KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903

cdawg

Active member
Ako imate kacigu koja nije unutar odgovora, napisite ju u postu.
 
PREMIER - Zato jer sam ju povoljno dobio, ali iduci put idem na skuplju SHOEI jer sam osjetio razliku na vecim brzinama.
 
Shark RSR Barros
Suomy Gun Wind Corser
Arai RX-7 corsair Edwards

Svaka ima svoje prednosti i mane, iako su sve vrhunske.
Suomy najviše šumi, ali je za ove vručine najbolja.
Na Sharku je vizir fenomenalan, ne magli se nimalo...kaciga ne šumi previše.
Arai ima pinlock, to mi se ne sviđa jer onaj unutrašnji antifog smeta koji puta za pogled. Inače izvrsno stoji na glavi, ali ako hočeš otvoriti provjetravanje na viziru, budi spreman i na prašimnu u očima :mrgreen:
 
Zaboravih reci da IMATE PRAVO SAMO NA JEDAN GLAS, tako da se u anketi odlucite za jednu po vama najbolju, a ostale opisite u postu. tnx
 
Uvex helix 750 carbon-lagana,vizir se ne magli nimalo(zasad),dobije se 2 vizira,čini mi se da su kopče koje drže unutrašnjost puno bolje nego prije,na većim brzinama prilično šumi,preko 180 se javlja neka rezonancija(sreća da moj motor ne ide toliko  :mrgreen:)
 
HELD Eagle

Sumi osrednje, no užano puše kroz nju čak i kad je ventilacija otvorena, a pogotovo kroz bradu

krom vizir super izgleda, ali je zakurac...mali kurci s kojima otvaras i zatvaras ventilaciju su uzasne kvalitete (oni na vrhu kacige, dok su sastrane i na bradi jos ok)...vizir je kvalitete takve da malo veci komarac sa tvrdom stolicom = ogrebotina i to takva da foliju osteti....dok mi je pala prvi put dok sam jaknu zakopčavao, dakle sa visine manje od metar odlomio se komad laka, oni gore usisnici na vrhu...pa jedan od njih mi se odlijepio. A imam je od autshowa i napravio sam svega 3k km s njom

NO, krom vizir kosat 110kn..dakle grebe se, ali bar je jetin
 
Shoei XR 1000 po preporukama s net-a :)
Ja vise nego zadovoljan kacigom, jedino sam se pravio pametan pa sam isao malo "štelat" vizir, i naravno sjebao, pa mi je trebalo jedno 2-3 dana da ga vratim u normalu, ali opet mi malo pushe oko ociju sto se prije nije desavalo.
 
SHOEI XR1000, prije sam nosio Shoei i znam da mi paše, pa sam si ove godine uzeo XR1000.  8)
 
Ja nosim UVEX VX8. Naučio sam se na tu marku i model, odgovara mojim potrebama i cijena je više nego pristupačna.
 
Budući da moja nije na spisku!

X-Lite 801R

Dobar odnos uloženo-dobiveno.
Paše mi kalup na glavu.
Odličan mehanizam vizira.
Vizir se sa pinlock-om ne magli.
Potpuno skidiva i periva unutrašnjost.

Nije baš tiha i ima mali vidokrug (ali to je racing kaciga pa ništa čudno).
Po zimi osjetim da mi malo puše po čelu ali još nisam skužio odakle jer brtva kod vizira dobro dihta. :neznam:
Kada se otvori ventilacija na vrhu kaciga nema baš neku funkciju sem pravljenja buke.
 
Haponja said:
HJC AC11  zbog toga što u tom cjenovnom rangu nudi najviše za tu lovu

(y)

HJC AC11 (nemam ju vise, ali imam odlicna iskustva s njom!)

za tu cijenu nevjerovatno dobra kaciga u kojoj su sadrzane osobine koju neke kacige vise klase mogu samo pozeljeti!

Advance fiberglas,Spectra,Kevlar kompozitna vlakna
natjecaljska kaciga
postava na skidanje,coolmax dupont,izmjenjiva unutrasnjost,periva (tko ne zna vaznost coolmaxa po ljeti, nikada nije nosio kacigu sa coolmaxom - nezamjenjiva je!)
DD racing kopca,
95% UV protect
2 školjke
1350 gr
ECE R 22-05

i cijena od 1770 kn jednobojne do 2099 kn

*nadodaj HJC u anketu
 
A di je Shuberth ?

:misli:
 
Ja imam Shark i mogu reci da mi jedni ta kaciga savrseno stoji na glavi probao sam suomy i nije mi dobro stajala a sad uzimam Uvex helixa rs kaciga je savrsena!
 
Ako imaš glavu kao ja (xl,savršenog oblika-kao nogometna lopta),helix ima puno bolji oblik kalupa,na suomy exploreru mi je bio problem preuzak otvor,ali je za nijansu tiša od helixa,barem na mom motoru.