KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Nekako sumnjam da sa DHL-om stize za 3 dana.....
Dhl express sam napisao.. to nije uobicajen vec brzo slanje, narucivao sam vec dva sata iz italije kod Rome, bili poslani prosli petak stiglo je u Pon s time da je vikend bio. 15-16€ je shipping s osiguranjem posiljke.
 
@BeLa-Vg nije čudo da ne možeš naći - otkantao si najbolji izbor (arai),ako ti kalup paše na glavu.

Suomy nije isti ko nekad, razjebali su kalupe, pa ako ti je Vandal odgovarao, nove gotovo sigurno neće. Ne naručuj bez probe (y)
 
eyJidWNrZXQiOiJjb250ZW50Lmhzd3N0YXRpYy5jb20iLCJrZXkiOiJnaWZcL3BsYXlcL2RjMTRkOGU2LWQ2ZWEtNDgzNS05YTVmLTA5NDk2NmMxYjkxYi0xOTIwLTEwODAuanBnIiwiZWRpdHMiOnsicmVzaXplIjp7IndpZHRoIjo0ODB9fX0=
 
Dugo sam nosio jedinicu i kad je dosla nova bila je razocarenje tako da nemas brige. Odnosno imas, jer pravi hamper za glavu si vec narucio. :mrgreen:
 
Mislio sam pričekat do sezone, pa onda nešto bez pritiska uzeti... al trenutna kanta mi se raspala i previše buči od 80kmh na dalje. Nemam volje to trpit još tri mjeseca pa sam mislio nešto jeftinije 'privremeno'.

Dakle tražim integralku sa duplim vizirom do 200€, čim tiša (makar će sve biti dobro nakon stare), 99% dnevna vožnja na skuteru, najviše između 80-120kmh.
Ima svega, no nekakvi favoriti su:
-Nolan N87
-HJC C70
-Suomy Stellar

I vjerovatno bi se već do sada odlučio na HJC (čisto radi estetike, nisam ju još probao), al mi vrag neda mira pa provrtim listu pa naletim na AGV K3 SV ili K1S, Suomy SR-SPORT... (ružan vikend, pa previše kliktao, jbga)
Nisu u buđetu, ali ih se nađe sa dobrom popustima... i sad nešto što je trebala biti brza odluka se previše odužilo.

Cijeli tjedan kiša... pa imam vremena mozga, ali bi bilo super ako netko ima koju pametnu
 
Imam.
Kliker za ventilaciju na vrhu kacige fućka na vjetru, ulazi puno vjetra (buka bude) s donje strane kacige. Vizir je ok, sviđa mi se što je na bravu, a ne na trenje/zglob zatvoren. Remen je ok. Sunčani vizir je ok. Lako se pere, dobra je ventilacija, mene nakon cca. sat vremena krene žuljati za gornje "bridove" na glavi. Treba ju pošteno rastegnuti da se navuče preko glave.

Generalno je okej, pogotovo za lovu.

Ako hoćeš rabljeno, prodam ti ja svoju kad stigne Schuberth i kad se uvjerim da mi je Schuberth zapravo bolji. Ima i windjammera na sebi. Kupljena je nekad u 10. mjesecu, napravio cca. 1500 km s njom. Čist sam i nemam šugu :mrgreen:.
Inače ju ne planiram prodavati barem par mjeseci da se igram sa dodatkom koji bi trebao eliminirati fućkanje klikera na vrhu, ali ako hoćeš...

Samo da komentiram nick, ti nisi ivan222 sa Citro foruma?
 
  • Like
Reactions: ivan222