KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Pita san zato jer mi je prijatelj reka da s vrimenom pinlock pozuti, tako nesto. Ja san ga ostavija. Meni ne smeta.
Ako ti ne smeta super, nahrani ... i ne diraj :mrgreen:

Meni osobno smeta i stavljam ga tek kad baš moram. Inače to mi je najgluplje rješenje i korak natrag u odnosu na rješenja sa folijom/premazom koji sprječava magljenje.
 
  • Like
Reactions: shegyman
Pozdrav ekipa, ima neko iskustva sa ruroc atlas kacigama ili si planira naručit? Znam neki će reći da je samo za slikanje ili ovi stariji da im je too much, ali evo po certifikatima i svemu na stranici dali vrijedi te novce ili neko zna di ima sličnog za manje para a više kvalitete ( zaštite)
Ne možete reći da na ovoj curi ne izgleda brutalno 😀😀
Na tvom mistu pogleda bi malo reviewe. Ne promo sponzorirane reviewe vec od ekipa koja ju je narucila pa vracala. Cisto da se ne zaletis i spiskas pare. Nisan nesto pretjerano isa gledat ali koliko se sican dosta se njih po netu zalilo. Naletia na to gledajuci RoyalJordaniana.
 
Primjetio sam kacigu tek nakon 5-6 pogleda na sliku, jbte, da je stavila cjediljku za tjesteninu na glavu isto bi izgledala brutalno!

:mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: drifter947
Na tvom mistu pogleda bi malo reviewe. Ne promo sponzorirane reviewe vec od ekipa koja ju je narucila pa vracala. Cisto da se ne zaletis i spiskas pare. Nisan nesto pretjerano isa gledat ali koliko se sican dosta se njih po netu zalilo. Naletia na to gledajuci RoyalJordaniana.

Gledala sam i ovako stranice di ljudi pišu o puno opreme, svi hvale da ima te certifikate da se popravilo od 1.0 verzije
 
Ja kad kupujem kacigu znam da ide meni na glavu pa gledam da nije žnj marka ... poznati brand garantira koliko toliko kvalitetu..
 
Samo provjereno.
Cim vidim markiranje kao na app 1.0, 2.0, 2.0.1,....aj bjez.
 
Pozdrav ekipa, ima neko iskustva sa ruroc atlas kacigama ili si planira naručit? Znam neki će reći da je samo za slikanje ili ovi stariji da im je too much, ali evo po certifikatima i svemu na stranici dali vrijedi te novce ili neko zna di ima sličnog za manje para a više kvalitete ( zaštite)
Ne možete reći da na ovoj curi ne izgleda brutalno 😀😀

Pozdrav,

Kaciga super izgleda, kao STIG (Simpson Diamondback kaciga) u Top Gear, ili ona Predator/Iron Man.
Ali osobno ne bi to nosio ako bi vozio brze od 80 km/h.
'Nuff Said.. ;)
 
Nisam toliko bogat da kupujem jeftino.


Kada ovo shvatiš, onda kupi kacigu kako spada.
Pa 400€ i nije bas jeftino. Naravno da ima i skupljih i boljih sigurno.

Kaciga je super opremljena, izgleda super, ali svakako bih je probao prije kupnje. Pratim ih vec neko vrijeme, i svidaju mi se kacige i sto nude, ali ja ne bih na blef kupio preko neta... Najvise me brinu ovi mali usisi ispod usiju tocno, pa mi se cini da bi bila jako bucna.
Što se tiče "samo provjereno", svi prozvodaci su nekad bili novi i neprovjereni, to ne znaci da su bili losi. Ne znam da li se moze zmuljat dobivanje certifikata...

Lp
P
 
Pa 400€ i nije bas jeftino. Naravno da ima i skupljih i boljih sigurno.

Kaciga je super opremljena, izgleda super, ali svakako bih je probao prije kupnje. Pratim ih vec neko vrijeme, i svidaju mi se kacige i sto nude, ali ja ne bih na blef kupio preko neta... Najvise me brinu ovi mali usisi ispod usiju tocno, pa mi se cini da bi bila jako bucna.
Što se tiče "samo provjereno", svi prozvodaci su nekad bili novi i neprovjereni, to ne znaci da su bili losi. Ne znam da li se moze zmuljat dobivanje certifikata...

Lp
P
Jeftino se ne odnosi samo na cijenu.
 
Pogledaj recenzije na yt, imaš od dandanfireman od prije godinu dana.
Pogledah, dosta detaljno je dao svoje mišljenje. Zamjerke koje ima mi se čine više manje kao sitnice koje bi se dale riješiti za slijedecu generaciju. Još uvijek mislim da je to za 400€ dosta dobra, lagana karbonska kaciga, dobro opremljena. Mene te stvari mislim ne bi smetale, ali kada bi svi razmisljali isto, ne bi bilo toliko razlicitih modela i cjenovnih rangova :)

Lp
P
 
Pogledah, dosta detaljno je dao svoje mišljenje. Zamjerke koje ima mi se čine više manje kao sitnice koje bi se dale riješiti za slijedecu generaciju. Još uvijek mislim da je to za 400€ dosta dobra, lagana karbonska kaciga, dobro opremljena. Mene te stvari mislim ne bi smetale, ali kada bi svi razmisljali isto, ne bi bilo toliko razlicitih modela i cjenovnih rangova :)

Lp
P
Puno je 400 e za tu kacigu
 

Attachments

  • IMG_20200919_075936~01.jpg
    IMG_20200919_075936~01.jpg
    171.1 KB · Views: 93
Nabavio si novi kacigu. Kako imam veću glavurdu mi treba XXL veličina. Tu već postoji problem što većina trgovina u HR nemaju taj broj na lageru. Uglavnom naručio AGV K5-S iz Italije za 280 €. Ovaj vikend konačno je uspio isprobati na cesti od da napišem svoj dojam.
U boxu došao uz kacigu Pinlock, standardna Mikrofiber vreća, dva plastične adapterića za postavljanje vizira, upute i dvije AGV naljepnice. Sama kaciga lakša od dosadašnje HJC FG-ST. Malo čudno kod stavljanja na glavu. Najčešće uđe glava dobro, kada malo drugu kut uhvatiš ti savije uši da imaš osjećaj da će ti se hrskavice zdrobiti. Inače udobna i jako kvalitetan materijal iznutra.
Tijekom vožnje dobro leži, kada okreneš glavu u stranu ti nešto uhvati vjetra ali ništa prestrašno. Klima u kacigi super, dobro provjetravanje iako dugme za otvor na bradi se nalazi s unutrašnje strane kacige. Tko to može s rukavicama u vožnji otvoriti mora da ima čačkalica za prste. Do nekih 80 km/h ok buka ali preko nešto počinje cviliti iznad desnog uha.
Dolazi ugrađenim sunčanim, mogli su biti tamniji. Poluga za sunčane je dosta mala. Opet ne baš lagano za rukovati za veće prste.
Malo mi smetaju dvije stvari:
1. Sunčane kao da ne žele stajati skroz povučene. Uvijek ispadnu par mm. Taman toliko da se donji rub upadne u gornje vidno polje.
2. Silikonska brtva na gornjoj strani pinlocka je meni taman u vidnom polju. Donju nisam primijetio, ali gornja mi smeta.
Osim ovih dvije stvari definitivno bolja od prijašnje HJC. Ima tko istu da može komentirati na problem mehanike sunčanih i pinlocka?