KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903


srezao sam izbor grafika na dvije i već se maltene odlučio definitivno za jednu i sad izbacili ove nove grafike i gotovo... tri nove mi se sviđaju

ko baba sam... pet mi ih je super i nemrem se odlučit

jedino sam ziher za veličinu

:mrgreen:
 
Trenutno imam hjc cs15, uzeo bi hjc is17 sada, jesu li veličine iste, xl cs15 je isti xl is17?
Kacigu moras probati,nijedan kalup nije isti,a ni Glavurda... ;)
 
Neznam, jedno mi nije jasno, zakaj jeftinol kacige imaju skupe zatvarače, tipa krokodil ili auto pojas, kad se zna da je doplo D najbolje rješenje. K tome po izradi najjednostavnije i dakako najjeftinije...
 
  • Like
Reactions: Majest
Da znaš koliko ljudi neće da kupi kacigu koja im se sviđa samo zbog toga jer ima DD kopčanje..
Ljudima je jednostavnija brza kopča..Sad se najbolje prodaju modularne kacige..Jednostavna i višenamjenska..
Ja sam uvijek za jednu duboku jet i jednu integralnu..Ali eto...
 
  • Like
Reactions: drifter947
Neznam, jedno mi nije jasno, zakaj jeftinol kacige imaju skupe zatvarače, tipa krokodil ili auto pojas, kad se zna da je doplo D najbolje rješenje. K tome po izradi najjednostavnije i dakako najjeftinije...
Baš sam gledao hjc is17 u SAD-u ima dd, a u europi ove brze, krokodil.
Nije mi jasno zašto.
 
Bob, jel imate mozda SHOEI? gledam jednu zadnje vrijeme i cekam da akcije krenu...
 
Slažem se da kod DD nema nikakve šanse da se otkopča, no budimo realni, kolika je šansa da recimo kod microlocka na kacigi nekog poznatog brenda dođe do otkapčanja pri padu.
 
Ne kužim te probleme s D-ringom. Uzmeš kacigu, otvoriš pivu i doma u dnevnoj jednu večer potpuno savladaš postupak nakon 4-5 probi.
 
pa zato baš. najskuplje kacige imaju DD kopču, što je u biti i najjeftinije rješenje. a ove jeftinol aka LIDL kacige za 50Euro imaju system kopče koja košta pola kacige... Zakaj ne stave i oni DD kad je 100put jeftiniji i daleko bolji. Još nikad nisam video kacigu ispod 200Euro a da ima DD
 
Ne da mi se sad izlaziti iz kuće do radione,ali imam jednu Marushin Tnt800 staru dvadeset i koju godinu koja ima dd ring koštala je tada na nekom sniženju oko 150 tadašnjih maraka? Još je funkcionalna.