KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Obožavam konstruktivne argumentirane rasprave. Hvala što doprinosiš svojim postojanjem ovom forumu. 🤮
Po cemu ti misliš da je to mjerodavno za bilo što? Jesi li uopce procitao koje modele uspoređuju? Ali hvala ti sto si me prosvjetlio 👍
 
Po cemu ti misliš da je to mjerodavno za bilo što? Jesi li uopce procitao koje modele uspoređuju? Ali hvala ti sto si me prosvjetlio 👍
@R3mba je pitao za oblik školjke određenih marki kaciga, tablica daje pregled oblika školjka po modelima. Ja ne razumijem kako netko uopće može popljuvati takve informacije. Valjda misliš da je bolje pitati na forumu jer ljudi poput tebe sve znaju i komentiraju pa nema potrebe za podatcima samih proizvođača sažetih i jednu tablicu...
 
@R3mba je pitao za oblik školjke određenih marki kaciga, tablica daje pregled oblika školjka po modelima. Ja ne razumijem kako netko uopće može popljuvati takve informacije. Valjda misliš da je bolje pitati na forumu jer ljudi poput tebe sve znaju i komentiraju pa nema potrebe za podatcima samih proizvođača sažetih i jednu tablicu...
Jesi kad probao par kaciga stavit na glavu? Ako jesi a sumnjam znao bi da nitko nema istu tintaru i neka nebitna tablica od prije desetak godina sigurno nece nikom pomoci .
 
Jesi kad probao par kaciga stavit na glavu? Ako jesi a sumnjam znao bi da nitko nema istu tintaru i neka nebitna tablica od prije desetak godina sigurno nece nikom pomoci .
Odustajem. Ti si stvarno lik iz priče. Zamoli nekog neka ti s razumjevanjem objasni tablice na jeziku kojem ti razumiješ.
 
Kakve su ove hjc kacige u motgp-u ne lice na rpha modele ni malo?
model je RPHA-01R, a isti koliko sam primjetio ne možeš kupiti čak ni ako dođeš sa novcem u rukama i nudiš brda i doline nego su dostupne samo vozačima koje oni sponzoriraju. Ove godine bi trebala izaći nova RPHA1 koja će zamijeniti RPHA11, a koja ovako po teaseru liči na -01R model koji koriste u MotoGP i WSBK

 
  • Like
Reactions: pikacu79
Zapravo se slazem sa svime osim sa onim da ono protiv sunca povise vizira moze zamjenit unutarnji vizir
I to je jedini razlog zasto neman Arai......
Isprobao sam taj vizir skroz na kratko i na prvu mi se nije svidio, kaže frend da treba neko vrijeme da se privikneš i da je kasnije ok. Ja nisam probao druge kacige sa unutarnjim vizirom tako da ne mogu usporediti.
 
Arai drzi da sa unuttasnjim vizirom( za sunce), ne postizes optimalnu sigurnost. Zato ga nemaju u niti jednoj kacigi.
 
Vidim da sad ovu novu Quantic isporučuju sa klasičnim vizirom a model prije QV PRO su isporučivali sa pro shade, tako da treba još nadoplatiti oko 900kn za tu opciju što je malo čudno ako su napravili novu kacigu za sport toring segment koji im je očito zanimljiv?
 
Arai drzi da sa unuttasnjim vizirom( za sunce), ne postizes optimalnu sigurnost. Zato ga nemaju u niti jednoj kacigi.
Da
I onda uredno naprave jet kacigu
Neznan jel imaju i Flip up.....
Jednom rijecju seru kvake....
Drze se kao neki fon fon.....
Sport Touring kaciga mora imat unutarnji vizir.......tipa Shoei GT-air i slicno.....
Race kaciga je nesto drugo.......
Neman ni Xspirit unutarnji vizir.....
 
Da
I onda uredno naprave jet kacigu
Neznan jel imaju i Flip up.....
Jednom rijecju seru kvake....
Drze se kao neki fon fon.....
Sport Touring kaciga mora imat unutarnji vizir.......tipa Shoei GT-air i slicno.....
Race kaciga je nesto drugo.......
Neman ni Xspirit unutarnji vizir.....
pa drze do toga i u pravu su. A ne znam da imaju jet, nisam upucen. Al ti koji kupuje jet, znas sta kupujes i koji su rizici. Mozemo mi svi palamudit , da triba samo koza, cizme full kaciga, a kad dode lito, svi imamo jeticu( uvik uzmen bar onu najbolju ili gabaritno najvec). Sam sebi lazen !, i kratke gace itd. Iman mesh jaketu, pa je obucen ako uvecer malo zahladi, a triba bi je nosit cili dan. Jebiga lito je lito. i mos najebat u 5 metara , a mos cili dan vozit i sve 5. Puna oprema u mene je oko 9 miseca, kad se pocnen vozit van grada. Svi smo isti, tj bar liti, jer ima masu ovih sta zimi, skoro da u japankama ne voze. A di su one stare kuke sta su u klompama vozili, hodali,trcali, na balun igrali. Hahhaah
 
Evo naručio sam suprugi Caberg duke 2 ali nažalost joj nije pasala pa sam vratio natrag.
Tek nakon toga sam saznao da je Moto Matušić itvorio novi salon i počeo prodavati HJC kacige. Kupio sam HJC c91 model i mogu reći da je kaciga odlična. Uz nju nije došla Pinlook folija. Ima li neko iskustva sa jeftinim Pinlook folijama i gdje ih naručiti ako su ok?
 
pa drze do toga i u pravu su. A ne znam da imaju jet, nisam upucen. Al ti koji kupuje jet, znas sta kupujes i koji su rizici. Mozemo mi svi palamudit , da triba samo koza, cizme full kaciga, a kad dode lito, svi imamo jeticu( uvik uzmen bar onu najbolju ili gabaritno najvec). Sam sebi lazen !, i kratke gace itd. Iman mesh jaketu, pa je obucen ako uvecer malo zahladi, a triba bi je nosit cili dan. Jebiga lito je lito. i mos najebat u 5 metara , a mos cili dan vozit i sve 5. Puna oprema u mene je oko 9 miseca, kad se pocnen vozit van grada. Svi smo isti, tj bar liti, jer ima masu ovih sta zimi, skoro da u japankama ne voze. A di su one stare kuke sta su u klompama vozili, hodali,trcali, na balun igrali. Hahhaah
Ja sam izgleda jedini koji i ljeti full gear ima, mesh jakna i hlače, rukavice ljetne, full kaciga, jedino se prebacim iz čizma u moto tenisice.
 
S čime da ovo probam skinuti?



Jučer sam negdje zakačio, vjerojatno ograda na trajektu, i ostao trag. Noktom baš i ne ide... :mrgreen: