurno neče bit neka revolucija :) a skoro svaka nova je bolja od moje... nego sad vidim da je Scuberth S1 na nekoj akciji :/ neznam stvarno... na shoei sam nekak naviko i ko salivena mi sjedi na glavi :/ e sad onaj pin lock kolkko je to trajno i funkcionalno ?? 
 
u klasi xr 1000 je schubert S1 a ne R1... ja imam i jednu  drugu... zbog velike površine preglednosti i zbog nemagljenja vizira te ugrađenih sunčanih naočala i manje buke te udobnosti za moju glavušu prednost dajem schubertici ali smatram da je provjetravanje nešto bolje riješeno na XR 1000 i kpt.aerodinamika je po meni nešto na strani XR 1000... 
ali i jedna i druga su ti odličan odabr  (y)
 
zvonko situm said:
u klasi xr 1000 je schubert S1 a ne R1... ja imam i jednu  drugu... zbog velike površine preglednosti i zbog nemagljenja vizira te ugrađenih sunčanih naočala i manje buke te udobnosti za moju glavušu prednost dajem schubertici ali smatram da je provjetravanje nešto bolje riješeno na XR 1000 i kpt.aerodinamika je po meni nešto na strani XR 1000... 
ali i jedna i druga su ti odličan odabr  (y)
hjoojj.. kad bi mogo svaku provozat prvo, lakše bi odabrao :/ jel bi se moglo to sredit kod Šepića? :)
 
Poggiali said:
a neznam... kolko se isplati sigurno neče bit neka revolucija :) a skoro svaka nova je bolja od moje... nego sad vidim da je Scuberth S1 na nekoj akciji :/ neznam stvarno... na shoei sam nekak naviko i ko salivena mi sjedi na glavi :/ e sad onaj pin lock kolkko je to trajno i funkcionalno ?? 
sigurno će ti se isplatit čekanje SHOEI XR 1100  (izlazi u 9. mj.), jer je stvarno po onom šta sam pročita na SHOEI stranicama je bolja od svih sport-touring kaciga i testirana u tunelu i napravljena po najnovijoj tehnologiji, uz povečano vidno polje. ako ti je super shoei xr 1000, ova je 50% bolja. uostalom ukucaj na Google shoei helmets pa vidi. :wink: :paper:
 
Sinna said:
sigurno će ti se isplatit čekanje SHOEI XR 1100  (izlazi u 9. mj.), jer je stvarno po onom šta sam pročita na SHOEI stranicama je bolja od svih sport-touring kaciga i testirana u tunelu i napravljena po najnovijoj tehnologiji, uz povečano vidno polje. ako ti je super shoei xr 1000, ova je 50% bolja. uostalom ukucaj na Google shoei helmets pa vidi. :wink: :paper:

bas to i uspjeli su rijesit pinlock tako da nije vise onako 'uzak' ko kod xr 1000,sad su prosirili ga...
 
Tealc said:
?!
Kaj ima čekat, bila u Louisu (Graz) prije tjedan dana već... baš probao a ne paše mi na bulju  :LOL:

ja nezivim u austriji,vjerovatno ni on...pa neznam koliko mu se isplati ici do austrije samo da je proba,pa da onda zakljuci da mu nepase...priceka da dodje ovamo,da proba,pa onda kupi gdje god hoce
 
Poggiali said:
a neznam... kolko se isplati sigurno neče bit neka revolucija :) a skoro svaka nova je bolja od moje... nego sad vidim da je Scuberth S1 na nekoj akciji :/ neznam stvarno... na shoei sam nekak naviko i ko salivena mi sjedi na glavi :/ e sad onaj pin lock kolkko je to trajno i funkcionalno ??  

Da malo pogledas shvatit ces da je prava revolucija, konacno pravi sustav brtvljenja i zatvaranja vizira te koncano zbog toga mogucnost koristenja ogromnog pinlocka.

Poggiali said:
hjoojj.. kad bi mogo svaku provozat prvo, lakše bi odabrao :/ jel bi se moglo to sredit kod Šepića? :)

Vjerojatno da  :)
 
darko_b said:
bas to i uspjeli su rijesit pinlock tako da nije vise onako 'uzak' ko kod xr 1000,sad su prosirili ga...

To je upravo posljedica otvaranja vizira, prije i da su htjeli nisu mogli jer bi doticni zapinjao pri otvaranju  :D
 
darko_b said:
ja nezivim u austriji,vjerovatno ni on...pa neznam koliko mu se isplati ici do austrije samo da je proba,pa da onda zakljuci da mu nepase...priceka da dodje ovamo,da proba,pa onda kupi gdje god hoce
a neznam... no ako je kalup ko i na XR 1000 onda če mi ležat... mislim svaka shoei koju sam imao na glavi mi je ko salivena... kolko je gore cjena za 1100 ?
 
Tealc said:
Bile su 400eur jednobojne, i "akcija" 500eur šarene + windstopper Vanucci (okovratnik)
uff ajd još ova jednobojna.. jer nebi prek 3 k kn mogo dat za kacigu :(
 
Poggiali said:
a neznam... no ako je kalup ko i na XR 1000 onda če mi ležat... mislim svaka shoei koju sam imao na glavi mi je ko salivena... kolko je gore cjena za 1100 ?

429€ za xr1100 u Louisu
http://www.louis.de/_30f7e1402326575c1a8c63f753035eec8a/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=216600&ADTRACTIONSLOT=home_topseller
(2 puta klikni na link)
 
evo prodam ti ja moju xr1000 diabolic revelation vel. L  :mrgreen:
 
Tealc said:
?!
Kaj ima čekat, bila u Louisu (Graz) prije tjedan dana već... baš probao a ne paše mi na bulju  :LOL:
Gdje je problem ? Zašto ti ne paše? Da li ju možeš uz neki polog probati na motoru ?
 
crni konjanik said:
Gdje je problem ? Zašto ti ne paše? Da li ju možeš uz neki polog probati na motoru ?

Jednostavno mi kalup ne leži. Schuberth mi je recimo kao slivena, ali onda je R1 bila 500Eur što mi je bilo previše.

Imao sam istu dvoumicu, i stvarno šteta kaj Shoei ne ulaže u razvoj unutarnjeg vizira... makar sam uzeo sad na kraju HJC IS16 za pola cijene bilo koje ove  :(

I da, upravo je Schuberth R1 za 300 eura na akciji u Louisu, tko sad ima novce nek odma to uzima  (y)