KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Bravo, bio si spominjao da bi karbonska ac12 (tj hq1) trebla doc oko 3500kn. Koliko bi trebala doc obicna ac12, dakle ne-karbonska kaciga...
 
aurellie said:
Bravo, bio si spominjao da bi karbonska ac12 (tj hq1) trebla doc oko 3500kn. Koliko bi trebala doc obicna ac12, dakle ne-karbonska kaciga...

HJC HQ-1 Carbon
Tip: kaciga integralna
Kvalifikacija proizvođaća: Natjecateljska
Vezica:Dupli prstenovi (Double D-Ring)
Težina: 1150 +/- 50 gr
Velièine: S, M, L, XL, XXL
Boje: Četri kombinacija boje
Školjka: 100% Carbon (4X4 3K Tow Twill)
Unutrašnjost: Aquatrans-Coolmax,skidajuća i periva postava
Ostale karakteristike: vizir s zaštitom protiv magljenja i protiv grebanja, 2,5 mm, 3 velicine školjke
Dodatna oprema:Torba za nosenje
Cijena: od 3211 kn do 3499 kn
 
Ali mene zanima trikompozitna koja bi trebala bit dosta jeftinija od karbonske  :D
 
aurellie said:
Ali mene zanima trikompozitna koja bi trebala bit dosta jeftinija od karbonske  :D

koliko sam upoznat, HQ-1 nema u trikompozitnoj izvedbi
u SAD su cijene za AC-12 ovakve (tek da dobijes dojam o cijeni)

HJC AC-12 - Solid: $206.99-$211.49
HJC AC-12 - El Diablo i Axis: $215.99
HJC AC-12 - Yikes III: $233.99

HJC AC-12 - Carbon i Carbon Vader: $377.99
HJC AC-12 - Carbon Elbowz: $399.99

http://www.extremesupply.com/hjchelmets/hjchelmetsac12.htm
 
Uh. A zasto bi onda bila razlika od skoro 200$ izmedju pojedinih modela...
 
Kaj jedini ja koristim Nolan  :misli:

Imam Nolan N61 s plavim dekorom

N61_54.JPG


Za moje potrebe odlična ;)
 
aurellie said:
Uh. A zasto bi onda bila razlika od skoro 200$ izmedju pojedinih modela...

trikompozit: Solid, El Diablo i Axis, Yikes III
karbon: Carbon i Carbon Vader i Carbon Elbowz
 
Najbolja kaciga koju sam ikad vozio je Schuberth S1 Power jer udobno je ju nositi,jako je tiha, imas anti fog vizir koje jako dobro radi,ima ugradeni tamni vizir, na ljevoj strani imas dugme pa stime spustis tamni vizir tako da nemoras vise mjenjati tamni i normalni vizir, dole je dobro zatvoren tako da ti nepuse,jako dobra aerodinamika tako da ti glava ne trza jako pod velikim brzinama.Najglavnije je u sljucaju pada da dobro stiti a posto to nisam isprobao a i nenamjeravam citao sam testove i uvijek je bila jedna od najboljih.Jedino sto na toj kaciga nije dobro je cijena koja je 500€ ali inace  (y)

Ona Fighter kaciga je kurac ali mi se svida.






 
  • Like
Reactions: Freesty
DDK said:
Schuberth C2 - Flip Up...
nema schuberth kaciga u ocjenama a i Schumi ju vozi - propust moderatora !!!

Prvo: anketnu ne radi moderator nego autor prvog posta.
Drugo: Imaš podforum "Predstavljanje korisnika". U njemu si se dužan predstaviti.
Treče: popuni profil...lokacija, kaj voziš...
 
X-lite - X-801R

udobna al dosta bučna. i nekak imam malo mjesta ispred nosa, a nemam kljuku.
 
DDK said:
Schuberth C2 - Flip Up...
nema schuberth kaciga u ocjenama a i Schumi ju vozi - propust moderatora !!!

I citaj malo bolje sta sam jos napis'o.
 
Uvex Boss 2000 !!!

Ima super antifoog dupli vizir od makrolona, čak i nije preteška, 1600 kuna je koštala prije 2 godine i još je unutrašnjost čvrsta i prijanja za facu !!!

Problem: prilično je glasna !!!
 
AC 12 i AC 12 Carbon  ti je za EU HQ-1( razlika je u Snell i DOT standardu nasprem EU di je ECR 22-05) te ima drugo ime (To su full karbonske kacige ali cijena varira zbog grafike).

AC-11 je trokompozitna kaciga i u EU i USA ima isto ime,sa time da je dizajn za EU i USA drugačiji ali sad po nekim informacijama šta imam,biti ce dosta promjene u dizajnu te se ocekuju potpuno nove kombinacije boja za 2007 što je i normalno i i dosta slicno kao i na modelima za USA tržište.

pozdrav

 
ovo mi je deeeeeeeefinitivno jedna od žešćih HJC-ovki...


http://www.motori.hr/forum/index.php?action=dlattach;topic=19211.0;attach=7433;image

uzivo je skroz opaakaaaaa  :mrgreen:
 
Ne znam je li najbolja, ali je meni HJC sasvim u redu kaciga. Mislim da se sustanje ne moze izbjeci, a na mojoj (takvu ima i Bedomedo) mi se najvise svidja sto ima puno razina podizanja vizira, pa i cca pola centimentra za provjetravanje...

:mrgreen:
 
vlucic said:
Ne znam je li najbolja, ali je meni HJC sasvim u redu kaciga. Mislim da se sustanje ne moze izbjeci, a na mojoj (takvu ima i Bedomedo) mi se najvise svidja sto ima puno razina podizanja vizira, pa i cca pola centimentra za provjetravanje...

:mrgreen:

to si i ja radim.. onaj mrc ostavit otvoren da si zrakić dolazi pod nos a nema superfly u oko  :mrgreen: 

 
nolan n61
skino naljepnice i napravio si pauka i velku paukovu mrežu preko cijele kacige...slike kad dođem kući stavim...

uglavnom...to mi je prva kaciga pa sam htio vidjet što mi treba od kacige i nisam odmah htio skupu neku kupit tak da sam uzeo neku do 1000 kn i mislim da je ta u tom rangu najbolja...

i sad sam zapravo skužio da mi bolja ni ne treba...
malo je bučna, stalno nosim čepove pa mi to ne smeta više, suer mehanizam za izmjene vizira...
niš posebno al nije uopće loša...
volio bih da mogu unutrašnjost izvadit i oprat...
 
UVEX BOSS 3000

+odličan antifog vizir, OK cijena, udobna

-lagano puše kroz vizir i kad je zatvoren, nakon sudara s bumbarom na 120 km/h napuknuo vizir (iako vizir djeluje dosta čvrsto u odnosu na neke druge kacige), unutrašnjost se ne skida

Sve u svemu nije loša, ali moglo bi i bolje.