KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Imam Arai M veličinu i morao posuditi za jednu kratku vožnju od frenda rpha11, jedva sam je navukao na glavu i nakon dvadesetak minuta bolila me glava koliko mi je mala bila a ista veličina kao i moja.
 
Slično iskustvo imam i s istim proizvođačem, a kamoli tek u usporedbi s drugima. Nakon dosta godina nošenja Sharkove kacige (S900 mislim, starija generacija), ista je odradila posao i umirovila se. Prema pozitivnom iskustvu, i uvjeren da je veličina M i dalje ista, uzeo sam opet Shark preko net trgovine, model Spartan karbonski. Temeljna je razlika da je kod ovih novih sama školjka izgleda manja, pa je i dosta manje spužvastog materijala za M veličinu, dok je starija generacija imala obrnuti slučaj, prilično debelu podstavu i veću školjku kod M modela. I dosta je velika promjena da ova nova završava na zatiljku glave više u odnosu na staru. Nije sad tak ogromna razlika da me boli glava ili bi ju morao prodavat, ali da sam ju probao prije kupnje, zasigurno bih dvojio između M i L...
 
Prvu Arai RX7 sam kupio 2006, tu na forumu je bila grupna kupovina pa smo dobili super cijenu u Njemačkoj.Drugu sam kupio 2016 ili 2017 model RX7 V , a između njih je još jedan model izašao. Zanimljivo je koliko je "narasla" kaciga izvana u deset godina, možda se na slikama i ne kuži ali u živo je baš razlika. Unutrašnjost je ostala ista, barem mi se čini jer se stvarno ne sjećam kakva je točno bila 2006e, naravno da se spužva u deset godina malo stisnula. :ROFLMAO:

20200804_150226.jpg
20200804_150220.jpg
 
Rpha 11 se mora uzet broj veca , imam arai, suomy shark i sve su m
Prvu Arai RX7 sam kupio 2006, tu na forumu je bila grupna kupovina pa smo dobili super cijenu u Njemačkoj.Drugu sam kupio 2016 ili 2017 model RX7 V , a između njih je još jedan model izašao. Zanimljivo je koliko je "narasla" kaciga izvana u deset godina, možda se na slikama i ne kuži ali u živo je baš razlika. Unutrašnjost je ostala ista, barem mi se čini jer se stvarno ne sjećam kakva je točno bila 2006e, naravno da se spužva u deset godina malo stisnula. :ROFLMAO:

View attachment 728792View attachment 728793
 
  • Like
Reactions: bojan
Kacigu moras provat
Evo meni Shoei je L(GT-air 1 i 2)
Caberg M Xtrace dok je Drift Evo L
Shark je L a nosia san XL jer san se zajeba
Arai H4 je M........
 
Ne nosim naočale ali nekako sam više za Flip up navika iako mi je jasno da je integrirana sigurnija
Nije samo to u pitanju nego jednostavnija i tisa
Svak ima svoje razloge.ja san razmislja o flip up dok san nosia naocale a li kad vise nisan triba nije bilo razloga za flip up
 
Nekako mi je sužen izbor na ove dvije e sad neznam kako pogoditi veličinu opseg glave mi je cca 59-59,5 kad dobro stisnem krojački metar a niko u Rijeci ne prodaje ove kacige


 
Nekako mi je sužen izbor na ove dvije e sad neznam kako pogoditi veličinu opseg glave mi je cca 59-59,5 kad dobro stisnem krojački metar a niko u Rijeci ne prodaje ove kacige


Ili C3 pro ili Shoei Neotec 2
 
Nekako mi je sužen izbor na ove dvije e sad neznam kako pogoditi veličinu opseg glave mi je cca 59-59,5 kad dobro stisnem krojački metar a niko u Rijeci ne prodaje ove kacige


Jesi gledao u moto mivvi?