KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Kako navikneš. Ja je imam skoro uvijek.
Ako je ne stavim onda buff navučem na vrat.
 
Prije par godina 17 dana turske,40 stupnjeva svaki dan,prao potkapu svaku vece,a dobro dodje i kad je negdje na cesti namocim hladnom vodom,klimatiziram kacigu
 
Da se nadovežem malo na raspravu za shoei.
Fakat je glupo generalizirat koji je brand najbolji i ovo ono... svaka je dobra, kak kome paše na glavu i kolko se može novčano protegnut, bitno da je fiberglass i poželjno je da je certificirana po FIM-u (najcesce high end kacige svakog proizvodaca)...
Ja sam imal nolana prije, neki medium model i to je bilo ok, kolko para tolko muzike. Za skuter ok...
Kad sam pocel trazit neku ozbiljniju kacigu, isprobal sam sve i svašta i na kraju mi je shoei najbolje odgovarala na glavu kaj se tiče čistog fit-a i odluka je pala na NXR.
E sad, kvaliteta izrade je dosta dobra, vrhunska čak, ali nije ni blizu najlakša ili najtiša...
Recimo, mehanizam vizira je fakat robustan, i kad stavim kraj hjc ili scorpiona npr tocno se vidi razlika u debljini samog vizira i robusnosti samog mehanizma te nekih sitnih detalja, ali... od početka muku mučim sa dihtanjem vizira, jednostavno ne nasjeda svud savršeno oko gume i to smatram da je djelomično uzrok više/visoke buke... mehanizam se da štelati i tu sam nekan dobil, ali nije to to 100%... da se razumijemo, pokisnul sam 2-3 puta i nije pustila ni kap nikad tak da je to vjerojatno u granicama normale...
Ove zime uzel sam novu x spirit 3 čisto zbog grafike koja mi se sviđala već dulje vrijeme... i tu se fakat vidi da je to klasa više u svemu, vizir se puno ljepše zatvara/otvara i nasjeda puno ljepše na gumu tak da bu NXR sad “za po gradu” dušu dala... znam da ne bude tiša, ali da bude barem malo bolja/stabilnija za više brzine i budem zadovoljan. Osim toga, nek je 5% sigurnija od ove, meni vrijedi :)

P.s., ne nosim potkapu jer me tisce onda sve skupa i smeta mi, ali perem unutrasnjost dvaput godisnje, čas posla 🤣
 
Dakle da rezimiramo
Arai za stazu.....Shoei za sve ostalo......
A kome se ne da premium placat onda Caberg😂😂🤪😎
 
Iskreno i meni malo čudno izgleda (nisam vidio ovakav sistem kod ni jednog drugog proizvođača) i pitam se kako to u stvarnosti funkcionira? Podizanje, spuštanje i čišćenje :unsure:

Imao Nolan prije 15-20 godina takav sistem
funkcionirao je ok,niš posebno
 
  • Like
Reactions: bojan
Bolje mi je prat usranu od znoja potkapu,nego unutrasnjost kacige
Ne kuzim., opet ako je ta potkapa tako usrana od znoja...zar nebi trebalo malo oprati unutrasnjost kacige,il bar naspricati necim ... ponekad...
 
Ne kuzim., opet ako je ta potkapa tako usrana od znoja...zar nebi trebalo malo oprati unutrasnjost kacige,il bar naspricati necim ... ponekad...


Naravno ali sa podkapom manje ostane masnoce i sranja od kose...
 
Da a sta kad dignes vizir za malo po gradu vozit ili na semaforu
Di je onda suncani vizir.....isto dignut......
DD kopcu san prihvatia.....ajde de malo se vise potrudit ali suncani vizir je MUST
Ja se vozin cile godine svaki dan kad san doma

Diže se posebno crni a možeš i sve zajedno dignuti pa je isto kao da imaš samo crni, ili te nisam dobro skužio na šta misliš :unsure:

Nekad je nolan imao takav sistem. Kod nolana je to radilo puno buke i turbulencije..

To sam prvo pomislio kad sam ga vidio u podignutom položaju.
 
Ja ne mogu, eto jednostavno ne mogu ni zamisliti da je nosim bez potkape. Kao da nije moja kaciga.

Imam jedno 7 komada koje uvijek stoje friško oprane i mirisne i zapravo mi čak na neki način i uljepšavaju sam osjećaj vožnje. Donose ugodu. Sama kaciga bez nje mi stvara neku "zmazanu nelagodu".

Kacigu usprkos potkapi čistim par puta godišnje. Temeljito.

42713292_10216260924143198_679951618547908608_o.jpg
 
  • Like
Reactions: jessy