KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Lako za vizualne razlike koje se i ne primjete jer su i ove kacige sasvim dobro opremljene i stvarno dobro izgledaju. Pokoja godina eksploatacije ili nedaj bože pad bude pokazal razliku u kvaliteti, prije ili poslije.

@Thule me pretekao  :mrgreen:
 
Ništa idem po Schuberta, sad ste me prestrašili.. :shock:

Ljudi, ne govorimo tu o kacigi od 500 kuna. To je kaciga od 300 eura, koju sam doduše ja kupio na akciji, ali nema veze.
Htjeo sam reći da nema pretjerane razlike od npr. Sharka ili Shoei kojega sam imao prije (barem ne one koje sam ja na osnovi svog objektivnog dojma primjetio), a koji koštaju 500 eura.
Sigurno da od top kaciga ima razlika i ne dovodim u to u pitanje.
E sada trebalo bi još pasti na identičan način s jednom i drugom pa da budemo sigurni ima li ili nema razlike :mrgreen:
 
thule_5689 said:
Ne, nego prodaj ovih 7 preostalih motora koje imaš u garaži... :jesus:

psssttt...iman nekih novosti...javim drugi tjedan :)
Ali moram biti oprezan jer neprijatelji sistema imaju uši svugdje pa da nebi saznali  :LOL:
 
Jel ima tu netko da je vozio sa gt air 1 i 2?

Probao sam gt air 1 i jako mi je dobra bila, cak mozda malo bolje po svemu od c3 pro koji sam prije imo, ventilacija pogotovo.

Na c3 pro sam uz sve otvoreno umiro kad je bilo stvarno vruce. Trenutni agv k5s koji imam je odlicna ventilacija i udobna al se dosta vjetar cuje.

Zanima me jel gt air 2 bolji od prvog ili losiju u necem.

Probo sam i schubertha s2 sport i nekak vise naginjem shoei. Najvise me strah kod schubertha da ce mi ko sa c3 pro ventilacija losa bit i da cu se kuhat.  :misli:

Schuberth mi je dobar na glavi, shoei jos bolji.
 
Getriba said:
HJC RPHA70
3mj stara

f9422eb46570a6dd14844e59abb698c9.jpg


Zamijenjeno novim (garancija)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Meni RPHA10+ jos u funkciji (5+ godina stara).
Ali nikad nisam zatvarao vizir pritiskajuci kopcu, nego jednom rukom drzim bradu kacige, a drugom odozgora prstima stisnem vizir dok ne klikne.

Velike su sanse da ce ti se ovo ponovit ako zatvaras vizir kako mislim da zatvaras, a pogotovo ako iz nekog razloga brtva pruza malo veci otpor nego bi trebala.
 
Nabavite čepiće za uši, ne bi nitko vjerovao koja je razlika, nijedna kaciga ti ne može pružiti toliku zaštitu od buke, posebno kada bura počne.
 
Najbolje kupit odmah čepiće rađene po tvojoj ušnoj školjki.





Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
3alfa3 said:
Meni RPHA10+ jos u funkciji (5+ godina stara).
Ali nikad nisam zatvarao vizir pritiskajuci kopcu, nego jednom rukom drzim bradu kacige, a drugom odozgora prstima stisnem vizir dok ne klikne.

Velike su sanse da ce ti se ovo ponovit ako zatvaras vizir kako mislim da zatvaras, a pogotovo ako iz nekog razloga brtva pruza malo veci otpor nego bi trebala.
Jbt kako otvoriš vizir u vožnji???

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Mr.steady said:
Jel ima tu netko da je vozio sa gt air 1 i 2?

Probao sam gt air 1 i jako mi je dobra bila, cak mozda malo bolje po svemu od c3 pro koji sam prije imo, ventilacija pogotovo.

Na c3 pro sam uz sve otvoreno umiro kad je bilo stvarno vruce. Trenutni agv k5s koji imam je odlicna ventilacija i udobna al se dosta vjetar cuje.

Zanima me jel gt air 2 bolji od prvog ili losiju u necem.

Probo sam i schubertha s2 sport i nekak vise naginjem shoei. Najvise me strah kod schubertha da ce mi ko sa c3 pro ventilacija losa bit i da cu se kuhat.  :misli:

Schuberth mi je dobar na glavi, shoei jos bolji.
Po najavi je tribala dvica upotpunit detalje sa jedinice a to su sitnice tipa malo dublje naoćale i još bolja ventilacija.Noviji dizaj je svakako tu ali mislin da bi se sad odlučija za prvu seriju jer realno nema nekih nedostataka i dizajn mi je dobar,odlična kaciga po trenutno odličnoj cijeni u Louisa ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Imam od prosle godine cepice od bontecha, preporod.

