KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Jucer stigla pa uskoro javim dojmove
 

Attachments

  • 4bed3a5bf2d23c99730a8d5397c34340cae1cf28_2_PIA_144792_0_10.jpeg
    4bed3a5bf2d23c99730a8d5397c34340cae1cf28_2_PIA_144792_0_10.jpeg
    14.1 KB · Views: 0
Mislim da je to ovo gdje sam ja otisao. Nije trebalo mijenjat i muski i zenski dio jer su nasli onakav kakav je meni ispao sa remencica i samo njega stavili i savrseno je kopcao. Godinama nakon toga sam koristio kacigu i umirovio je kad je vec bila prestara. Cak je i boja drukera bila ista (crvena)

Riješile mi gospođe u dućanu, stavili novi druker i ko novo :mrgreen: ako netko bude išao nek ponese bar čokoladu, pošto je nisam imao uz sebe ovaj put 😜
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Gdje si naručio? Javi dojmove LS2
Stigle kacige upravo. Izletio brzinski sa posla do doma da ih probam.
Prvi dojam, obadvije izgledaju ogromne! Bas su onako okrugle pa mi glava izgleda ko u ET-a :mrgreen:
Udobne su obadvije, ali mi se vise svidja preklop kod LS2 jer ide nazad. Na prvu mi je HJC udobnija i ne pritiska nigdje dok LS2 pravi lagano pritisak sa strane kad se zatvori, ali cemo to preko vikenda jos utvrditi na par voznji. LS2 nije bas zgodna za staviti na glavu dok su naocale na glavi, a sa HJC to ide bez problema. Sto se tice kvalitete izrade, ne cine mi se nesto kvalitetnije od zenine Probiker kacige koju sam na snizenju 80€ platio.
Nista, testiranje preko vikenda pa cemo vidjeti koja ostaje.
 
  • Like
Reactions: Majest
Do nedavno koristio 2013. Nolan N86 (jesen-zima) i 2015. iXS HX 207 (proljeće-ljeto).
1653173795083.png
1653173806595.png


Pred Božić nabavio HJC C70 i slijedeće je u planu Just1 J34 Pro Tour.
1653173907291.png
1653174667570.png
 
Ponovio se:

KIFUx1N.jpg


Shoei, EX-Zero, 3000kn za gotovinu kod Šepića, 3300 za kartice

Za one koje zanima, i gleda ovakav tip kacige, usporedba sa Bell Bullitom, kojeg imam od ranije:

Shoei EX-Zero :
+ laganija (bas je lagana kaciga, papiri kazu 1250gr il tak nešto, ali na prvu je lagana, bar u usporedbi sa ostalim mojim kacigama - RX7V, Bullit)
+ udobnija
+ može ići sa naočalama ili bez(ali za razliku od Bullit-a, vizir ne mora skidat, samo se podigne gore u školjku)
+ Vizir se spušta na 3 različite visine

- puse dosta vise (sto je ocekivano, jer je ovo najblize otvorenoj kacigi a da je fullface sta moze bit), ali bez obzira na položaj vizira, ipak iritira oči - nije puno na kraće relacija, ali na dugo bi popizdio
- samim time i bučnija

Overall bolja kaciga od Bullita, ali ne kao jedina kaciga, jer da s ovim dođem do mora, trebalo bi mi 3 dana da dođem sebi :mrgreen:
 
Ponovio se:

KIFUx1N.jpg


Shoei, EX-Zero, 3000kn za gotovinu kod Šepića, 3300 za kartice

Za one koje zanima, i gleda ovakav tip kacige, usporedba sa Bell Bullitom, kojeg imam od ranije:

Shoei EX-Zero :
+ laganija (bas je lagana kaciga, papiri kazu 1250gr il tak nešto, ali na prvu je lagana, bar u usporedbi sa ostalim mojim kacigama - RX7V, Bullit)
+ udobnija
+ može ići sa naočalama ili bez(ali za razliku od Bullit-a, vizir ne mora skidat, samo se podigne gore u školjku)
+ Vizir se spušta na 3 različite visine

- puse dosta vise (sto je ocekivano, jer je ovo najblize otvorenoj kacigi a da je fullface sta moze bit), ali bez obzira na položaj vizira, ipak iritira oči - nije puno na kraće relacija, ali na dugo bi popizdio
- samim time i bučnija

