KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Unutrašnjost kacige stare nekoliko godina se usmrdila, tretirana je raznim šamponima, alkoholnim octom, sodom bikarbonom, Daxom, itd. ali neugodni miris ostaje.
Ima li kakvog rješenja( postoje nekakvi sprejevi ali ne znam koliko su učinkoviti).
Ima li kakva ideja?
Sličnu stvar je imao buraz na nekoj no name kacigi nakon što ju je ostavio u skuteru skoro godinu dana. Spužvica u podstavi se počela raspadati i smrdila je “ko kuga”. Jedina pomoć je nova podstava ili kaciga.
 
Ja napravio 20 000km jos je ko nova. Nije se raskvasila iznutra i ne smrdi. A izvana je ko da ima 5 godina sva izgrebana i bezbojni lak se poceo ljustit... Nolan neki za 1000kn. Makar uskoro cu vj promjenit kacigu...
 
Sličnu stvar je imao buraz na nekoj no name kacigi nakon što ju je ostavio u skuteru skoro godinu dana. Spužvica u podstavi se počela raspadati i smrdila je “ko kuga”. Jedina pomoć je nova podstava ili kaciga.
To je to, najvjerojatnije.:unsure:
 
Imam za prodat potpuno novu, zapakiranu i nikad korištenu Airoh GP 500 Rival kacigu, 3 kompozit, sa zatamnjenim vizirom i pinlockom.
1.800,00 kn, L veličina, ista kao sa slike, to su mat boje, uživo izgleda odlično. Ako koga zanima nek se javi u inbox. Radi se o race kacigi, pa ne očekujte preveliku udobnost al kaciga je top izrade.
 

Attachments

  • 19314-thickbox_default.jpg
    19314-thickbox_default.jpg
    129.2 KB · Views: 158
Imao prijatelj , osim dobre grafike neznam sto je tu posebno . Iako mozda su se popravili s novim modelima .

nego jel imao prijatelj ili od prijatelja prijatelj e pa od njegovog rodjaka, rodjak :ROFLMAO:
 
Sharkica, 7g nikad oprana i nema mirisa ali uvijek, bas UVIJEK potkapa ;). Ovu ce zimu na pranje pa ce biti kao nova osim par ogrebotina izvana kad je pala iz ruke a ja onda jos nadrkan ju sutnuo sa nogom :)
 
Sharkica, 7g nikad oprana i nema mirisa ali uvijek, bas UVIJEK potkapa ;). Ovu ce zimu na pranje pa ce biti kao nova osim par ogrebotina izvana kad je pala iz ruke a ja onda jos nadrkan ju sutnuo sa nogom :)
Kako liti ili kad je vruce stavit potkapu
To je za umrit
Evo ja se kuvan sad na 24 stupnja
Prebrzo san stavia jeticu na zimski odmor
 
Kako liti ili kad je vruce stavit potkapu
To je za umrit
Evo ja se kuvan sad na 24 stupnja
Prebrzo san stavia jeticu na zimski odmor
Kao i kozno odijelo sa pododijelom..., ali di god stanem ona na sic i dok se rijesi kava ili cuga suha je i idemo dalje ;)
 
  • Like
Reactions: dr.o and singlica
Imao prijatelj , osim dobre grafike neznam sto je tu posebno . Iako mozda su se popravili s novim modelima .
A gdje si vidio da sam napisao da je posebno? Kaciga je za te novce odlična, tamni vizir, pinlock, DD ring...nitko ne usporedjuje to s Arai, Shark, HJC il nešto slično... iako je to individualno, sve su rađene uglavnom istim materijalima koji su vrh ponude, jel u nekoj unutrašnjost i ventilacija bolja/lošija je opet stvar očekivanja i tko je koliko spreman platit. Osobno sam dugo vezan uz motoopremu i kod nas nije nikad baš bilo 3-komp kaciga ispod 300 eura, uglavnom i dosta više od te cifre. Dakle, ne pričamo o termoplastici i kacigi za skuter nego natjecateljskom rangu kaciga. A opet, tko voli, nek izvoli 😉
 
A gdje si vidio da sam napisao da je posebno? Kaciga je za te novce odlična, tamni vizir, pinlock, DD ring...nitko ne usporedjuje to s Arai, Shark, HJC il nešto slično... iako je to individualno, sve su rađene uglavnom istim materijalima koji su vrh ponude, jel u nekoj unutrašnjost i ventilacija bolja/lošija je opet stvar očekivanja i tko je koliko spreman platit. Osobno sam dugo vezan uz motoopremu i kod nas nije nikad baš bilo 3-komp kaciga ispod 300 eura, uglavnom i dosta više od te cifre. Dakle, ne pričamo o termoplastici i kacigi za skuter nego natjecateljskom rangu kaciga. A opet, tko voli, nek izvoli 😉
Koliko para toliko muzike 👍
 
HJC...Samo ne ispod 3.500 kn... :cool: