KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Koliko sam vidio ADV kacige su jako bučne i dosta puše unutra njih. Iako po ljeti nebi bilo loše imati jednu jer dobro ventilira.

Seki ima jednu pa nek on napiše iskustva.
 
trebao bih iskustva iskusnih.
trenutno vozim klasicnu integralku, al je u dogledno vijeme plan promjene.
Svidjaju mi se ( mada nemam potrebu za njima- ne micem se sa ceste) adventure style kacige.
zanimaju me prednosti i mane takvog tipa kacige naspram ''klasicnog'' oblika.
Nisam upratio koji motor vozis al vec kad pises da se vois po asfaltu....
Ako ces po cesti onda jedino zbog sminke te "adventure" kacige.
Imas tu "frontin" (shilt) koji ce ti sigurno iznad xx km/h smetati.
Nije to za preko 120. Moze se ali... valjda imas predodzbu.

Jel u njima "puse"?
Jest, puse. Napravljene da u njima puse jer zapravo nisu "adventure" nego "dual sport" kacige namjenjene cesti i izvan cete.
Ako izvan ceste "zapnes" ili se malo vise "tehnicki" trebas voziti onda ces brzo saznati zasto ti "njuska" kacige nije blizu usta (citaj - nedostajat ce ti zraka ako je kaciga zatvorenija).
To tebi nije prednost jel ti ne treba za cestu.

Ako se ne vozis brzo onda ti shilt moze biti prednost jer kad vozis "put sunca" malo spustis glavu pa ti stilt posluzi kao suncobran.
Imas ih i sa "suncanim" vizirom al spusteni shilt kod malo naprijed nagnute kacige je bolji suncobran od "suncanog" vizira.

Osobno na cisto cestovnom djiru nikad ne nosim takvu kacigu ali cima je kombinacija ili dalji put gdje me ceka "off-road" onda nosim takvu kacigu.
Kod kaciga sa siltom imas i problem jer takva kaciga najcesce ne stane u kofer ili stane samo jedna u najcesce koristene kofere (recimo u Maxiu 52 i sl.).

Al opet, svako svoje veselje ima. ;)
 
obzirom na bolju ventilaciju, kakve su kad malo zahladi?
i jesu li prakticne za gradsku voznju (poso-kuca-birtija)
 
Baš tako i o daa je gotovo.. Ak sam se zajebo zajebo sam se... Pa radije ne bih neg se raspita prije... Tome valjda forum i služi 😉
Ta kaciga nije za tebe ali ti je jako želiš i kupi je.🤔
Sve ti je objašnjeno u postovima prije i nemoj se ljutit.🤔
 
S intergalne airoh presao na scorpion adx-2.
Silt radi vec na 120. Na 160 radi cijela glava od strujanja vjetra.
Silt se lako skida, ali umjesto njega trebaju doci plasticni "poklopci" koje bi moral voziti stalno sa sobom.
U givi outback 58l nebi stale 2 takve (ili bi bilo jaaaako naknap)
Kaciga mi se cini dosta tiha, mehanizam vizira radi savrseno (3 razine).
Flip up isto radi super, kao i naocale.
Vozena je jucer na cca. 10 stupnjeva i nisam primjetil da bi mi puhalo ili da bi pustala hladnocu unutra...
 
Arai x4 Ili Schuberth E1 iznad 140 km/h su malo bucne a sta se tice ventilacije ljeti 👍
 
Arai x4 Ili Schuberth E1 iznad 140 km/h su malo bucne a sta se tice ventilacije ljeti 👍
Imam E1 i zadovoljan sa svime osim naljeganja flip upa. Za tako skupu i razvikanu kacigu bi moralo biti besprijekorno. A nije.
Da budeš siguran da su obe strane propisno sjele na pinove treba provjeriti, jer u 50% slučajeva pri zatvaranju jednim rukom nasjeda samo jedan pin.
Kada je kaciga skinuta u 80 % slučajeva neće uhvatiti obije kopče.
Sa šiltom sam očekivao puno veće lelujanje, ali skoro se ne osječa ništa. Mehanizam šilta radi savršeno. I da, stvarno je glomazna za kufer (givi maxia 56), tako da je mjesto za drugu kacigu upitno.
Bučna? Neznam. Zadnjih 20 godina vozim samo sa schubertom pa nemogu usporedit, ali koliko znam schubert bi trebao biti najtiši koliko znam, a Arai najbučniji i najprozračniji.
 
S intergalne airoh presao na scorpion adx-2.
Silt radi vec na 120. Na 160 radi cijela glava od strujanja vjetra.
Silt se lako skida, ali umjesto njega trebaju doci plasticni "poklopci" koje bi moral voziti stalno sa sobom.
U givi outback 58l nebi stale 2 takve (ili bi bilo jaaaako naknap)
Kaciga mi se cini dosta tiha, mehanizam vizira radi savrseno (3 razine).
Flip up isto radi super, kao i naocale.
Vozena je jucer na cca. 10 stupnjeva i nisam primjetil da bi mi puhalo ili da bi pustala hladnocu unutra...
Potpisujem! Imam adx-1 i nikad više neću kupovati kacigu bez šilta... Za putni enduro - zakon!
 
  • Like
Reactions: nigda_vz
kako je s podkapom na ljetnim vrucinama? dal dodatno grije il ti je i tak vruce za popizdit da ni ne primjetis razliku 😄
Na vrućinama preko 30 stupnjeva svejedno ti je imao potkapu ili ne (vruće je ionako). Btw, nikad ne vozim bez potkape, a i lakše se kaciga stavlja i skida s glave...
 
Marushin Carbon ,ima netko?
Imam godinama Marushin,kupio sam je kao rezervnu kacigu davno u Motormaniji.Ispalo je da sam je najviše nosio ,ugodno se u njoj osjećao ,a najmanje ju platio.Kupil bi ponovno istog proizvođača u Carbon izvedbi.Vjerovatno će me doživjeti u mojoj moto karijeri.😎🏁🍀
 

Attachments

  • Screenshot_20221012-180802_Gmail.jpg
    Screenshot_20221012-180802_Gmail.jpg
    248.7 KB · Views: 0