KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
imas xxl di god oces,eno neznam jeli jos,ali prosli tjedan ja sam uzeo HJC u Novemi,Akcija ti je...4.800 je cijena,ja sam je dobio za 2.500...uzeo sam je na 4.rate,i nisam pozalio ni lipe za nju...a lagana je,mores je na malom prstu drzati,a kad vozis,koda si u autu a ne na motoru...ima i kaciga za 500-800-1000...to koda nosis macu na glavi od 5 kila...
 
Nije baš da imaš XXL sve modele. Onda želiš da imaju sunčane ili neku drugu specku i brzo ti se smanji broj dostupnih. K5S ni Zagrebu ni u Karlovcu. Bim Bike uvozi samo do XL, barem mi je tako gospodin na telefonu objasnio. Motooprema nije imala Scorpion 1400. Šepić je GT-AIR 2 ali mi kalup uopće nije odgovarao. Itd.
 
Unutrašnjost kacige stare nekoliko godina se usmrdila, tretirana je raznim šamponima, alkoholnim octom, sodom bikarbonom, Daxom, itd. ali neugodni miris ostaje.
Ima li kakvog rješenja( postoje nekakvi sprejevi ali ne znam koliko su učinkoviti).
Ima li kakva ideja?
 
Unutrašnjost kacige stare nekoliko godina se usmrdila, tretirana je raznim šamponima, alkoholnim octom, sodom bikarbonom, Daxom, itd. ali neugodni miris ostaje.
Ima li kakvog rješenja( postoje nekakvi sprejevi ali ne znam koliko su učinkoviti).
Ima li kakva ideja?

Ne ide van?
Svejedno, probao bi tuš vrela voda.
Ako treba onda zatvoriti vizir okrenuti naopako i napuniti s mješavinom šampona, tekućeg sapuna (oba voćni) i vode do vrha, izbaciti sve, onda van na zrak 2 dana da se osuši na suncu, ili samostojeći ventilator u sobi.
Sretno u svakom slučaju!
 
Last edited:
Možda probati s ovim?

12-x-deo-sprays-fuss-oder-schuh-deospray.jpg

Korektno odrađuje ono za što je predviđeno, a 10 kuna se prežali ako ne uspije. Naravno, prvo pogledati sastav pošto kaciga ide na glavu, ali i cipela ide na kožu, pa... :mrgreen:
 
Ne ide van?
Svejedno, probao bi tuš vrela voda.
Ako treba zatvoriti vizir okrenuti nopako i napuniti s mješavinom šampona, tekućeg sapuna (oba voćni) i vode do vrha, onda van na zrak 2 dana da se osuši na suncu, ili samostojeći ventilator u sobi.
Sretno u svakom slučaju!
Postava smrdi, nju izvadim iz kacige i operem ali nema koristi.
 
Postava smrdi, nju izvadim iz kacige i operem ali nema koristi.


Cudno, kak moze smrdit ak je oprana? Jesi siguran da podstava (nakon pranja) smrdi, a ne ostatak unutrasnjosti kacige? Jel ti smrdi samo kad je kaciga na glavi ili bas podstava nakon sto se opere i osusi prije montaze u kacigu?

Inace, podstave na kacigama skinem, potopim u mlaku vodu u nekoj posudi u kojoj je razmucen sampon za kosu, ostavim pola sata, izgnjecim rukama, isperem mlakom vodom i nakon toga ubacim u vesmasinu na ispiranje sa jakom centrifugom da vecina vode izadje i ostavim na sobnoj temperaturi par sati da se posusi do kraja. Ciste, skoro uopce bez mirisa, mozda vrlo malo po samponu.
 
operi kako triba,zavrti na centrifugu da ocidi I onda na buru da osusi

dat cu ti ja Bartulovu na uvid di ima kil finog blata napravljenog od znoja I prasine 🙈
 
Ovi sprejevi za podstavu mi nisu jasni - posprejaš nekakvu kemikaliju po podstavi i onda to satima nosiš na glavi?

Bolje kako je alpha napisao; šampon i dobro isprati (y) s tim da nisu sve od istih materijala tako da me ne čudi ako se i trajno usmrdila, npr. na shoeiju mi podstava puno duže miriši svježe nego što je "trajala" na sharku
 
Postava ima neugodan miris i nakon pranja u toploj vodi i šamponu a u butigi di san kupija kacigu mi je rečeno da se ne isplati ulagat u novu postavu pa san kupija novu kacigu ali ova je još neoštečena i mogla bi se koristit da nema smrada.
 
Kladim se na loš materijal(y) - nedavno bacio Doc Martens čizme koje su bile poprimile miris kojeg je bilo nemoguće ukloniti, ni višestruko kompletno pranje vrućom vodom i sapunom nije pomoglo (n)

I molim da me se poštedi jeftinih "šala" na račun higijene, nikad ne nosim iste cipele dva dana za redom a čarape da i ne spominjem.
 
Kako moze Kaciga smrditi...ja e imam godinu dana,uredno se sisam,perem glavu...kaciga e ka nova...nisam nikad vadio unutrasnjost i prao...bice su to neke od 500 kn kacige,pa se cuju na kinesku pjacu... ;)
 
Pa naruči novu podstavu.. Nije to neka lova..
I mene muči podstava na jednoj jetici Dainese raspala se od starosti, glava doslovce na stiroporu. Nemogu više nać tako velik kalup xxxl pa bi je volio spasit.
Imam i Nolan 104 flip up xxxl ali nije mi tako praktična za pogradu. Ako netko ima ideju šta napravit jer nove podstave sigurno nema
 
Kako moze Kaciga smrditi...ja e imam godinu dana,uredno se sisam,perem glavu...kaciga e ka nova...nisam nikad vadio unutrasnjost i prao...bice su to neke od 500 kn kacige,pa se cuju na kinesku pjacu... ;)
Vrijeme posjedovanja ne znači puno, koliko si kilometara napravio s njom?
 
Ja minjan bicve svakih 5,6,7 dana i non stop nosin iste patike🤪😜
Kosu peren svakih 10tak dana🤪😜
Podstavu svih kaciga koje san ima nisan nikad izvadia iz kacige a kamoli pra
I nista ne smrdi....ni bicve ni postole isto...
Kolege Indijci se ne bune
Kazu da mirisen ka jutarnja rosa😂😜😜
 
  • Haha
Reactions: diesel power
Ja minjan bicve svakih 5,6,7 dana i non stop nosin iste patike🤪😜
Kosu peren svakih 10tak dana🤪😜
Podstavu svih kaciga koje san ima nisan nikad izvadia iz kacige a kamoli pra
I nista ne smrdi....ni bicve ni postole isto...
Kolege Indijci se ne bune
Kazu da mirisen ka jutarnja rosa😂😜😜

nadam se da je ovo zajebancija :ROFLMAO:

ja nemogu od cudnog "mirisa" uc u zgradu di su Indijci, e sad na tri kata zive Hindu,Krscani I Muslimani koji smrde nemam pojma al to je uzas