KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
1655236433968.png


NEXX X-Wed2... ovo sam kupio prošlog Božića u proputovanju kroz NL bila je na 30% popusta (pošto se se ti modeli više ne proizvode) za razliku cijene popusta ugradili su mi Nexxovu komunikaciju koju radi Sena sve zajedno me to došlo 350eur.... Prije sam imao Caberga Sintesi i mogu reč da Caberg više ne stavljam na glavu, mogu jedino u nju posadit cvijeće... Ovo je odlična kaciga srednjeg cjenovnog ranga koja uopće na zaostaje za Shubertom C5 ili Shoei Neotec po kvaliteti materijala... jednostavno me oduševila, pogotovo što se boje uklapaju sa bojama motora... što je bio jedan od presudnih čimbenika.
 
Last edited:
View attachment 747927

NEXX X-Wed2... ovo sam kupio prošlog Božića u proputovanju kroz NL bila je na 30% popusta (pošto se se ti modeli više ne proizvode) za razliku cijene popusta ugradili su mi Nexxovu komunikaciju koju radi Sena sve zajedno me to došlo 350eur.... Prije sam imao Caberga Sintesi i mogu reč da Caberg više ne stavljam na glavu, mogu jedino u nju posadit cvijeće... Ovo je odlična kaciga srednjeg cjenovnog ranga koja uopće na zaostaje za Shubertom C5 ili Shoei Neotec po kvaliteti materijala... jednostavno me oduševila, pogotovo što se boje uklapaju sa bojama motora... što je bio jedan od presudnih čimbenika.
Kojeg KTM imaš? 😂
 
Molim preporuku kacige. Ono što mi je bitno je da je udobna. Druga stvar je da bi volio da mi stanu bluettoth in ear slušalice, da mogu čut navigaciju, kamere.
https://fs.npstatic.com/userfiles/7...000XM4/NextPit_Sony_WF-1000XM4_7-w810h462.jpg nisu one tako velike, pa vjerujem da postoji neka koja ima mjesta za uši. Sad imam nolan mislim N86, i smeta mi kad imam te slušalice.
Ne treba mi da je karbonska, zaboli me za težinu, mora bit udobna i kvalitetna. Cijena 2-3-4k udobnost je primarna.
Ty
 
Za te pare ja bi kupio HJC RPHA.
Imam staru 10ku i koristim od Iphona slušalice bez problema iz istog razloga koji si naveo i ništa me ne žulja i ne bole uši.
Masa kacige je bitna i to sam shvatio tek kad sam kupio ovu koja ima 1200g. dok ne probaš ne znaš.
Dihta odlično što se tiče vjetra i buke, a po kiši ne propušta ni kapi, pin lock sam lani kupio novi i nemam ju namjeru još mijenjati iako je stariji model, ali mi je odlična, ja cijelo vrijeme koristim potkape jer sam ćelav i puno mi je udobnije nego staviti kacigu na ćelu, tako da jednom godišnje poslidam umutrašnjost i žena to opere.
 
Sa Shoei nemam iskustva. K5s ima frendica i zadovoljna je njome. Imala je prije IXS (ne znam točno koji model) i kaže da je K5s malo bučnija, ali udobnija za nositi.
 
Ja imam isto K5s i po meni je stvarno dobra kaciga. Ako je bućnije ne znam, uvijek vozim s čepićima. Uglavnom jako dobro sjedne, skoro preusko, barem ja rijetko navučem kacigu bez da uši zahvatim ,priznajem imam klempave uši...
Ali ima neki mali dodatak na bradi i stvarno malo vjetra ulazi, dobro ako se voziš i po hladnijem vremenu. Ima dobar sunčani vizir, poluga za souštanje je možda malo manja ali dobro šljaka. Dolazi s pinlock-om i stvarno je udobna i dobro se nozi s brzinama iznad 140.
Jedina stvarna manjkavost je dugme otvar na bradi. Nalazi se s unutarnje strane kacige i ne moguće ga je koristiti dok ti je kaciga na glavi.
 
