KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Kupujem kacigu i razmišljam između Arai Quantic i Shoei Gt Air II. Arai sam nosio 15 godina i znam da nemrem fulati ali jedina mana je što nema unutarnji vizir. Počeo me nervirati taj prozirni vizir jer zauzima mjesto u takn torbi a kad ga god ne uzmem onda mi baš treba :ROFLMAO: pa me zanima jel možda ima netko u Zagrebu i okolici Quantic sa pro shade vizirom da pogledam kako to sve izgleda u živo?:unsure:
Shoei svi hvale tako da vjerujem da je isto top.
 
meni neki dan baš stiglo Arai vizirče :mrgreen:

20210806_181111.jpg


20210806_190543.jpg
 
Stara Airoh ST501 je odradila svoje, počastio se Commanderom.
Vidno polje je toliko veliko da sam prvu vožnju mislio da je uopće nemam na glavi. Pero laka kategorija
 

Attachments

  • airoh_commanderprogress_rossoblu.jpg
    airoh_commanderprogress_rossoblu.jpg
    144.1 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: bojan
I ja bih se rado upgradeao sa svoje sadasnje IXS-ice koju sam kupio jeftino na nekoj akciji, cisto za potrebe autoskole. Isao sam u Louis isprobavati i Schuberth C3 Pro mi se najvise svidjela i nije mi losa ta opcija sto je mogu otvoriti jer nosim naocale, ali iskreno ne mora biti. Da li je Schuberth precijenjen ili u tom rangu cijene nema nista bolje od toga?
Inace vozim Versysa trenutno, ali planiram preci uskoro na nekog velikog retro nakeda tipa XJR1300 ili GSX1400, eventualno Bandit 1250 N, cisto da znate kakav stil kacige trazim.
 
Na kolko stvara problem šilt. Ja sa svojom Xlite 551 bez problema 150-160km/h. Dali preporučaju koji model MX naočale idealno odgovaraju u školjki?
Prva voznja danas tako da treba malo pricekati da mogu napisati stvarnu situaciju jer nisam stigao bas istestirati ali za sad odlicno. Treba vremena da se prilagodim na taj mali vizir a nisam nikad probao kacigu sa unutarnjim naocalama pa niti ne znam kako je to. Prvi dojam u odnosu na RX7 je da je puno udobnija i stabilnija u smislu okretanja glave na većim brzinama. Ventilacija fantasticna.
 
Na kolko stvara problem šilt. Ja sa svojom Xlite 551 bez problema 150-160km/h. Dali preporučaju koji model MX naočale idealno odgovaraju u školjki?
Ne znam jeli misliš na Airoh Commander, do 170 nisam primijetio nikakvu dramu dalje nisam ni probavao.Nije navedeno ali islim da većina MX naočale paše
 
Vezano za Shoei kacige, možda je netko imao sličan problem.
Btw, model je GT AIR 2

Dakle, polugica za spuštanje tj dizanje unutrašnjeg vizira ne radi, tj puklo je vjeroj nešto unutra, i vise ne mogu upravljati unutarnjim vizurom osim da ga fizički uhvatim prstima….

Jeli netko imao sličan problem? Može li se to popraviti kako?
 
Prva voznja danas tako da treba malo pricekati da mogu napisati stvarnu situaciju jer nisam stigao bas istestirati ali za sad odlicno. Treba vremena da se prilagodim na taj mali vizir a nisam nikad probao kacigu sa unutarnjim naocalama pa niti ne znam kako je to. Prvi dojam u odnosu na RX7 je da je puno udobnija i stabilnija u smislu okretanja glave na većim brzinama. Ventilacija fantasticna.
Jedina zamjerka za taj dodatni (shade) tamni vizir na Arai kacigama jest (ne)kvalitetna izvedba ona dva otvora za zrak. Trebalo je ti biti kao na viziru sto imaju, a ne ovako …. Meni su oba bila pukla nakon kratkog vremena.
Govorim o 2016g, možda su sad poboljšali….