KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

• Shoei

Votes: 119 14.0%
  • IXS

Votes: 16 1.9%
  • Schubert

Votes: 109 12.8%
  • Scorpion

Votes: 30 3.5%
  • AGV

Votes: 63 7.4%
  • Airoh

Votes: 37 4.3%
  • Shark

Votes: 110 12.9%
  • Suomy

Votes: 42 4.9%
  • Arai

Votes: 63 7.4%
  • HJC

Votes: 192 22.6%
  • Nolan/X-Lite

Votes: 160 18.8%
  • LS2

Votes: 47 5.5%
  • Nitro

Votes: 20 2.4%

• Total voters
    851

jurica-

New member
May 25, 2020
10
0
1
Ima li netko da moze usporedit HJC C70 i Nolan N87? Razina buke me najvise zanima...
Po svim testovima slicni, C70 5 zvjezdica na sharp testu, HJC cetiri... komentari ljudi naginju da je N87 glasnija...
N87 sam probao, stoji mi super... dok C70 jedino mogu na nevidjeno narucit...
Cijena je slicna, pa sam u dvojbi sto odabrati...

rebbit

Member
Jun 3, 2019
79
0
6
Zagreb
Ne znam o kojim se cijenama radi,
ali ako ti N87 pase savrseno ja bih nju uzeo.

Konkretno ja sam se dvoumio između N87 i HJC I70 i odabrao sam I70 jer mi je super sjela na glavu, i eto, nakon 4-5-6h voznje uopce ne smeta na glavi, ja presretan. Mozda najbolje da probas prije kupnje. ako te cijena muci, mozda da uzmes tipa I70 u baznoj crnoj boji, mislim da je 15-20% jeftinija od ofarbanih.

obje su intermediate oval shape pa mi se to cini ok. Sad je samo feeling na glavi bitan.

Nexie

Member
Jul 6, 2017
171
0
16
40
Zagreb
HJC RPHA70
3mj stara

Zamijenjeno novim (garancija)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dali ti je bucna ta kaciga?
Ja imam carbon rpha70 i stvara dosta neugodnu buku pogotovo na vecim brzinama.
Po tom pitanju suomy sr sport je miljama bolji samo njega nije pametno koristiti kada je hladno jer puse na sve strane.

R3nchi

Member
May 29, 2009
239
1
18
39
Osijek
Nekidan mi stigle vemar jetice...
Kupljene na akciji po 59e svaka...
KAo snizene sa 130e..
Mogu samo reci da kad sam uzeo u ruku kaciga bas djeluje nekako jeftino
i plasticno..

Bob Rock

Well-known member
Sep 6, 2006
3,882
45
48
49
Split
www.suzuki-split.hr
Nekidan mi stigle vemar jetice...
Kupljene na akciji po 59e svaka...
KAo snizene sa 130e..
Mogu samo reci da kad sam uzeo u ruku kaciga bas djeluje nekako jeftino
i plasticno..

Možda zato jer su jeftine i plastične ;)

• Like
Reactions: bebeli

Getriba

Active member
Sep 14, 2014
1,215
1
38
Split
Dali ti je bucna ta kaciga?
Ja imam carbon rpha70 i stvara dosta neugodnu buku pogotovo na vecim brzinama.
Po tom pitanju suomy sr sport je miljama bolji samo njega nije pametno koristiti kada je hladno jer puse na sve strane.
Recimo, da.... bučna je....

jurica-

New member
May 25, 2020
10
0
1
Ne znam o kojim se cijenama radi,
ali ako ti N87 pase savrseno ja bih nju uzeo.

Konkretno ja sam se dvoumio između N87 i HJC I70 i odabrao sam I70 jer mi je super sjela na glavu, i eto, nakon 4-5-6h voznje uopce ne smeta na glavi, ja presretan. Mozda najbolje da probas prije kupnje. ako te cijena muci, mozda da uzmes tipa I70 u baznoj crnoj boji, mislim da je 15-20% jeftinija od ofarbanih.

obje su intermediate oval shape pa mi se to cini ok. Sad je samo feeling na glavi bitan.
Kakva ti je I70 po pitanju buke?

Kakva je uopće razlika između C70 i I70??
Osim što C70 ima 5 zvijezdica na sharp testu, a jeftinija je... I70 ima 4 zvijezdice...

Razlika u cijeni je cca 500kn, što bih "preživio" ako je baš neka bitna razlika u korist I70...
Ali čitajući po netu nisam ništa specijalno pronašao da se uhvatim za I70...

rebbit

Member
Jun 3, 2019
79
0
6
Zagreb
Kakva ti je I70 po pitanju buke?

Kakva je uopće razlika između C70 i I70??
Osim što C70 ima 5 zvijezdica na sharp testu, a jeftinija je... I70 ima 4 zvijezdice...

Razlika u cijeni je cca 500kn, što bih "preživio" ako je baš neka bitna razlika u korist I70...
Ali čitajući po netu nisam ništa specijalno pronašao da se uhvatim za I70...
Meni je to prva kaciga, pa ti bas nemam neku referencu.

sto se tice razlika, ovo pise na netu.
Ja Pinlock nisam koristio jer sam ga vjerojatno bacio dok sam spremao stvari -.-
I have the i70. Great helmet, good ventilation that is worked le with winter gloves on, drop down visor works great and the pinlock is wonderful. The c70 uses the old shell type, the i70 is the new shell type so different ventilation and it comes with the pinlock in the box, whereas the c70 you have to but it separate. Can’t speak for the FG-ST though.

bebeli

Active member
Jan 22, 2014
1,128
12
38
Ekipa, jel ko imao doticaja s Icon kacigama a da nisu isključivo za cross?
Gledam Icon Airflite

mendesP1

New member
Jul 30, 2016
18
1
3
28
Dalmacija
Ima sam dvije Icon kacige
Airmada me spasila 2016.god u prometnoj..zadobila je ogrebotine po cijeloj desnoj strani kao i vizir koji nije niti napukao niti otpao..udarac i klizanje sa nekih 100kmh.
Variant koju i sada imam kao rezervnu kacigu.
Ugl solidne kacige..unutrasnjost udobna i moze se prati jednostavno.. popularne kod amera zbog ludih grafika sta je i mene privuklo..cijenovno ovise o spomenutim grafikama...imas ih u viktora i amimoto
Mislija sam kupit airflite ali sam se odlucija na kraju za HJC RPHA70 jer je airflite prilicno masivna (glomazna na glavi)

• Like
Reactions: bebeli

Kasho

Member
Jul 12, 2013
42
5
8
29
Split
Ima sam dvije Icon kacige
Airmada me spasila 2016.god u prometnoj..zadobila je ogrebotine po cijeloj desnoj strani kao i vizir koji nije niti napukao niti otpao..udarac i klizanje sa nekih 100kmh.
Variant koju i sada imam kao rezervnu kacigu.
Ugl solidne kacige..unutrasnjost udobna i moze se prati jednostavno.. popularne kod amera zbog ludih grafika sta je i mene privuklo..cijenovno ovise o spomenutim grafikama...imas ih u viktora i amimoto
Mislija sam kupit airflite ali sam se odlucija na kraju za HJC RPHA70 jer je airflite prilicno masivna (glomazna na glavi)
Glavni dizajner Satan reka bi RyanF9

bebeli

Active member
Jan 22, 2014
1,128
12
38
Uopće nisam gledao kako izgleda na glavi, zbilja je poveća a i brine me težina- preko 1700grama 😳
Hvala na info!

• Like
Reactions: mendesP1

StickyFingers

Active member
Oct 15, 2019
147
25
28
Zagreb
Bok, ima li netko kojim slučajem kakav "chin protector", u nas zvano podbradak koji bi otprilike pasao na Premier Vyrus kacigu... Ili možda iskustva sa izradom istoga?
Original izgleda ovako, i ima one neke plastične pinove koji su mi problem majoris pri izradi... smislio sam neki kartonski komad, nabacio nekog platna, al me muči učvrščivanje, a pokušavam izbjeć zakucavanje M4 šarafa u kacigu...

Attachments

Bob Rock

Well-known member
Sep 6, 2006
3,882
45
48
49
Split
www.suzuki-split.hr
Stigli su nam nove grafike flip up Horusa i Xtrace, ako koga zanima..

Attachments

črnomerec

Active member
Jan 24, 2011
4,211
5
38
zagreb
Navratim do tebeb dole po horusa,javim ti koji dan prije na pm👌

MIK0

Active member
Feb 20, 2012
2,052
10
38
44
Isle of Pag
Bok, ima li netko kojim slučajem kakav "chin protector", u nas zvano podbradak koji bi otprilike pasao na Premier Vyrus kacigu... Ili možda iskustva sa izradom istoga?
Original izgleda ovako, i ima one neke plastične pinove koji su mi problem majoris pri izradi... smislio sam neki kartonski komad, nabacio nekog platna, al me muči učvrščivanje, a pokušavam izbjeć zakucavanje M4 šarafa u kacigu...
Imam dvije Premierke ali na njima je to riješeno tako da se plastični rub "podbratka" zavlači između školjke i podstave tj. onog gumiranog dijela ispred usta, čudi me da su odustali od toga jer je odlično funkcioniralo.
Kako ti se čini ideja da to fiksiras sa onom samoljepljivom čičak trakom?

StickyFingers

Active member
Oct 15, 2019
147
25
28
Zagreb
Da, dobra ideja... bum našo negdi čičak pa probam upucat, dosta je unutra tijesno to, pa zato i imam problem kak da to "zahaklam", ali vidit ćemo... Hvala na prijedlogu, javim rezultat... ;)