KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ma dobro ima pripremu to mi bitno da ne moram busiti xD
 
Grafike talijanske zastave i engleske...ili bilo koje druge, ne idu na moju tintaru.

kod mene
na motor ili kacigu mogu samo checkered flag i Isle of Man Flag...

eventualno Union Jack na Triumph i Žabarska trobojka na talijansko drlo.
 
Možda je već bilo, ali ovdje je popis kaciga homologiranih po FIM-u (navodno provode najopsežnija testiranja sigurnosti kaciga, čak neka natjecanja traže obvezno tu homologaciju):


Sve lijepo objašnjeno u ovom videu:
 
U namjeri da kupim novu kacigu obilazio sam trgovine i isprobavao razne modele...HJC RPHA 11 , Shoei gt air 2 , Shark Skwal 2, Bell Race Star....itd....većina me razočarala u prvim sekundama zbog neudobnosti/žuljanja (valjda imam takvu glavu) ili po nekim drugim detaljima, dosada jedino Schubertica SR2 koju imam mi je legla na glavu kao najudobnija po svemu. Naletio slučajno na Airoh GP500 i iznenadio se koliko je udobna i lagana više od svih nabrojanih , kupio sam , pa da vidimo kakva je u vožnji...
 

Attachments

  • IMG_20210126_210626.jpg
    IMG_20210126_210626.jpg
    120.7 KB · Views: 74
Last edited:
Ko ima u hr schubert osim šepića?tražim c3 pro,ali kod njih nema osim jednobojne do 4 mj nista
 
Nema nigdi, ja gleda za probati i na kraju kupija preko neta na mjere o Louisa za 300 ojra. Odlicno sila, zadovoljan jako
 
Ma opet do ST u Suzukija i Caberg Elevo
I kad platis gorivo i spavanje i dobru klopu jos ti ostane 1000 kn u depu
Bio,ne pase mi na lubenici,probo c3 pro,savrsena,poslije rpha max evo,vise nikad hjc
 
...imo sam namjeru uzetbtaj caberg,otiso u split,probo,ali nikako mi ne sjeda na glavu...i nekako su velike
 
...imo sam namjeru uzetbtaj caberg,otiso u split,probo,ali nikako mi ne sjeda na glavu...i nekako su velike
Ako ne pase ne pase
I da je mukte
Meni nisu napete modularne
Kazu da je C3 pro jako dobra
Osobno bi isa na Neotec 2
Slab san na Sojke.....
 
Ko ima u hr schubert osim šepića?tražim c3 pro,ali kod njih nema osim jednobojne do 4 mj nista


Imam Basic i top je kaciga. Zaista je puno tisa nego sve kacige dosada sto sam imao. PRO verzija osim sto ima zadnji kraj apdejtiran pa ima ljepsi oblik kazu da je i tisa. Samo se nemoj zafrknut slucajno ako odlucis na C4 jer su promijenili oblik kacige pa nemoj bez probe na glavi.
 
Imam Basic i top je kaciga. Zaista je puno tisa nego sve kacige dosada sto sam imao. PRO verzija osim sto ima zadnji kraj apdejtiran pa ima ljepsi oblik kazu da je i tisa. Samo se nemoj zafrknut slucajno ako odlucis na C4 jer su promijenili oblik kacige pa nemoj bez probe na glavi.
Probo cetvorku,trica bolje lezi
 
Da, promijenili su oblik navodno i mnogima bas ne lezi kak spada..
 
U namjeri da kupim novu kacigu obilazio sam trgovine i isprobavao razne modele...HJC RPHA 11 , Shoei gt air 2 , Shark Skwal 2, Bell Race Star....itd....većina me razočarala u prvim sekundama zbog neudobnosti/žuljanja (valjda imam takvu glavu) ili po nekim drugim detaljima, dosada jedino Schubertica SR2 koju imam mi je legla na glavu kao najudobnija po svemu. Naletio slučajno na Airoh GP500 i iznenadio se koliko je udobna i lagana više od svih nabrojanih , kupio sam , pa da vidimo kakva je u vožnji...

Mozes usporedit gt air 2 i rpha11, kakve su razlike u velicini ? Imam gt air 2, a uzeo bi rpha11 izvana, pa me zanima da li su iste velicine kaciga otprilike kompatibilne ?