KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
U Rijeci znam trgovinu gdje sam otišao probati i kupiti Arai. Ne bi tamo da je jedina za sve kacige ovoga svijeta.
Za ostatak HR ne znam.
Ma cijene rade svoje isto.
 
Evo ekipa da pitam tu, shark, scorpion ili icon za prvu kacigu? Dakle do 2500kn ta je u mom budžetu. Šta predlažete, više za gradske vožnje. Da ima unutarnje naočale i ostalo što je jednom početniku potrebno. I da nisu samo jednobojne po mogućnosti 😛

Konkretno modeli:
Shark d-skwal
Icon airflite
Scorpion exo 510/1400

Sve mi dobro pašu na glavu pa eto prednosti mane. Pomozite curi 💁💁
 
Last edited:
Najznačajnija razlika između arai i shoei je kalup pa oni koji se kunu u arai, a kude shoei.... kude ga jer im ne paše, a ne jer je arai kvalitetniji. Naravno.... vrijedi i obrnuto.
Reko bi da je isti fajt između schuberta c3 ili c4 i shoei neotec.
Npr.... kad sam kupovao flip-up.... probao schubert i ne paše nikako, probao shoei.... ko saliven. To ne znači da je scubert nekvalitetan, već samo da mi u istoj veličini ne odgovara kalup

Nije c4 nista nekvalitetnija od c3 samo su sjebali kalup i mnogim on ne odgovara i zbog toga je izasla tako brzo c5
 
Evo ekipa da pitam tu, shark, scorpion ili icon za prvu kacigu? Dakle do 2500kn ta je u mom budžetu. Šta predlažete, više za gradske vožnje. Da ima unutarnje naočale i ostalo što je jednom početniku potrebno. I da nisu samo jednobojne po mogućnosti 😛

Konkretno modeli:
Shark d-skwal
Icon airflite
Scorpion exo 510/1400

Sve mi dobro pašu na glavu pa eto prednosti mane. Pomozite curi 💁💁
To da ti dobro pašu na glavu je najbitnije.
Onda gledaj da ima ono što je tebi bitno. Npr; sunčani vizir, bolju/slabiju ventilaciju, masa kacige - ako postoji carbon verzija koja ti ide u budžet; pinlock uz kacigu, ili da je barem pinlock ready bi meni bilo jako bitno. Pogotovo sada kada je malo hladnije ujutro.
Icon je na SHARP testu slabije ocijenjen nego druge dvije... meni bi i to bilo bitno...

Idealno bi bilo da svaku možeš probati na cesti, ali to se neće dogoditi. Rijetko tko na forumu je probao sve 3 koje tebe zanimaju, pa preporučam da pogledaš reviewe na youtubeu nekoga tko je probao sve. Možda sportbikeshop, revzilla, motolegends...

lp
P
 
  • Like
Reactions: ivan222
Najznačajnija razlika između arai i shoei je kalup pa oni koji se kunu u arai, a kude shoei.... kude ga jer im ne paše, a ne jer je arai kvalitetniji. Naravno.... vrijedi i obrnuto.
Reko bi da je isti fajt između schuberta c3 ili c4 i shoei neotec.
Npr.... kad sam kupovao flip-up.... probao schubert i ne paše nikako, probao shoei.... ko saliven. To ne znači da je scubert nekvalitetan, već samo da mi u istoj veličini ne odgovara kalup
Baš čudno? Ja sam prošle godine kupovao kacigu i nakon 15ak godina nošenja Arai-a išao isprobati neku drugu marku isključivo zbog unutarnjeg vizira i kad sam probao Schubert S2 i Shoei Gt-AirII nisam ih mogao imati na glavi koliko su uske i jednostavno mi ne odgovaraju.
Kupio opet Arai zbog kalupa koji mi odgovara kao saliven. Nakon dvije RX7 racing modela sad sam se odlučio za sport touring model Quantic koji je stvarno odličan ali veliki minus je to što vizir nije unutra kao kod svih ostalih. Kupio sam njihovu verziju sam malim crnim vizirom preko prozirnog ali meni ne odgovara i nisam se naviknuo jer mi smetat taj rub i nekako mi je čudno pa se vraćam opet na standardni crni vizir zbog čega sam i išao promijeniti kacigu :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
IMG_1419.JPG
IMG_1422.JPG
IMG_1420.JPG
IMG_1421.JPG
 
Last edited:
Nije c4 nista nekvalitetnija od c3 samo su sjebali kalup i mnogim on ne odgovara i zbog toga je izasla tako brzo c5
C4 nije nasljednik c3,c4 je namjena za drukciji polozaj na motoru,za r motor,mnogi to neznaju,dok je c3 klasican touring polozaj
 
Istu sam grafiku gleda, bas dobro izgleda kaciga! Kakva je sa bukom na vecim brzinama?
Ja sam zadovoljan jer je udobnija za nositi cijeli dan i čini mi se tiša u usporedbi sa RX7 sa kojom jedino mogu usporediti, a kakva je u odnosu na druge sport touring kacige to stvarno ne bi znao :unsure:
 
  • Like
Reactions: leCo
Dobili smo neke nove modele Caberga u našrm Prizmić Moto salonu...Ima izbora🙂
Kakva je Caberg Levo u odnosu na ostale modele flip up. Vidim da se najčešće spominje model Duke.
 