Probao prvo Shark evo one 2, bila mi je preteška nekako, bas je osjećaš na glavi (1750g) kada okreneš glavu na nekoj brzini 90-100 kao da je hoće skinuti sa glave…

iza toga uzeo shoei i mogu reci da je razlika ogromna (…kosta, ali isplati se :)
Na slici modeli j.o i glamster… mislim da sam miran sada par godina sto se kaciga tice
 

Attachments

  • 817C3195-0B4F-435A-9D51-252912C1E48B.jpeg
    817C3195-0B4F-435A-9D51-252912C1E48B.jpeg
    3.1 MB · Views: 0
View attachment 747927

NEXX X-Wed2... ovo sam kupio prošlog Božića u proputovanju kroz NL bila je na 30% popusta (pošto se se ti modeli više ne proizvode) za razliku cijene popusta ugradili su mi Nexxovu komunikaciju koju radi Sena sve zajedno me to došlo 350eur.... Prije sam imao Caberga Sintesi i mogu reč da Caberg više ne stavljam na glavu, mogu jedino u nju posadit cvijeće... Ovo je odlična kaciga srednjeg cjenovnog ranga koja uopće na zaostaje za Shubertom C5 ili Shoei Neotec po kvaliteti materijala... jednostavno me oduševila, pogotovo što se boje uklapaju sa bojama motora... što je bio jedan od presudnih čimbenika.
Jel ti se cini da su im kalupi mali?
 
Jel ti se cini da su im kalupi mali?
Moram priznat da je na prvu možda pritisak na obraze jaći nego kod drugih modela ali nakon kratkog nošenja (kroz dva tjedna svakodnevno 1h) je to nestalo... Prije nje sam imao Caberg Sintesi, flip up kacigu koja je puno veća i teža ali su unutarnji materijali slabi te svremenom popuste... sada kada stavim Caberg na glavu imam osječaj da nosim lonac a ne kacigu. Obje kacige su veličine 2XL, NEXXovu nosim nekih 8 mjeseci i nemam baš ni jednu zamjerku.
 
Moram priznat da je na prvu možda pritisak na obraze jaći nego kod drugih modela ali nakon kratkog nošenja (kroz dva tjedna svakodnevno 1h) je to nestalo... Prije nje sam imao Caberg Sintesi, flip up kacigu koja je puno veća i teža ali su unutarnji materijali slabi te svremenom popuste... sada kada stavim Caberg na glavu imam osječaj da nosim lonac a ne kacigu. Obje kacige su veličine 2XL, NEXXovu nosim nekih 8 mjeseci i nemam baš ni jednu zamjerku.
Kak to da nisi uzeo Nexx flip up? Jesi gledao te modele i kakvi su po izradi?
 
Moram priznat da je na prvu možda pritisak na obraze jaći nego kod drugih modela ali nakon kratkog nošenja (kroz dva tjedna svakodnevno 1h) je to nestalo... Prije nje sam imao Caberg Sintesi, flip up kacigu koja je puno veća i teža ali su unutarnji materijali slabi te svremenom popuste... sada kada stavim Caberg na glavu imam osječaj da nosim lonac a ne kacigu. Obje kacige su veličine 2XL, NEXXovu nosim nekih 8 mjeseci i nemam baš ni jednu zamjerku.
Da ,Caberg Sintesi je stari model flip up kacige kojeg su zadržali u proizvodnji jer samo njega rade u 2XL i 3XL veličinama..Teška je to kaciga, ali za one "obdarene " 3XL ovce, nema baš puno izbora..:)
Mi uvijek imamo pokoju te veličine...Otišlo ih je deetak..
 
Moram priznat da je na prvu možda pritisak na obraze jaći nego kod drugih modela ali nakon kratkog nošenja (kroz dva tjedna svakodnevno 1h) je to nestalo... Prije nje sam imao Caberg Sintesi, flip up kacigu koja je puno veća i teža ali su unutarnji materijali slabi te svremenom popuste... sada kada stavim Caberg na glavu imam osječaj da nosim lonac a ne kacigu. Obje kacige su veličine 2XL, NEXXovu nosim nekih 8 mjeseci i nemam baš ni jednu zamjerku.
Imam xd1 vec duze vrime i osim obraza mi nakon nekog vrimena pocinje "pritisak" u glavi tj. iznad usiju. Shark i O'neal su iste velicine ali dosta komfornije. Strah me ako narucim broj vecu da ne bude lufta:unsure:
 
Kak to da nisi uzeo Nexx flip up? Jesi gledao te modele i kakvi su po izradi?
Vidio... ali ova je imala boje motora.... Ima model Villijord koja je puno teža od ove moje.... no unutarnji materijal je isti... a preglednost na mojoj X-WED2 je puno veća.... jedino (neznam dal je to kod svih kaciga sa vizirom) kod duže brže vožnje nije baš nešto, vizir na kacigi pri brzinam preko 130 km/h dosta vibrira pa nakon 2h vožnje po autoputu sam osječal glavobolje.... skinul sam vizir i taj problem je nestao...
 
Last edited: