KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ocito ne znas komu govoris. Paf se samo htio pohvaliti kacigom :mrgreen:
Vec se pohvalio bar 3 puta tako da ipak nije citao s razumijevanjem tako 'ko nezna da PAF ima HJC RPHA 90 ili ne prati forum ili nezna citati ili je sa ne hrvatskog govornog podrucja, ili je radio u bugarskoj kao playboy itd da ne nabrajam.

PAF
... HJC Rpha.,ja imam ovu,je kostala,al vridi i gotovo,koda si u autu,leži super,topla,ne puse nigdje,veliki vizir, a najbitnije isto,ne magli ništa,vidiš komarca u letu...niš se ne cuje iz vanka...

PAF
... Ako te tangira.,uzmi je...ja je imam,uzeo u Novemi na Akciji prije godinu dana,bila zadnja...meni je vrhunska,lagana,koda je nema na glavi,vizir je veci,te je veca preglednost livo-desno,ne bruji...ne magli...ne puse...ka u autu...,jedino ti mora biti tvoj broj,ja sam potrefio bas... kosta,ali...

PAF
... Evo Prika,posa sam u garazu e uslikati...RPHA 90...,lagana,mos je drzati na malom prstu,koda i nije na glavi,koda si u autu kad Djiras...ja sam super zadovoljan,al ne falin,a i kosta,a vjerovatno ima i boljih... smatram da je kaciga ipak najvaznija,grafika me bas ne tangira,ili crno ili sivo,a...
 
Imam RPHA70

- ventilacija odlična ali su otvori od jeftine, tanke i klimave plastike
- odma uz kacigu dobiješ nekakvu kesicu sa rezervnom crvenom dugmadi, nakon skidanja podstave skužim da se radi o dugmadi kojom se podstava kači na kacigu - i koja otpada čim je krivo pogledaš :mrgreen: Podstava s donje vanjske strane ima ono sigurnosno skidanje u slučaju nesreće i očito nisu znali drugačije napravit nego da istovremeno sa skidanjem podstave s nje otpadaju i dijelovi :ROFLMAO:
 
Ja uzeo prije pola godine HJC ali i90. Sta ja znam, i nisam bas nesto zadovoljan. Po meni dosta bucna ali barem nigdje ne puse. Nakon par sati krene stiskati po sljepoocnicama, ali to je mozda do moje glave.
Vec sam je jednom slao na garanciju jer mi je skoro otpao ovaj dole preklop. Popustili se sarafi.
Mislim da je ovo zadnji put da kupujem HJC i da je necu bas nesto previse u buducnosti koristiti. Puno sam zadovoljniji bio sa recimo jeftinom IXS 1100.
 
Ja uzeo prije pola godine HJC ali i90. Sta ja znam, i nisam bas nesto zadovoljan. Po meni dosta bucna ali barem nigdje ne puse. Nakon par sati krene stiskati po sljepoocnicama, ali to je mozda do moje glave.
Vec sam je jednom slao na garanciju jer mi je skoro otpao ovaj dole preklop. Popustili se sarafi.
Mislim da je ovo zadnji put da kupujem HJC i da je necu bas nesto previse u buducnosti koristiti. Puno sam zadovoljniji bio sa recimo jeftinom IXS 1100.
Stavljo sam tu slike,hjca rpha max evo,bila top od hjc flipa,od pocetka skoro škripala,pucketala,onaj gornji otvor radio iritantan zvuk u vožnji,sve dok se nije na dve glave odvojio od kacige i otišo svojim putem....hjc,nikad više!
 
...evo,stao nakon par km,ošlo sve!
 

Attachments

  • 20200418_193159.jpg
    20200418_193159.jpg
    358.9 KB · Views: 0
Vec se pohvalio bar 3 puta tako da ipak nije citao s razumijevanjem tako 'ko nezna da PAF ima HJC RPHA 90 ili ne prati forum ili nezna citati ili je sa ne hrvatskog govornog podrucja, ili je radio u bugarskoj kao playboy itd da ne nabrajam.

PAF
... HJC Rpha.,ja imam ovu,je kostala,al vridi i gotovo,koda si u autu,leži super,topla,ne puse nigdje,veliki vizir, a najbitnije isto,ne magli ništa,vidiš komarca u letu...niš se ne cuje iz vanka...

PAF
... Ako te tangira.,uzmi je...ja je imam,uzeo u Novemi na Akciji prije godinu dana,bila zadnja...meni je vrhunska,lagana,koda je nema na glavi,vizir je veci,te je veca preglednost livo-desno,ne bruji...ne magli...ne puse...ka u autu...,jedino ti mora biti tvoj broj,ja sam potrefio bas... kosta,ali...

PAF
... Evo Prika,posa sam u garazu e uslikati...RPHA 90...,lagana,mos je drzati na malom prstu,koda i nije na glavi,koda si u autu kad Djiras...ja sam super zadovoljan,al ne falin,a i kosta,a vjerovatno ima i boljih... smatram da je kaciga ipak najvaznija,grafika me bas ne tangira,ili crno ili sivo,a...
E, i ... Ne kuzim... vrati još malo unazad...ima još biće... ako neko pita, valjda se odgovori i dadne svoje mišljenje koje ne moraš prihvatiti... a ti degenišeš...,,mozgaš...kad bi ja povadia koliko puta neko nešto je napisa...trebalo bi par knjiga, ali iz svega toga,nesto mi je i odgovaralo...
i sta se imam ja hvalit,pa zna se kakva je HJC-RPHA.90 kaciga,naravno ako je imas...eto ope...
 
E, i ... Ne kuzim... vrati još malo unazad...ima još biće... ako neko pita, valjda se odgovori i dadne svoje mišljenje koje ne moraš prihvatiti... a ti degenišeš...,,mozgaš...kad bi ja povadia koliko puta neko nešto je napisa...trebalo bi par knjiga, ali iz svega toga,nesto mi je i odgovaralo...
i sta se imam ja hvalit,pa zna se kakva je HJC-RPHA.90 kaciga,naravno ako je imas...eto ope...
Danas testiro,inace imam sch c3pro,rpha 90 za dve stepenice iza...bucnija dosta i onaj kurac gore,kod bocnig vjetra isto svira ko i na predhodnici
 
Jedna manje ka kandidat za sljedeću dakle. Uzeo lani LS2, lagana je zaista ali je malo i bučna kod većih brzina. Bolja od IXS definitivno, ali nije wow kaciga.
 
Rpha 90 s zena ima nju i njoj je dobra,ali nije mjerodavna,skrivena je iza mene,nije naudaru vjetra,a i zadnjih 7 godina nosila neku kantu od suomija
 
  • Like
Reactions: JosipS
Danas testiro,inace imam sch c3pro,rpha 90 za dve stepenice iza...bucnija dosta i onaj kurac gore,kod bocnig vjetra isto svira ko i na predhodnici
Ma sve stoji...ali mozda je i do glave, kako tebi buci i svira,cudo...jesi postavlja sve one zastite...
 
Ma sve stoji...ali mozda je i do glave, kako tebi buci i svira,cudo...jesi postavlja sve one zastite...
Jesam,i kazem da je c3 pro puno bolja,jedino sta mi sapi unutra kada je kiša ili hladno,potoci vode preko pin locka,zato sam uzeo ovu za probu,da je imam za duza putovanja,kad je mogucnost raznog vremena...i nista,vracam je
 
Jesam,i kazem da je c3 pro puno bolja,jedino sta mi sapi unutra kada je kiša ili hladno,potoci vode preko pin locka,zato sam uzeo ovu za probu,da je imam za duza putovanja,kad je mogucnost raznog vremena...i nista,vracam je
Ne slazem se,vjerovatno to nije ista kaciga.,ali OK.,nema veze... meni je dobra i po kisi, vjetru, itd...nebi je mjenjao za drugu,.,mozda sam potrefio na origgigi...
 
Caberg….budget majka…..nema dalje….
Iman Drift Evo…..
Bucna ne bucna…..nebitno….iman cepice

Da se razumimo Shoei ili Arai su top svemira ali meni triba imat kaciga unutarnji vizir….tako da Arai nista a Sojka GT-air 2 je nazalost za mene fail….iman GT-air i nazalost GT-air2 nula bodova

Onda dat za HJC ili Shark 3000 kn ili za Caberg 1500…..
 
Imam Shark evo gt kacigu veličina L kupljenu prošle godine, kaciga ima komunikaciju, ima i dvije vrste obrazina uže i šire, na njoj su uvijek uže, međutim mene kaciga jako steže u licu, što iritira jer javi se i lagana bol u zubima od konstantnog pritiska. Veličina gore oko glave je odlična, ne stišće jako, nema lufta baš udobna je ugornjem djelu. Ovo mi je prva kaciga i kad sam je uzimao rekli su da je to odlično da se ona formira po licu, to svi govore po internetu, međutim mene uvijek pritišće u obrazima, zanima me postoje li uže obrazine ili radi li to netko, ako ne , prodaja je jedina opcija i kupnja neke druge ???
 
smije li se skidati pin lock radi ciscenja?
imam osjecaj ko da se se skupilo prasine izmedju (mozda mi se samo cini) al ne znam dal se on kad se skine baca il se moze vratiti