KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ako ti paše Shoei oblik, neće ti odgovarat Schubert...
Ja sam prešao sa Schuberth na Shoei i nema frke.
Probao ja Shoei prije 6-7 godina i bilo je ajme meni nije dobro, skidaj to sa glave.
PROBAJ PRIJE KUPNJE, OBAVEZNO.
 
Ja sam prešao sa Schuberth na Shoei i nema frke.
Probao ja Shoei prije 6-7 godina i bilo je ajme meni nije dobro, skidaj to sa glave.
PROBAJ PRIJE KUPNJE, OBAVEZNO.

Meni Schuberth bio premali pola broja (59,3cm opseg glave koja naginje na okrugliji tip, ali ne drasticno). Broj veca puno prevelika, ali oblik OK. Shoei mi uvijek bio preuzak sastrane, ali njihove velicine su "pola broja" vece pa sam ih lakse navukao na glavu, ali, i dalje mrvicu preuska sastrane, a "preraskosna" naprijed/nazad. I onda sam prije dvije godine ipak probao NXR u Louisu jer sam bio u shoppingu u blizini i nesto je s njom drugacije: odgovara mi u mom broju i oblikom i velicinom i kupio sam ju (a i bila je na akciji kao model na odlasku pa je i cijena bila super)
 
Meni Schuberth bio premali pola broja (59,3cm opseg glave koja naginje na okrugliji tip, ali ne drasticno). Broj veca puno prevelika, ali oblik OK. Shoei mi uvijek bio preuzak sastrane, ali njihove velicine su "pola broja" vece pa sam ih lakse navukao na glavu, ali, i dalje mrvicu preuska sastrane, a "preraskosna" naprijed/nazad. I onda sam prije dvije godine ipak probao NXR u Louisu jer sam bio u shoppingu u blizini i nesto je s njom drugacije: odgovara mi u mom broju i oblikom i velicinom i kupio sam ju (a i bila je na akciji kao model na odlasku pa je i cijena bila super)
Ja mislim da je Shoei malo promijenio dizajn unutrašnjosti na novim kacigama ili se meni glava preobličila,... :mrgreen:
 
Pozz. Trebam preporuku za početnika.Traži se neka integralna s unutarnjim vizirom za sunce i po mogućnosti DD sistem kopanja. Budžet je oko 250 eura. Znam da teško za te pare al ajmo probati. Predložite slobodno
 

Poštarina je besplatna za sve preko 100 eura, isplati se uzeti osiguranje od 5 eura jer imaš besplatnu zamjenu ako veličina ne odgovara ili vraćaju lovu 100%.
Ova Sharkica je na jbnom popustu...

 

Poštarina je besplatna za sve preko 100 eura, isplati se uzeti osiguranje od 5 eura jer imaš besplatnu zamjenu ako veličina ne odgovara ili vraćaju lovu 100%.
Ova Sharkica je na jbnom popustu...

To bi bia rang kacige izmedu Shark race r pro i Shark Spartan?
 
speed r carbon skin je malo teža od ostalih carbon kaciga...1490g
ova druga u carbon verziji koju imam je 1340g

Dosta se to primjeti u voznji...ili sam mozda to umislia,kad sam vidia brojke?!
 
  • Like
Reactions: Luke
speed r carbon skin je malo teža od ostalih carbon kaciga...1490g
ova druga u carbon verziji koju imam je 1340g

Dosta se to primjeti u voznji...ili sam mozda to umislia,kad sam vidia brojke?!
Poz, nisi ništa umislia, imao sam kacigu 1500g, nakon nje sad vozim karbonsku HJC 1200g i razlika je ogromna u osjećaju i u aerodinamici u dihtanju i buci, ma za pravo u svemu, jednostavno cjenovni rang i kvaliteta nisu za usporedbe.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Imam ja karbonsku shark race pro , jedna od boljih kaciga sto sam imao , samo nema unutrasnji vizir..
 

Attachments

  • 20201006_130938.jpg
    20201006_130938.jpg
    3.9 MB · Views: 0
@stipe_zxr Kad sam si kupio Race R pro Carbon onda sam vidio da Caberg koju imam je obicna plasticna kanta po svemu doslovno.... Kaciga je super tiha i udobna i ne magli ni bez pinlocka u relativno normalnim uvjetima(bas po jakoj kisi nisam probao)...vjerovatno ima boljih ali ova je top...
 
  • Like
Reactions: MARINS
@stipe_zxr Kad sam si kupio Race R pro Carbon onda sam vidio da Caberg koju imam je obicna plasticna kanta po svemu doslovno.... Kaciga je super tiha i udobna i ne magli ni bez pinlocka u relativno normalnim uvjetima(bas po jakoj kisi nisam probao)...vjerovatno ima boljih ali ova je top...
Koju si Caberg kacigu imao?
 
Imam Jackal i to drljam za do trgovine,Drift sam probao koji kilometar takodjer nije me se nesto dojmila u usporedbi sa Sharkom race r pro ocito stvar osobne preference
I mislio sam...Usporedio si ulazni model Caberga Jackal koji je koštao 130 eura sa Sharkom race Pro?? I onda kažeš da je Caberg plastična kanta?? Usporedi sadašnji ulazni model Caberga Avalon s ulaznim modelom Sharka, pa donesi sud..
U klasi Sharka Race Pro je Caberg Drift Evo carbon...
Ne možeš tako olako pisati...Internet trpi svašta, ali to šta je napisano ostaje i iznova se ćita..Dtift Evo koristimo žena i ja već nekoliko godina i kaciga je odlična.
Isto mi tvrde i svi koji su je kupili.
 

Attachments

  • 01.f9.aa.H1CabergDriftEvoCarbonSonic217541.jpeg
    01.f9.aa.H1CabergDriftEvoCarbonSonic217541.jpeg
    590.5 KB · Views: 0
  • 30135001_ml.jpg
    30135001_ml.jpg
    53.8 KB · Views: 0
Last edited:
Znam sta sam usporedio nisi mi rekao nista novo.... Kao sto rekoh Drift me se nije dojmio isto sam ga probao citaj vozio(bio sam na korak da ga kupim)...daleko od toga da je Drift losa kaciga za taj novac za koji se nudi i sta se dobiva sa njom (kuzim da prodajes Caberg) ali je miljama daleko od Sharka.....
 
uvijek ista rasprava glupava o kacigama, najjače mi je kad se prodavači krenu razbacivat “objektivnim” argumentima i kak bi zapravo ja “trebao” razmišljat kad ocjenjujem kacige. a prodavača smo se u ovoj temi nagledali😂

svaki prodaje pamet, baca mi spcifikacije, reference, dokaze i svjedočanstva🤣

”ja ju nosim,frendovi ju nose, mnogi su mi rekli, svima se pokazala, moja žena ju nosi”

jebeeeena argumentacija🤣🤣🤣🤣🤣




Srki