KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
dečki, ko nije probal Arai, nezna kaj je Premium
kaki šoi ili hjc...

pljuc
Uzas......
Usporedivat svevisnji Shoei sa Arai.....
Svetogrde......
Recimo Shoei Hormet Adv je avion za Arai H4.......
Ono nema nikakve usporedbe
 
Sutra sam u Zagrebu pa imam namjeru probati ove četri kacige pabumo vidjeli.




 
Da probaš bilo čiju kacigu klase iznad recimo 500 eura, skužil bi da više manje svi renomirani proizvođači danas znaju napraviti dobru kacigu. Tak da taj Shoei nije (bar ne više) nikakvi premium, nego dobra kaciga.
Neznan
Ima san i Shark Vision R....
Ne bas jeftina kaciga
GT-air je avion za tu kacigu.....

ali dobro........realno i L2 ili Airoh je opet dovoljno......
Sve to zadovoljava i proalzi sve testove....pa i Sharp test....
Stvar je u sitnicama a onda to naplate bogovski
Mada ko oce Premium nema problema.Dapace.... i ja bi da Shoei nije sjeba GT-air 2
Arai ne nudi ono sta meni triba(unutarnji vizir)
Ovako san se nasa u Cabergu
Pojedini modeli su bas dobri........nije premium ali nije ni skart.....cak stovise
 
Sutra sam u Zagrebu pa imam namjeru probati ove četri kacige pabumo vidjeli.




Novema kolko znam nema demo modela,šepić ima
 
Ovak, peta godina mi je Schuberthu SR1 i tražim si novu kacigu. SR1 mi je jedna od najboljih kaciga koje sam imao na tikvi.
Uzeo bih SR2 ali mi se ne dopada jer mi djeluje kao downgrade naspram jedinice, SR3 još nisu ni najavili, a kamoli predstavili. Tak da više niš od Schubertha.

Odmah da hitim Arai na stranu, grde su mi i pre okrugle.

Škicam:

1. Scorpion Exo R1 Air Carbon

a_scorpionexor1carbona_solid_matbla_getstung_ml.jpg
c_scorpionexor1carbona_solid_matbla_getstung.jpg


Scorpionke nikada nisam vidio uživo, niti stavio na glavu, tako da ukoliko netko od vas ima isksutva s navedenim modelom neka slobodno napiše pokoju riječ ili preporuku.

2. HJC RPHA 11 Carbon

RPHA_11_CARBON_SOLID_BLACK_1_ml.jpg
RPHA_11_CARBON_SOLID_BLACK_3.jpg


Od HJC-a sam svih ovih godina bježao kao od vraga. Brand i kvaliteta njihove izrade "na opip" mi nikada nisu sjeli. Pokušavam im dati još jednu priliku.
Nekakvih problema? Dječjih bolesti?

3. X-Lite X803 RS Ultra Carbon

X803RS-UC-HOT-LAP-Carbon-13.jpg
X803RS-UC-HOT-LAP-Carbon-13-side.jpg


Zgodna kaciga, u dućanu mi je na glavu sjela odlično. Baš kao SR1, čini mi se kao dostojna zamjena.
Kolega Diablero je ima i hvali.


Hvala!
 
ja imam 6 godina xlite X-661 i meni se pokazala poprilično dobrom, niš se nije ofucalo, raspalo, raskrečilo, sa ovom X-803 sam se mislio počastit ako bude volje.
 
Vidin da ti je Carbon napet
Visi Caberg Drift Evo Carbon Pro.....
Ja san je drza u rukama.....a narucia san Fiberglass jer carbon nema grafike koje ocu.....
Po meni jako dobra kaciga a ako uzmemo cijenu u obzir onda je fenomenalna.....
Nije to Shoei da se razumimo ali sa drugima je li la.....
 
@BeLa-Vg

Ja sam imao pet kaciga R-PHA serije (10, 2x10+ i 2x11) i meni su bile fantastične. Fit, završna obrada, buka, unutrašnjost, lak, vizir, pinlock... Da ne nabrajam - nikad ni najmanji problem s njima i opet ću je uzeti kad izađe 12!
RSica je fenomenalna kaciga, 100 grama lakša od R-PHA, bučnija, škripavija ali je to ipak za kategoriju više čistokrvna race kaciga. Ventilacija je al pari sa R-PHA (u objema puše tornado kad otvoriš sve otvore) osim kad je potpuno zatvorena, RS propušta hladan zrak a R-PHA bolje dihta.
Meni su obje ove kacige top i iskreno ne znam što bih više zahtijevao od kacige od onoga što ove dvije nude za novce koje traže.
 
Arai ne nudi ono sta meni triba(unutarnji vizir)

Zato nudi vanjski :mrgreen:
s-l500.jpg

Iskreno i meni malo čudno izgleda (nisam vidio ovakav sistem kod ni jednog drugog proizvođača) i pitam se kako to u stvarnosti funkcionira? Podizanje, spuštanje i čišćenje :unsure:
 
Last edited: