KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Pa da, ista kao i tvoja. 😄 Od motora do opreme, svatko svoje hvali i brani kao da je zadnje. Cak i oni koji nemaju interesa.😀
 
Srki...Meni ni iz džepa ni u džep, prodao ja 100 ili 10 kaciga mjesečno. Hebe me se....Ali ne može nitko napisat da je Caberg loša kaciga...Nije u redu prema proizvođaču, zanemari trgovce..
Imam i Shoei, imao sam i HJC, Agv ...Sve dobre kacige i brendovi..
Imaju ulazne modele koji i nisu nešto, ali vrijede onoliko koliko koštaju.
Pametnom dosta, budali nikad.
 
@stipe_zxr Kad sam si kupio Race R pro Carbon onda sam vidio da Caberg koju imam je obicna plasticna kanta po svemu doslovno.... Kaciga je super tiha i udobna i ne magli ni bez pinlocka u relativno normalnim uvjetima(bas po jakoj kisi nisam probao)...vjerovatno ima boljih ali ova je top...
To da ima boljih se da razgovarati 😂
 
Da se ne svadate , ovo je najbolja 😁, ako bi morao pasti ovu bi najradije imao na glavi.
 

Attachments

  • IMG_20211206_202439624.jpg
    IMG_20211206_202439624.jpg
    1.5 MB · Views: 0
Meni je najjače kaj svi nosimo Araie, Shoeie, Šuberte, Heđisije, Ikslajte, Kaberge i ostale kakti brendove tog ranga.
A onda vidim likove na busama kojima je odličan Premier, na kafcu geteeru Marushin, prošli petak švabu na Horexu od 25soma jurja s nekom Vemaricom. Nek svaki cigo svoga konja hvali i nek mu daje sijena i zobi kolko konju treba. Al je bedasto po meni pred konja staviti kantu vode i kantu pive kad je žedan. A znaš da će popiti vodu. Kad je konj. 😂😎🍸
 
Pa da, ista kao i tvoja. 😄 Od motora do opreme, svatko svoje hvali i brani kao da je zadnje. Cak i oni koji nemaju interesa.😀
evo ja imam HJS is17 i nikako ju ne hvalim :mrgreen: znam da je neki mid level mozda i prema entry albrate puse, popucala, nema rupe za zvucnike, fala bogu jos ne znam dal sluzi svrsi.... al ne bih ju preporucio nikom.... i da se odmah ogradim ne pricam o HJC nego konkretno IS17

p.s. jel se da nekom sloziti onak brandove po ''jacini'' bar u grupe jer kao premium, mid, entry (jer znam da ce poredak unutar toga izazavati novi svjetski rat:ROFLMAO:)
 
evo ja imam HJS is17 i nikako ju ne hvalim :mrgreen: znam da je neki mid level mozda i prema entry albrate puse, popucala, nema rupe za zvucnike, fala bogu jos ne znam dal sluzi svrsi.... al ne bih ju preporucio nikom.... i da se odmah ogradim ne pricam o HJC nego konkretno IS17

p.s. jel se da nekom sloziti onak brandove po ''jacini'' bar u grupe jer kao premium, mid, entry (jer znam da ce poredak unutar toga izazavati novi svjetski rat:ROFLMAO:)
Mislim da nebi bas mogao sloziti brandove po "jacini ",vise modele kaciga ... a tu svatko ima svoje misljenje .
 
  • Like
Reactions: Dene and Igor28
Mislim da nebi bas mogao sloziti brandove po "jacini ",vise modele kaciga ... a tu svatko ima svoje misljenje .
primjera radi zar nije X-lite ''jaci'' od nolana, koliko znam MT spada u nizi rang i tako nekako sam mislio, ak se ne varam shubert ide u premium klasu hjc u neku srednju.....
a naravno da svaka marka ima low min i top modele al valjda (ne znam) je entry shubert ipak bolji od entry MT
 
primjera radi zar nije X-lite ''jaci'' od nolana, koliko znam MT spada u nizi rang i tako nekako sam mislio, ak se ne varam shubert ide u premium klasu hjc u neku srednju.....
a naravno da svaka marka ima low min i top modele al valjda (ne znam) je entry shubert ipak bolji od entry MT
Mislim da je npr bolji top model nolana od najeftinije xlite....pogotovo ako je cjena ista ... To sam htio usporediti ..
 
a najjeftinija XLite je carbon, a najskuplja Nolan termoplastika :mrgreen: (karikiram, ali tu je negdje)

kolko para tolko muzike, skupa sa brandiranjem koje kosta..100x ponovljena prica - ako netko kupi motor od 20k eura i stavi na glavu MT, onda se treba zapitati 'kaj je s glavom'...slicna je prica i kada netko kupi touring motor i ocekuje da ce mu Arai Rx7 rijesiti 'probleme' - bome nece..

prije 10g jedino sto je dolazilo u obzir je bila racing kaciga..danas je na skuteru jedno, na motoru drugo..i dalje mi je prvo i osnovno da je carbon/kevlar jer mi je tako zapisano u glavi, krvi, di god..drugo niti ne gledam..na skuteru mora biti unutarnji tamni vizir, jer mi se ne da mijenjati vizire..i 99% vremena je full face..

tako da..razmislis sto ti treba..online mozes naci 100 za i protiv i odlucis se..a ne treba se pravdati svima i govoriti da je nesto od 100e najbolje jer nije..
 
primjera radi zar nije X-lite ''jaci'' od nolana, koliko znam MT spada u nizi rang i tako nekako sam mislio, ak se ne varam shubert ide u premium klasu hjc u neku srednju.....
a naravno da svaka marka ima low min i top modele al valjda (ne znam) je entry shubert ipak bolji od entry MT
Postoji Shoei i Arai
I onda sve ostale
😎
 
Kad Seki to kaze, onda je to tako i nikako drugacije!
Prodajem motore, ne pasu mi ni Shoei ni Arai na glavu. Eto.
Evo meni Arai ne dolazi u obzir jer nema unutarnji vizir nitijedna
Shoei koje imaju zajebali su sa onon kretenskon pripremom za kretensku sena integriranu komunikaciju tako da je i Shoei otpa(iman od prije GT-air)
Tako da san odlicia onda ic na budget kacigu jer mi se ne ide na polovicna rjesenja
Caberg za 1500-2000 kn mi je top
Mada kd vidin jel mi pase C3 pro mozda je uzmen…..
 
A sta je recimo sa mt kacigom od 400e?? Dal je ista kao recimo suomy od 400e ili suomy od 200e???