KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Nova c3 se pokazala kao izvrsna,jedino mi neide u glavu zakaj sapi tolko,sve mokro oko pinlocka,normalno ili?
 
Nova c3 se pokazala kao izvrsna,jedino mi neide u glavu zakaj sapi tolko,sve mokro oko pinlocka,normalno ili?
Ma baci to...
Vidis da ne dise nista
Da se nista ne cuje nema izmjene zraka pa se vlaga kondenzira.....
U smece odma.......
 
Nikakvih problema sa Schubijem nemam jer je sva ventilacija otvorena a kad postane jako vruce vozit cu je ko Jeticu
 
Nikakvih problema sa Schubijem nemam jer je sva ventilacija otvorena a kad postane jako vruce vozit cu je ko Jeticu
Nije bilo vruce,15 srupnjeva...ali unutra sapa,ventilacija mi je bila zatvorena jer je bilo prohladno...mozda trebam maknut onaj dio ispod brade
 
Ja nemam problema sa kondezacijom al da se omagli vizir oko pinlocka dogodi se da.
 
Nije bilo vruce,15 srupnjeva...ali unutra sapa,ventilacija mi je bila zatvorena jer je bilo prohladno...mozda trebam maknut onaj dio ispod brade
Schuberth jako dobro brtvi uz vrat i bradu ako vozis sa podbratkom. Rjesenje je otvorit ventilaciju na kacigi, mozda se moze i mrvicu otvorit bez da klikne u full otvoreno ili zatvoreno, tek toliko da odmagljuje, a da ti ne hladi jako facu. A i zelis udisat zrak koji ima dovoljno kisika, a ne ugljicnog dioksida kojeg izdises, a ako se iznutra ne magli, to ti je prilicno dobar pokazatelj da imas svjezi zrak.
 
Upravo kupio kod Šepića, 900 i sitno kn sa pin lockom.
 

Attachments

  • IMG-20210402-WA0004.jpeg
    IMG-20210402-WA0004.jpeg
    102.7 KB · Views: 62
  • IMG-20210402-WA0006.jpeg
    IMG-20210402-WA0006.jpeg
    98.1 KB · Views: 62
  • Like
Reactions: SpoRRi
K5s? Tu kacigu i ja koristim. Odlična, samo tko kod da je mislio da se dugme za zračne otvore na bradi treba staviti unutar kacige je apsolutni amater.
K-1 ali dijele isti sistem za otvor na bradi i usitinu je kaos. jedva ga prstima pritisnem a kamo li rukavicama.
 
za ljeto/grad i brzine u ograničenju sam vidio već, kako je ova
kaciga sasvim OK :)

ali ovih dana, iako nije bilo nešto previše toplo, testirao ovu kacigu,
tako da sam bio skinuo i prozirni vizir i ostavio samo unutrašnji-sunčani, no
može se i tako voziti, čak i iznad ograničenja, bar na kratko :mrgreen:
npr. na nekoj obilaznici (y):)

 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Imam hjc f15 i vrijeme je za novu.. Kakve skoljke imaju caberg i scorpion? Pao sam s Versulje ns xmaxa pa bi i neku cijenovno prihvatljiviju kacigu.

Podkapu ne nosim jer se ne vozim ako je vani temp ispod 18c..
 
Di se u zg mogu probat arai kacige. Koliko je sjećam bilo je nešto kod benconija.Neznam jel jos ima
nedavno sam kupio arai pa sam imao isti taj problem, mislim da se u zg može isprobati u Motorista bike shop...
Meni su u susret došli dečki iz Splita Pribudić Borčić tako da su mi poslali jednu u bližem meni dućanu kako bi ju isprobao, tek onda sam naručio kod njih model koji sam tražio. Svaka čast na usluzi i uloženom trudu. Ja zadovoljan :mrgreen: