KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Google is your friend... On sve zna
 
Ima li netko da moze usporedit HJC C70 i Nolan N87? Razina buke me najvise zanima...
Po svim testovima slicni, C70 5 zvjezdica na sharp testu, HJC cetiri... komentari ljudi naginju da je N87 glasnija...
N87 sam probao, stoji mi super... dok C70 jedino mogu na nevidjeno narucit...
Cijena je slicna, pa sam u dvojbi sto odabrati...
 
Ne znam o kojim se cijenama radi,
ali ako ti N87 pase savrseno ja bih nju uzeo.

Konkretno ja sam se dvoumio između N87 i HJC I70 i odabrao sam I70 jer mi je super sjela na glavu, i eto, nakon 4-5-6h voznje uopce ne smeta na glavi, ja presretan. Mozda najbolje da probas prije kupnje. ako te cijena muci, mozda da uzmes tipa I70 u baznoj crnoj boji, mislim da je 15-20% jeftinija od ofarbanih.

obje su intermediate oval shape pa mi se to cini ok. Sad je samo feeling na glavi bitan.
 
HJC RPHA70
3mj stara

f9422eb46570a6dd14844e59abb698c9.jpg


Zamijenjeno novim (garancija)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dali ti je bucna ta kaciga?
Ja imam carbon rpha70 i stvara dosta neugodnu buku pogotovo na vecim brzinama.
Po tom pitanju suomy sr sport je miljama bolji samo njega nije pametno koristiti kada je hladno jer puse na sve strane.
 
Nekidan mi stigle vemar jetice...
Kupljene na akciji po 59e svaka...
KAo snizene sa 130e..
Mogu samo reci da kad sam uzeo u ruku kaciga bas djeluje nekako jeftino
i plasticno..
 
Nekidan mi stigle vemar jetice...
Kupljene na akciji po 59e svaka...
KAo snizene sa 130e..
Mogu samo reci da kad sam uzeo u ruku kaciga bas djeluje nekako jeftino
i plasticno..



Možda zato jer su jeftine i plastične ;)
 
  • Like
Reactions: bebeli
Dali ti je bucna ta kaciga?
Ja imam carbon rpha70 i stvara dosta neugodnu buku pogotovo na vecim brzinama.
Po tom pitanju suomy sr sport je miljama bolji samo njega nije pametno koristiti kada je hladno jer puse na sve strane.

Recimo, da.... bučna je....
 
Ne znam o kojim se cijenama radi,
ali ako ti N87 pase savrseno ja bih nju uzeo.

Konkretno ja sam se dvoumio između N87 i HJC I70 i odabrao sam I70 jer mi je super sjela na glavu, i eto, nakon 4-5-6h voznje uopce ne smeta na glavi, ja presretan. Mozda najbolje da probas prije kupnje. ako te cijena muci, mozda da uzmes tipa I70 u baznoj crnoj boji, mislim da je 15-20% jeftinija od ofarbanih.

obje su intermediate oval shape pa mi se to cini ok. Sad je samo feeling na glavi bitan.

Kakva ti je I70 po pitanju buke?

Kakva je uopće razlika između C70 i I70??
Osim što C70 ima 5 zvijezdica na sharp testu, a jeftinija je... I70 ima 4 zvijezdice...

Razlika u cijeni je cca 500kn, što bih "preživio" ako je baš neka bitna razlika u korist I70...
Ali čitajući po netu nisam ništa specijalno pronašao da se uhvatim za I70...
 
Kakva ti je I70 po pitanju buke?

Kakva je uopće razlika između C70 i I70??
Osim što C70 ima 5 zvijezdica na sharp testu, a jeftinija je... I70 ima 4 zvijezdice...

Razlika u cijeni je cca 500kn, što bih "preživio" ako je baš neka bitna razlika u korist I70...
Ali čitajući po netu nisam ništa specijalno pronašao da se uhvatim za I70...

Meni je to prva kaciga, pa ti bas nemam neku referencu.

sto se tice razlika, ovo pise na netu.
Ja Pinlock nisam koristio jer sam ga vjerojatno bacio dok sam spremao stvari -.-
I have the i70. Great helmet, good ventilation that is worked le with winter gloves on, drop down visor works great and the pinlock is wonderful. The c70 uses the old shell type, the i70 is the new shell type so different ventilation and it comes with the pinlock in the box, whereas the c70 you have to but it separate. Can’t speak for the FG-ST though.
 
Ekipa, jel ko imao doticaja s Icon kacigama a da nisu isključivo za cross?
Gledam Icon Airflite
 
Ima sam dvije Icon kacige
Airmada me spasila 2016.god u prometnoj..zadobila je ogrebotine po cijeloj desnoj strani kao i vizir koji nije niti napukao niti otpao..udarac i klizanje sa nekih 100kmh.
Variant koju i sada imam kao rezervnu kacigu.
Ugl solidne kacige..unutrasnjost udobna i moze se prati jednostavno.. popularne kod amera zbog ludih grafika sta je i mene privuklo..cijenovno ovise o spomenutim grafikama...imas ih u viktora i amimoto
Mislija sam kupit airflite ali sam se odlucija na kraju za HJC RPHA70 jer je airflite prilicno masivna (glomazna na glavi)
 
  • Like
Reactions: bebeli
Ima sam dvije Icon kacige
Airmada me spasila 2016.god u prometnoj..zadobila je ogrebotine po cijeloj desnoj strani kao i vizir koji nije niti napukao niti otpao..udarac i klizanje sa nekih 100kmh.
Variant koju i sada imam kao rezervnu kacigu.
Ugl solidne kacige..unutrasnjost udobna i moze se prati jednostavno.. popularne kod amera zbog ludih grafika sta je i mene privuklo..cijenovno ovise o spomenutim grafikama...imas ih u viktora i amimoto
Mislija sam kupit airflite ali sam se odlucija na kraju za HJC RPHA70 jer je airflite prilicno masivna (glomazna na glavi)

Glavni dizajner Satan reka bi RyanF9
 
Uopće nisam gledao kako izgleda na glavi, zbilja je poveća a i brine me težina- preko 1700grama 😳
Hvala na info!
 
  • Like
Reactions: mendesP1
Bok, ima li netko kojim slučajem kakav "chin protector", u nas zvano podbradak koji bi otprilike pasao na Premier Vyrus kacigu... Ili možda iskustva sa izradom istoga?
Original izgleda ovako, i ima one neke plastične pinove koji su mi problem majoris pri izradi... smislio sam neki kartonski komad, nabacio nekog platna, al me muči učvrščivanje, a pokušavam izbjeć zakucavanje M4 šarafa u kacigu...
 

Attachments

  • chin protector.jpg
    chin protector.jpg
    108 KB · Views: 66
Stigli su nam nove grafike flip up Horusa i Xtrace, ako koga zanima..
 

Attachments

  • 20200610_090827_copy_1548x2064.jpg
    20200610_090827_copy_1548x2064.jpg
    211.9 KB · Views: 68
  • 20200610_133056_copy_1548x2064.jpg
    20200610_133056_copy_1548x2064.jpg
    192.5 KB · Views: 67
  • 20200610_133129_copy_1548x2064.jpg
    20200610_133129_copy_1548x2064.jpg
    163.9 KB · Views: 71
  • 20200610_133200_copy_1548x2064.jpg
    20200610_133200_copy_1548x2064.jpg
    171.9 KB · Views: 67
Bok, ima li netko kojim slučajem kakav "chin protector", u nas zvano podbradak koji bi otprilike pasao na Premier Vyrus kacigu... Ili možda iskustva sa izradom istoga?
Original izgleda ovako, i ima one neke plastične pinove koji su mi problem majoris pri izradi... smislio sam neki kartonski komad, nabacio nekog platna, al me muči učvrščivanje, a pokušavam izbjeć zakucavanje M4 šarafa u kacigu...
Imam dvije Premierke ali na njima je to riješeno tako da se plastični rub "podbratka" zavlači između školjke i podstave tj. onog gumiranog dijela ispred usta, čudi me da su odustali od toga jer je odlično funkcioniralo.
Kako ti se čini ideja da to fiksiras sa onom samoljepljivom čičak trakom?
traka-cicak-200x25-cm-kukicapetlja-crna-samoljepiva-76625-1063.jpg
 
Da, dobra ideja... bum našo negdi čičak pa probam upucat, dosta je unutra tijesno to, pa zato i imam problem kak da to "zahaklam", ali vidit ćemo... Hvala na prijedlogu, javim rezultat... ;)