Overall bolja kaciga od Bullita, ali ne kao jedina kaciga, jer da s ovim dođem do mora, trebalo bi mi 3 dana da dođem sebi :mrgreen:
Meni je ova kaciga ful zanimljiva ali nakon ovog osvrta ne želin razmišljati o njoj 👍
99% svog vrimena provodim na otvorenoj cesti,lokalno na brzim dionicama tako da san i svoju novu Shark Spartan proda zbog propuhivanja ispod brade a u svemu drugom je savršena kaciga...
Kombinacija ljubavi prema naked motorima i problema sa sinusima zahtjeva savršenu kacigu po pitanju propuha tako da je izbor pa na Shoei GT-air i jako san zadovoljan sa dobivenim 👍
 
  • Like
Reactions: FUMFO5
Meni je ova kaciga ful zanimljiva ali nakon ovog osvrta ne želin razmišljati o njoj 👍
99% svog vrimena provodim na otvorenoj cesti,lokalno na brzim dionicama tako da san i svoju novu Shark Spartan proda zbog propuhivanja ispod brade a u svemu drugom je savršena kaciga...
Kombinacija ljubavi prema naked motorima i problema sa sinusima zahtjeva savršenu kacigu po pitanju propuha tako da je izbor pa na Shoei GT-air i jako san zadovoljan sa dobivenim 👍
Odlicna kaciga i iman i nju
Ali to je vec stari model i kupit je sad nema smisla jer je govorimo o 4,5,6 god staroj kacigi
Gt air 2 je korak unazad…..tako da mi ne igra…..
 
  • Like
Reactions: cadjo
@cadjo "običan" Spartan ili Spartan GT. Imam GT i kad se vizir zatvori stvarno ne puše nigdje, plus dođe još s donjim štitom za bradu za zimu.
 
Meni je ova kaciga ful zanimljiva ali nakon ovog osvrta ne želin razmišljati o njoj 👍
99% svog vrimena provodim na otvorenoj cesti,lokalno na brzim dionicama tako da san i svoju novu Shark Spartan proda zbog propuhivanja ispod brade a u svemu drugom je savršena kaciga...
Kombinacija ljubavi prema naked motorima i problema sa sinusima zahtjeva savršenu kacigu po pitanju propuha tako da je izbor pa na Shoei GT-air i jako san zadovoljan sa dobivenim 👍
Jasno,ako te sinusi zezaju, onda ova kaciga definitivno ne dolazi u obzir. Ja razmišljam sad umjesto vizira isprobat neke cross naočale, jer na koji god položaj stavim vizir, ipak puše.

Ja sam ju već dugo gledao , pa napokon odlučio uzet.

Ovaj vikend duzi test fourke i kacige, probat cemo do Karlobaga :cool:
 
  • Love
Reactions: cadjo
@cadjo "običan" Spartan ili Spartan GT. Imam GT i kad se vizir zatvori stvarno ne puše nigdje, plus dođe još s donjim štitom za bradu za zimu.
Prvi Spartanka koji je izašla,mislim da je to obični model.Imala je rasklopni podbradak i to je bija najveći problem te kacige.Kad ga rasklopiš nije poklapa bradu i točno po nosu mi je puvalo...
Platija je 2400 kn i proda za 1000 manje samo da je se riješim...
Inače šta se tiče udobnost u klasi Shoei GT Air,bolje naoćale ima nego Shoei i ima više mista za dioptrijske tako da mi je bila savršena.Samo taj minus nisan moga prigrmiti 👎
Stavija san vizir na motor a ono još gore dok je Shoei otporan na sve to 👍
 
Prvi Spartanka koji je izašla,mislim da je to obični model.Imala je rasklopni podbradak i to je bija najveći problem te kacige.Kad ga rasklopiš nije poklapa bradu i točno po nosu mi je puvalo...
Platija je 2400 kn i proda za 1000 manje samo da je se riješim...
Inače šta se tiče udobnost u klasi Shoei GT Air,bolje naoćale ima nego Shoei i ima više mista za dioptrijske tako da mi je bila savršena.Samo taj minus nisan moga prigrmiti 👎
Stavija san vizir na motor a ono još gore dok je Shoei otporan na sve to 👍
Očito su to riješili na GT, jer stvarno ništa ne puše čak mi sad po ljeti i fali malo zraka i to bez ovoga dodatka za bradu. Doduše ne vidim smisao toga dodatna jer i bez njega ima bradu dosta zaštićenu
 
  • Like
Reactions: cadjo