Zao mi je sto ih odmah od 2014 nisam krenuo koristit, spominjali su mi ljudi al nikad nisam dovoljno ozbiljno dozivio.

Ja gledam samo bijelu kacigu i m mi je velicina, tog mislim da u louisa nema, bar ja nisam naso.

Ili boja neka druga ili velicina mi ne pase.

Dobio sam mail od njih da popusta ima.

Za sad kako stvari stoje uzet cu shoei umjesto schubertha kod sepica i kraj  (y)

Cisto jer mi malo bolje sjedi na bundevi.
 
cadjo said:
Jbt kako otvoriš vizir u vožnji???

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Lijevim palcem

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
Ja kupujen isključivo crnu,mat ili sjajnu.
Sjajna se lakše održava pa mi je draža ;)
Baš me zanimaju dojmovi sa Gt Air 2....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Razlika iznedju bijele i crne se drasticno osjeti kad odes negdje na visednevni put po jakom suncu :mrgreen:
 
črnomerec said:
Razlika iznedju bijele i crne se drasticno osjeti kad odes negdje na visednevni put po jakom suncu :mrgreen:
Ne znam pošto nisan nikad koristija ni jednu drugu boju :)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Cepice nosin kad iden dalje
Iman ih jedno 100 komada po kuci.samo izviru
GT-air je odlicna kaciga.reka bi najbolja touring
Ima sve.Micro kopcu i suncani vizir i kvaliteta je top.nema dalje
GT-air 2 bi tribala bit jos bolja ali je teza malo.bice radi intercoma......
Skupa ili ne......
Realno skupa se ne isplati ali su bolje
Sad iman Sojku i Cabeeg Xtrace
Za Sojku mogu kupit 3 caberg kacige i jos mi ostane za 2 rezervara benzine
Da li je Sojka bolja.je bolja je.da li je Caberg losa.ne nije.Dapace, odlicna je
Jel Sojka bolja onoliko koliko je skuplja.e to je subjektivno.....
Caberg sa cepicima i nema straja
Nadalje da li ce te sojka ili arai spasit prilikom nedajboze pada a Caberg nece....NE....ako te ne spasi Caberg nece te onda spasit ni Sojka ni Arai.....
Oces li imat manje ozljede sa Sojkom i Araijem nego sa Cabergom....Opet odgovor NE u jedno 98.7% slucajeva a mozda i cilih 100%
Ako pricamo o Sharp testovima redovito neke jeftinije kacige dobiju  vise zvjezdica nego neke premium
Sve je to individualno
Zasto se onda kupuje premium kaciga?
Jednostavno.....zato jer se moze i jer si amo rec siguran da kroz godine explotacije neces imat problema tipa raspadajuca unutrasnjost,suncani vizir puka itd itd....(mislim na Shoei i Arai koje su po meni premium top kacige)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cepice jedino voltaren nekad,kod jakog mamurluka a želudac je vec dovoljno iziritiran :mrgreen:
 
Seki22 pametno zboriš...točno to i tako sam i mislio kada sam napisao prvi post (y)
Ja sam namjerno sada išao kupiti nešto jeftinije kaciga nakon dugo godina da samom sebi potvrdim ili demantiram tu teoriju.
 
toecutter said:
Seki22 pametno zboriš...točno to i tako sam i mislio kada sam napisao prvi post (y)
Ja sam namjerno sada išao kupiti nešto jeftinije kaciga nakon dugo godina da samom sebi potvrdim ili demantiram tu teoriju.
Ja san reka sebi nista vise osim Sojke pa san sad uzea caberg jer kad san vidia,stavia reka san kaciga je odlicna.....
Sta mi je super.....odlicne kacige za smijesne novce( ovo smijesne u odnosu na premium kacige)
Ja san iznimno zadvoljan
Hornet Adv ili GT-air 2 prekrizene do daljnjeg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reka je Seki sve...

Ja iz skromnog iskustva mogu rec recimo da ovo kako mi je pukla kopca na viziru HJC rpha70... imao sam Arai RX7V 4god (nije imala u utrasnje naocale i malo se ofucala pa rekoh idem uzet nesto novije) i taj njen vizir recimo NIKAD nije promocio ili se ostetio, a milijun puta se kopcao....
Jbga, al bila je duplo skuplja od HJC


Sent from my iPhone using Tapatalk