Kakva je Caberg Levo u odnosu na ostale modele flip up. Vidim da se najčešće spominje model Duke.
Levo je Cabergov flip up top model. Kompozitna kaciga. Odlikuju je udobnost i velika vidljivost. Ja od flip up-a koristim Caberg Horus...Dobra kaciga i jeftinija od Leva. Isto dobar izbor, ali Levo je bez sumnje bolja.
 

Attachments

  • Levo.jpg
    Levo.jpg
    109.1 KB · Views: 0
  • Horus.jpg
    Horus.jpg
    255.5 KB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: jessy
Pala mi kaciga danas majku joj ako netko slucajno ima desni mehanizam vizira prije nego narucim paše od :

HJC R-PHA10 & PLUS/IS-17/RPHA ST/FG-17/FG-ST​

 
Levo je Cabergov flip up top model. Kompozitna kaciga. Odlikuju je udobnost i velika vidljivost. Ja od flip up-a koristim Caberg Horus...Dobra kaciga i jeftinija od Leva. Isto dobar izbor, ali Levo je bez sumnje bolja.
Zanima me da li bi Caberg Drift bio update u odnosu na Jackal??
 
Zanima me da li bi Caberg Drift bio update u odnosu na Jackal??
Jackal i Avalon su Caberg integralne kacige s cijenom od cca 1.200 kn i brzom kopčom. Izrađene su od hi-impact abs plastike..
Caberg Drift Evo je racing kaciga s duplim prstenovima od kompozitnih vlakana ili karbona..Njena cijena je od 2.500 pa do 3.800.
 
Pala mi kaciga danas majku joj ako netko slucajno ima desni mehanizam vizira prije nego narucim paše od :

HJC R-PHA10 & PLUS/IS-17/RPHA ST/FG-17/FG-ST​


Ako dodjes do mene (Remete, ZG) , poklonim ti cijelu kacigu (RPHA10+) koju vise ne nosim jer je prestara, cak, ako imas 10+ model, imas i 2 vizira dodatna (prozirni i zatamnjeni) u super stanju + nekoristeni zapakirani pinlock za njih :)

Javi na PM da se dogovorimo ako ti to odgovara
 
Najznačajnija razlika između arai i shoei je kalup pa oni koji se kunu u arai, a kude shoei.... kude ga jer im ne paše, a ne jer je arai kvalitetniji. Naravno.... vrijedi i obrnuto.
Reko bi da je isti fajt između schuberta c3 ili c4 i shoei neotec.
Npr.... kad sam kupovao flip-up.... probao schubert i ne paše nikako, probao shoei.... ko saliven. To ne znači da je scubert nekvalitetan, već samo da mi u istoj veličini ne odgovara kalup
Mogu potvrditi i ja tu priču. Razlika je u kalupu. Meni je idealno odgovarao Arai, imao sam velicinu XL, međutim kad sam mijenjao kacigu, odlučio sam probati Shoei... velicina mi je L. Nakon sat-sat i po voznje, osjetim blagi pritisak u podrucju oko uha, otprilike. Saznao sam u medjuvremenu da se vise ljudi požalilo bas na kalup, znači malo su više suženi iza. Problem se moze otkloniti da se na podrucju gdje pritisce, malo postava stiropora pokusa izmodelirati. To sam i napravio, čekam koji suhi dan pa da probam.

Inace, obje marke su top. Kritike na Arai idu zbog manjka unutrasnjeg tamnog vizira, imao sam i tamni koji se montira preko originala, međutim plastike na otvorima za ventilaciju su dosta lose, nekoliko puta sam ih mijenjao. Jedino (pravo) rjesenje je nabavti 2 vizira pa ih izmjenjivati.... međutim, dogodi vam se da u voznji naidjete na tunel, a imate tamni vizir.... bilo bi puno lakše kad bi ga ugradili.
Čini mi se da i Shoei ima kvalitetniju unutrašnjost, na 2 Arai kacige (RX7V, Tour X4) nakon ne toliko dugog koristenja, dosta se ofucala.... dok npr na Shoei ne....