KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Osobno sam zadnje kupio Shark Spartan Guintoli Replica dizajn, pa sam blago razocaran u odnosu na prethodni Premier Avenger Evo, koji sam nosio godinama. S tim da je Premierka bila race model, a ovo neki sport touring.... i cijenom duplo skuplja sharkica, a osim što je mrvicu udobnija (logično zbog klase), sve drugo je minus, buka koma. Sve je to kako kome što paše dizajnom il kalupom.
 
Pa
Sličnu stvar je imao buraz na nekoj no name kacigi nakon što ju je ostavio u skuteru skoro godinu dana. Spužvica u podstavi se počela raspadati i smrdila je “ko kuga”. Jedina pomoć je nova podstava ili kaciga.
Problem sa smradom riješen brzo i jeftino, sad miriše na naranču.
 
Odaj nam tajnu...
Prvo mi je pa na pamet cockpit spray, iman ga u garaži miris vanilije ali on ima ulja u sebi pa to otpada.
Ali ja se ne predajen, rodi se nova ideja: mirisni spray za WC (ono šta se poštrca posli sranja).
I to je to. (y) :cool:
 
  • Like
Reactions: Bob Rock
Od tih 4 na slici je najlosija hjc... po mom dojmu ...
Naravno da je mozda najlosija,ka e bice ona od 100 eur.,a teska ka maca...,mislim da kacige baaar ispo 150.eur,ni jedna kaciga nije OK. :cool:
 
Mislim da nisi u pravu,moja Kaciga je kupljena u Novemi,i kostala je 4.800kn.,naravno HJC.,al eto,more bit da ima boljih i skupljih...;)
 
Jel koristi netko od vas AGV AX9? ima li ko kakva iskustva?
Testovi po netu je hvale ali ne možeš virovat plačenim testovima :)
 
Evo Prika,posa sam u garazu e uslikati...RPHA 90...,lagana,mos je drzati na malom prstu,koda i nije na glavi,koda si u autu kad Djiras...ja sam super zadovoljan,al ne falin,a i kosta,a vjerovatno ima i boljih... smatram da je kaciga ipak najvaznija,grafika me bas ne tangira,ili crno ili sivo,a ostala oprema je bitna poradi vodo i vjetronepropusnosti,a ako tresnes,i vako i nako se izgruvas,pa sta bude... :)
 

Attachments

  • 20201011_112103.jpg
    20201011_112103.jpg
    123.3 KB · Views: 67
Evo Prika,posa sam u garazu e uslikati...RPHA 90...,lagana,mos je drzati na malom prstu,koda i nije na glavi,koda si u autu kad Djiras...ja sam super zadovoljan,al ne falin,a i kosta,a vjerovatno ima i boljih... smatram da je kaciga ipak najvaznija,grafika me bas ne tangira,ili crno ili sivo,a ostala oprema je bitna poradi vodo i vjetronepropusnosti,a ako tresnes,i vako i nako se izgruvas,pa sta bude... :)

Rph 11 spada u top racing kacigu
Rph 90 u top tuoring kacigu.
U biti to su iste kacige osim sta tvoja ima naocale za sunce.
1550g nije bas lagana kaciga, al kako vidim 2XL a, su je otezali cca 150-200g.
 
650ak € za HJC koji nije carbon..i opis povise je skroz ok za nekoga kome je to prva kaciga pa ne moze usporediti..
 
Evo Prika,posa sam u garazu e uslikati...RPHA 90...,lagana,mos je drzati na malom prstu,koda i nije na glavi,koda si u autu kad Djiras...ja sam super zadovoljan,al ne falin,a i kosta,a vjerovatno ima i boljih... smatram da je kaciga ipak najvaznija,grafika me bas ne tangira,ili crno ili sivo,a ostala oprema je bitna poradi vodo i vjetronepropusnosti,a ako tresnes,i vako i nako se izgruvas,pa sta bude... :)
Rpha 11 ima oko 1250 g , shark sto imam carbon 1200... tako da ...