KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Pozdrav. Jel ima mozda netko najnoviju generaciju Ruroca Atlas 4.0 koji je nedavno izasao? Vidim da imaju dosta toga poboljsano pa me zanima da li ju netko ima i da li je to stvarno tako? Ili ako ima netko 3.0 da kaze kakva mu je iako vidim da ima dosta izuzetaka pa da kaze ponesto.. Unaprijed hvala
 
Stržili smo...
 

Attachments

  • 1647083966760.png
    1647083966760.png
    1.3 MB · Views: 0
Pozdrav,
Namjeravam krenut polagat za A kategoriju uskoro pa razmišljam o kacigama, a s obzirom da nikad nisam vozio motor ne znam ništa o njima.
Zanimaju me samo chopperi pa bi uzeo nekakvu kacigu koja paše uz te motore. Sviđaju mi se Shark steet drak pa ako netko ima preporuku, molim da proslijedi :D
 
Pozdrav,
Namjeravam krenut polagat za A kategoriju uskoro pa razmišljam o kacigama, a s obzirom da nikad nisam vozio motor ne znam ništa o njima.
Zanimaju me samo chopperi pa bi uzeo nekakvu kacigu koja paše uz te motore. Sviđaju mi se Shark steet drak pa ako netko ima preporuku, molim da proslijedi :D
Za cijenu ove kacige se uzme prava full face kaciga.
Kaciga se kupuje da ti paše na glavu, ne na motor.
Samo prolistaj ovu temu, malo pogledaj po internetu i naći ćeš za sebe pravu kacigu.
 
Ima smisla :ROFLMAO:

Ne kažem da mora bit takva. Zanimaju me i full face, ali ne znam koje trgovine gledat itd.
Preporuka je kakav šareni arai za čopera,oni imaju te linije,iako mislim da pravi coperas uz resice mora imati kakvu kožom presvucenu padelicu na glavi!
 
nismo ti mi amerika (fala bogu) pa one vjetar ukosi fore na chopperima ne igraju (a ni sljemovi iz WW2)
uzmi si postenu fullface-icu (vjerojatno jednobojnu crnu il mat za taj gjir) i uzivaj
i sa choppera se pada ko i sa ostalih pa je dobro imati nesto ispred face
a di kupiti dosta ovisi odakle si ;)
 
  • Like
Reactions: Luke
Kupi si kacigu koja ti se sviđa, ali je isto tako jako važno da ti bude udobna, i neka ti stisne lice malo, ne smije imati lufta, malo mora bit knap.
Nakon nekog vremena svhatiš da je kaciga jako važan dio opreme jer ju cijelo vrijeme imaš na glavi dok se voziš i na neravninama i aerodinamika i zvučna izolacija vjetra nakon nekoliko sati vožnje sve to počne ići na živce, pogotovo kad malo kiša uhvati pa naiđe koji šleper ususret pa te zasere sa vodom, da vidiš pljuckanja. No ono najbitnije je da čuva glavu i zato je važno imati dobru kacigu, jer kod pada odradi svoje i spasi ti život.
 
a di kupiti dosta ovisi odakle si ;)
Zagreb

Gledam online po trgovinama i ima svakakvih, ali kad ne znam koje su ok.
Trazim do oko 1500kn

Jel valja ovakva?
 
Zagreb

Gledam online po trgovinama i ima svakakvih, ali kad ne znam koje su ok.
Trazim do oko 1500kn

Jel valja ovakva?
IMHO Online mozes gledati koliko hoces i recenzija i ducana , ali kaciga se ipak kupuje u ducanu di mozes probati dal ti pase.
Osim ako si vec probao pa narucis istu mozda jeftinije online.

LP
 
  • Like
Reactions: Luke
Ima li tko iskustva oko razlike između Sharka Spartan i Spartana GT verzij. Isplati li se platiti više za noviju GT verziju?