KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ponovio se i ja danas, prva Hjc pa budemo vidjeli kakva je, do sada bio vjeran Sharku..
 

Attachments

  • IMG_20220107_135755.jpg
    IMG_20220107_135755.jpg
    2.4 MB · Views: 0
  • IMG_20220107_121435.jpg
    IMG_20220107_121435.jpg
    2.8 MB · Views: 0
To je to ... samo malo me ebu te disco boje ...
 
Ja volim da je kaciga "neobicna" posto je odijelo komplet crno sa malo bijelih detalja (dainese natpis i logo), Shark je isto sarena iako manje upadljivih boja..
 

Attachments

  • Screenshot_20220108_004607.jpg
    Screenshot_20220108_004607.jpg
    647.7 KB · Views: 0
  • Screenshot_20220108_004659.jpg
    Screenshot_20220108_004659.jpg
    676.3 KB · Views: 0
Pozdrav, Svašta sam vozio no kad je izašla kupio sam HJC RPHA 10 +
Meni je to kraj priče o kacigama, prvo zato jer ima 1200 g i sve funkcionira već godinama, pazim ju i nikad mi nije pala, kupio lani novi pin lock nema magljenja ali niti malo, vidno polje odlično, buka od vjetra najmanja do sad, a nanosio sam se svega u ovih 30 godina kako vozim motore.
Flip up sam jednom kupio neku shubertovu, no buka mi je bila strašna da sam nosio čepiće u ušima na duže vožnje.
No svejedno koji proizvođač koliko para toliko muzike je staro pravilo, mislim da dobra kaciga košta 500Eura + sve ispod toga je velika razlika u svemu, radije imam tu jednu da mi sve odgovara nego tri jeftinije a lošije.
 
  • Like
Reactions: cadjo
Pozdrav, Svašta sam vozio no kad je izašla kupio sam HJC RPHA 10 +
Meni je to kraj priče o kacigama, prvo zato jer ima 1200 g i sve funkcionira već godinama, pazim ju i nikad mi nije pala, kupio lani novi pin lock nema magljenja ali niti malo, vidno polje odlično, buka od vjetra najmanja do sad, a nanosio sam se svega u ovih 30 godina kako vozim motore.
Flip up sam jednom kupio neku shubertovu, no buka mi je bila strašna da sam nosio čepiće u ušima na duže vožnje.
No svejedno koji proizvođač koliko para toliko muzike je staro pravilo, mislim da dobra kaciga košta 500Eura + sve ispod toga je velika razlika u svemu, radije imam tu jednu da mi sve odgovara nego tri jeftinije a lošije.


Ja sam svoju umirovio nakon 8 godina (krajem prosle godine), puno je nosio i napravio dosta km u tom periodu, 2 puta sam mijenjao podbradak jer sam ih nepaznjom potrgao (nekih 75kn komad), raspao mi se i onaj plasticni druker za fiksirat vezicu nakon kopcanja kacige prije par godina, to sam zamijenio (nasao firmu koja se bavi prodajom na veliko tim stvarima pa isao vidit jel mi mogu pomoc: odma mi tamo klijestima za to stavili novi koji je isti (i boja), nisu htjeli nista naplatit (ostavio sam "za kavu" 20kn). Ostatak kacige ispravan kao i prvog dana.
2013. godine sam ju platio 250€ u Ljubljani na akciji. (jednobojna, bez grafika).
Unutrasnjost se obzirom na cesto koristenje uopce nije satrala, dapace, u super stanju je (prao je rucno 2-3x godisnje).
Jako zadovoljan bio s njom.
 
  • Like
Reactions: Luke
Nisam se ni ja nesto previse odusevio ovom Schuberth C3 Pro. Ne znam sta sam ocekivao, ali mi je cak bucnija od ove jeftine IXS integralke koju sam do sada nosio i puse mi nekako odnekud. Ne kuzim kako to da je reklamiraju kao najtisu kacigu, ili jednu od najtisih.
Ode ona dalje cini mi se.
 
  • Like
Reactions: Luke
Nisam se ni ja nesto previse odusevio ovom Schuberth C3 Pro. Ne znam sta sam ocekivao, ali mi je cak bucnija od ove jeftine IXS integralke koju sam do sada nosio i puse mi nekako odnekud. Ne kuzim kako to da je reklamiraju kao najtisu kacigu, ili jednu od najtisih.
Ode ona dalje cini mi se.
ma što više ima ventilacija..čuje se.
 
danas kupljena u MOTO OPREMA SCORPION EXO R1 CARBON

moram dat sve pohvale gdin. Deanu,po prvi put sam u tom dučanu i ne poznamo se, složio mi je fenomenalan popust,tako da je moja preporuka svakako posjetit taj dučan (y) (y) (y)
 

Attachments

  • B_scorpionEXOR1A_VICTORY_BluNeoYel_getstung.jpg
    B_scorpionEXOR1A_VICTORY_BluNeoYel_getstung.jpg
    195.1 KB · Views: 0
  • C_scorpionEXOR1A_VICTORY_BluNeoYel_getstung.jpg
    C_scorpionEXOR1A_VICTORY_BluNeoYel_getstung.jpg
    206.9 KB · Views: 0
  • A_scorpionEXOR1A_VICTORY_BluNeoYel_getstung.jpg
    A_scorpionEXOR1A_VICTORY_BluNeoYel_getstung.jpg
    185 KB · Views: 0
Kolege paćenici, koja bi bila best buy do 1000-1500 kn, sa sniženjem ili bez ?!
Ako dolaziš do Splita uskoro, dođi pogledati Caberg Avalon...Od 1.200-1300 kn -20% popusta....
A dobre su za istu cijenu i Jackal modeli...
 

Attachments

  • 04.4e.f7.H1CabergJackalSupraMattSchwarzNeongelb21682541019.jpeg
    04.4e.f7.H1CabergJackalSupraMattSchwarzNeongelb21682541019.jpeg
    507 KB · Views: 0
  • cf.4e.97.H1CabergAvalonMattBlack217790.jpeg
    cf.4e.97.H1CabergAvalonMattBlack217790.jpeg
    385.4 KB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: hondimir and xkovax
danas kupljena u MOTO OPREMA SCORPION EXO R1 CARBON

moram dat sve pohvale gdin. Deanu,po prvi put sam u tom dučanu i ne poznamo se, složio mi je fenomenalan popust,tako da je moja preporuka svakako posjetit taj dučan (y) (y) (y)
A sta ces ti od nje napraviti 🤔 😉
 
Ako dolaziš do Splita uskoro, dođi pogledati Caberg Avalon...Od 1.200-1300 kn -20% popusta....
A dobre su za istu cijenu i Jackal modeli...
Definitivno sto Bob rock kaze caberg za tu lovu.... Nolana kupio i razocarao se totalno bucna kaciga...
 
  • Like
Reactions: Bob Rock
Ako dolaziš do Splita uskoro, dođi pogledati Caberg Avalon...Od 1.200-1300 kn -20% popusta....
A dobre su za istu cijenu i Jackal modeli...
Mogao bih u djir sljedeće sedmice, najavljuju lijepo vrijeme, a davno nisam učinio 500 km-a u jednom danu .
 
  • Like
Reactions: xkovax and Bob Rock
Mogao bih u djir sljedeće sedmice, najavljuju lijepo vrijeme, a davno nisam učinio 500 km-a u jednom danu .
Može..Svrati prvo u Prizmić Moto, tamo ima nešto veći izbor. Reci da si s foruma zbog popusta👍
 
  • Like
Reactions: xkovax and hondimir
Ima li neko da je vozio i da moze uporediti

gt air 1 / Rpha 70

Treba mi za naked, do sada imao uglavnom hjc kacige.

ok mi i jedna i druga za oblik glave.

Hjc je noviji model, da se naci jeftinije, ali vec godinama razmisljam o gt air-u, a vec se teze nalazi jer ga je “izgurao” gt air2, a on mi nekako nije “legao” kao gtair1.
 
Last edited: