KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Vidim da si tu negdje iz Istre čim si išao do Lavada pa bih ti preporučio Moto Charlie oni su ti samo koji km u produžetku od Bepsa a za motoriste imaju veću ponudu i uvijek imaju neku akciju pogotovo na zadnje komade. Sada smo gledali i moto jakne , imaju ih par stotina. 👍
zanči moto Charlie je vrh. Stvarno veliku ponudu imaju. Prošli vikend sam se zaletio do gore da opremim bolju polovicu i imaju ogroman izbor, a o cijenama da ne pričamo. Cijena za koju kod nas kupiš LS2 ili MT gore nadjes Shark, Airoh, Caberg.... (pričam uvijek o istom rangu kaciga). Uglavnom za istu lovu imas puno bolju opremu.
 
Ima tko isukstva s Premier kacigama? Postoji li uvoznik za HR? Trebam novu, kod ugradnje Cardo komunikacije da mi je pukao EPS na AGV. Kod Premier valjda sve integralne kacige ispunjavaju novu normu ECE22.06. Specifično gledam modele Evoluzione i Devil. Kakav je kalup? Meni je glava više intermediate oval.
 
Evo ja prije 2 tjedna uzeo prvi put Premier kacigu. Model Hyper.
Doduše u Italiji, Moto Charlie, ne znam kako je u HR.
Za oblik nisam siguran, ali nakon Nolana i 2 Shoei (xr i gt air) oduševljen sam s kacigom.
Kvalitetna i udobna, inače imam M i sad sam uzeo M ,ali imaju pored klasičnog M i nekakav M+ ,koji sam uzeo, je nekakav comfort liner.
Za oblik moraš probat, meni su u igri bile još Caberg , HJC i još neke koje sam tamo isprobavao, ali ova mi je sjela baš ono, ko budali šamar
 
Inače nosim XXL, dosada HJC FG-ST, AGV K5s i X-lite 903. Baš danas bio u Moto Charlie-u i pokušao staviti na glavu Premier Devil XXL. Jedva stavio na glavu i stiće na sve strane. Definitivno premali kalup. Evoluzione nisu imali u broju XXL. Tako da dalje tražim zna li netko uvoznika
 
Jel se može gdje naručiti komplet nova unutrašnjost za Suomy vandalku, a da ne košta kao nova kaciga? Imam ju, dobra mi je, ali je unutrašnjost dala svoje. Hvala
 
Gledam malo Schuberth C3 jer je koliko vidim odlična kaciga a još se da ponegdje nabaviti nova i to naravno; dosta povoljnije od C5.
Ali u oko mi je upala i Shark EVO Gt.
Ima netko iskustva sa dotičnom ?
 
Ja gonim C3 Pro i NoNoise čepiće i zadovoljan sam. Tiha, udobna, jedino kad bi se sunčani vizir dao još malo spustiti jer mi taman presjeca retrovizore.
U odnosu na HJC C70 je 55 puta tiša.

Ja sam uzeo na FC-Moto, platio 365 eura za mat crnu.
 
Gledam malo Schuberth C3 jer je koliko vidim odlična kaciga a još se da ponegdje nabaviti nova i to naravno; dosta povoljnije od C5.
Ali u oko mi je upala i Shark EVO Gt.
Ima netko iskustva sa dotičnom ?
Evo da quotam sam sebe... Googlam malo modularne kacige i sad mi je postalo već malo zamorno.
Ok, o C3 više manje znamo sve, mislim da se isplati sada kupiti jer joj je cijena dosta pala a ne patim da mora biti zadnji model (C5)

Ali u oko mi je upala i Scorpion EXO-TECH EVO ?
Ima netko iskustva ?

Za cijenu C3 se dobije Exo-Tech Evo carbon.
 
Evo da quotam sam sebe... Googlam malo modularne kacige i sad mi je postalo već malo zamorno.
Ok, o C3 više manje znamo sve, mislim da se isplati sada kupiti jer joj je cijena dosta pala a ne patim da mora biti zadnji model (C5)

Ali u oko mi je upala i Scorpion EXO-TECH EVO ?
Ima netko iskustva ?

Za cijenu C3 se dobije Exo-Tech Evo carbon.
Ja sam isto u potrazi za novom modularnom kacigom.
Razmisljam o Shark EVO GT, svidja mi se koncept prebacivanja zastite za bradu skroz natrag. Moram je otici vidjeti uzivo, jer mi se cini da je brada vrlo siroka, da bi mogla prijeci preko cijele kacige.
Imam Caberg Duke2, tj cura ima, i za sad je zadovljna s njom.
Ima li netko neku drugu modularnu za preporučiti?
 
Ja sam isto u potrazi za novom modularnom kacigom.
Razmisljam o Shark EVO GT, svidja mi se koncept prebacivanja zastite za bradu skroz natrag. Moram je otici vidjeti uzivo, jer mi se cini da je brada vrlo siroka, da bi mogla prijeci preko cijele kacige.
Imam Caberg Duke2, tj cura ima, i za sad je zadovljna s njom.
Ima li netko neku drugu modularnu za preporučiti?
Koja je fora sa modularnom u odnosu na integralnu...osim sta fucka vjetar za popizditi??
 
Ovako sam ja to nekako shvatio što se tiče modularnih kaciga.... Ne govorim o kalupu i sl, čisto sa financijske strane i sa strane kvalitete.

1, ako hoćeš dobru kacigu a proći jeftinije onda Schuberth C3
2. ako hoćeš imati dobru kacigu, zadnji model, imaš para, onda C5 ili Shoei Neotec II
Vjerojatno ima nešto još u ovome top segmentu ali mislim da je ovo ''najrasprostranjenije'' kod nas.

U oko mi je također upala Shark EVO GT ali nije mi se svidio jedan review gdje se je liku odlijepio onaj dihtung na koji vizir nasjeda. Ok, zalijepio je on to nazad sa nekakvim moment ljepilom i funkcionira. Ali opet, mislio sam da je jedan takav proizvođač riješio na neki bolji način a ne kapnuo kap ljepila.

Sada malo istražujem Scorpion EXO-TECH EVO koja je cijenovno prihvatljiva, nešto je bučnija od Schubertha ali opet kažem; jeftinija je pa neke stvari preguraš.
Jedino što ne nalazim baš nešto recenzija, YT videa i sl...

Opet naravno, treba vidjeti, probati kalup itd td....
 
  • Like
Reactions: lepi42
Koja je fora sa modularnom u odnosu na integralnu...osim sta fucka vjetar za popizditi??
Jednostavnije je staviti i skinuti sa glave, bolja ventilacija.
Kad je temperatura iznad 30deg preko 3 mjeseca, a ne zelim nositi jet kacigu, modularna mi sluzi da je otvorim na semaforu i dobijem malo zraka. Ili ako vozim krace sporije relacije, da se ne preznojim. Motor mi sluzi i kao prijevozno sredstvo za posao, a sa zatvorenom kacigom, vec sam nakon minute mokre glave, ne mogu takav na posao doci.
 
Jednostavnije je staviti i skinuti sa glave, bolja ventilacija.
Kad je temperatura iznad 30deg preko 3 mjeseca, a ne zelim nositi jet kacigu, modularna mi sluzi da je otvorim na semaforu i dobijem malo zraka. Ili ako vozim krace sporije relacije, da se ne preznojim. Motor mi sluzi i kao prijevozno sredstvo za posao, a sa zatvorenom kacigom, vec sam nakon minute mokre glave, ne mogu takav na posao doci.
Plus...možeš kihnut ko čovjek, a i nos pokopat :mrgreen: