KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ja imam LS2 Valiant,udobna i ok kaciga.
images.jpeg


Vidio sam ovih dana da su izašle nove boje iste kacige.

casco-ls2-ff906-advant-special-sand-opacocaschi-modulari-policarbonato-ls2-realizzato-in-termo...jpg
IMG_20221223_204338.jpg
 
Cassida
Bila je relativno ok cijena ponudenih kaciga. Ima perivu unutrasnjost, pin lock ready, unutrasnje naocale koje su zakon na suncu i jos sam dobio tamni vizir sa tim modelom. Za sad sam zadovoljan, sve funkcionira kao prvog dana, kad je vrijeme bas sranje magli se sredina vizira pa mogu skicat sa strane.
 
jel moguće da bi hjc imao kalup 2 broja manji od shoei?
qwestica mi je bila L. probal sam sad RPHA 70 i pasala mi je 2XL, a XL me je stiskala, L opce nisam mogel staviti
Kakava je RPHA70 u odnosu na AGV K6. nasel sam ih na akciji:
RPHA70 - 314€
K6 - 280€

jedino za AGV ne znam gdje probat velicinu, tj, ko ih drzi
 
jel moguće da bi hjc imao kalup 2 broja manji od shoei?
qwestica mi je bila L. probal sam sad RPHA 70 i pasala mi je 2XL, a XL me je stiskala, L opce nisam mogel staviti
Kakava je RPHA70 u odnosu na AGV K6. nasel sam ih na akciji:
RPHA70 - 314€
K6 - 280€

jedino za AGV ne znam gdje probat velicinu, tj, ko ih drzi
Kad sam ja kupovao kacigu, ne sjecam se vise koja je bila marka, al bila je za broj veca od ove koju sam kupil, tak da ovo sa 2 broja sve lako moguce.
Makar primjecujem u zadnje vrijeme i ostale stvari, odjecu i obucu da su sve vece i vece razlike u kalupima.
 
  • Like
Reactions: tommy71k
Kad sam ja kupovao kacigu, ne sjecam se vise koja je bila marka, al bila je za broj veca od ove koju sam kupil, tak da ovo sa 2 broja sve lako moguce.
Makar primjecujem u zadnje vrijeme i ostale stvari, odjecu i obucu da su sve vece i vece razlike u kalupima.
Muskarci su sve manji i manji jedino stopala sve veca :ROFLMAO:
 
jel moguće da bi hjc imao kalup 2 broja manji od shoei?
qwestica mi je bila L. probal sam sad RPHA 70 i pasala mi je 2XL, a XL me je stiskala, L opce nisam mogel staviti
Kakava je RPHA70 u odnosu na AGV K6. nasel sam ih na akciji:
RPHA70 - 314€
K6 - 280€

jedino za AGV ne znam gdje probat velicinu, tj, ko ih drzi
Shoei GT Air I mi je bila L, a RPHA 70 mi je XL - tako da je moguće(y)

Shoei sam nosio 5 godina/~65 tisuća a sada RPHA 2 mjeseca/~2 tisuće i u odnosu na Šoji;

- Otvori za ventilaciju na HJC ostavljaju jeftin dojam tanke plastike (iako je sama po sebi ventilacija dobra i u rangu sa GT Air), unutrašnji vizir isto tanak, a kad sam ga obrisao običnim kuhinjskim papirnatim ubrusom (nešto što sam na Shoeiju stalno radio) ostale mikrocrtice po njemu(n)

- Pinlock na RPHA je puno bolji, ima puno veće vidno polje i skoro je nevidljiv(y)

- RPHA s prednje strane vizira ima nekakav mehanizam s kojim ga možeš zaključati (dakle, osim onog standardnog "klika" kad zatvoriš do kraja ima još i opciju da doslovno zaključaš vizir), na mojoj to u startu nije radilo ali mi nije ni problem jer nemam potrebe za tim zaključavanjem pa se nisam ni zajebavao sa reklamacijom.
 
Shoei GT Air I mi je bila L, a RPHA 70 mi je XL - tako da je moguće(y)

Shoei sam nosio 5 godina/~65 tisuća a sada RPHA 2 mjeseca/~2 tisuće i u odnosu na Šoji;

- Otvori za ventilaciju na HJC ostavljaju jeftin dojam tanke plastike (iako je sama po sebi ventilacija dobra i u rangu sa GT Air), unutrašnji vizir isto tanak, a kad sam ga obrisao običnim kuhinjskim papirnatim ubrusom (nešto što sam na Shoeiju stalno radio) ostale mikrocrtice po njemu(n)

- Pinlock na RPHA je puno bolji, ima puno veće vidno polje i skoro je nevidljiv(y)

- RPHA s prednje strane vizira ima nekakav mehanizam s kojim ga možeš zaključati (dakle, osim onog standardnog "klika" kad zatvoriš do kraja ima još i opciju da doslovno zaključaš vizir), na mojoj to u startu nije radilo ali mi nije ni problem jer nemam potrebe za tim zaključavanjem pa se nisam ni zajebavao sa reklamacijom.

GT Air sam imao jedno 5-6 sezona, i dalje je doma kao rezerva, uglavnom odlična sport-touring kaciga. U toj klasi opet bih je kupio (lani je izašao GT-Air 2).

Ovo ljeto sam uzeo X-Spirit III i preporodio se. Nisu ista klasa kaciga, ali X-Spirit me oduševio po pitanju svega. Lagana, ventilacija odlična, i na R-motoru zalegnut imam bolje vidno polje nego na GT-u, što je doduše i očekivano obzirom na namjenu kacige.

Već jedno 7-8 sezona nosim SHOEI i nemam potrebu za nečime drugim.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
GT Air sam imao jedno 5-6 sezona, i dalje je doma kao rezerva, uglavnom odlična sport-touring kaciga. U toj klasi opet bih je kupio (lani je izašao GT-Air 2).

Ovo ljeto sam uzeo X-Spirit III i preporodio se. Nisu ista klasa kaciga, ali X-Spirit me oduševio po pitanju svega. Lagana, ventilacija odlična, i na R-motoru zalegnut imam bolje vidno polje nego na GT-u, što je doduše i očekivano obzirom na namjenu kacige.

Već jedno 7-8 sezona nosim SHOEI i nemam potrebu za nečime drugim.
Meni je osnovni uvjet suncani unutarnji vizir
Prema tome od Sojke samo GT Air 2 i Neotec 2 a postu su sjebali te kacige sa predinstalacijom za sena integralnu komunikaciju nazalost teska srca san morq odustat os Sojke i prec na nesto drugo(iman GT-Air iohoho godina ai eno je sad u ormaru)
iz istog razloga ne igra ni Arai koji uopce nema kacigu sa unutarnjim vizirom
Mislin da je Schuberth teska prevara sra se tice cijene u odnosu na kvalitetu(osim eventualno C3 pro) tako da niti nisan pomislja na Schubertha-a
Shark san ima i Sojka je svemirski brod za Sharka
Uglavnom ako nema premium kacige(Shoei i Arai) koja mi pase onda mi se nije davalo za Sharka,Nolana,HJC novce kad mogu za manje uzet slicnu kacigu pa san uzea Caberg…..Budget marka ali definitno dobar odnos ulozeno dobiveno…..
 
Planiram kupiti ženi za rođendan kacigu.
Volio bi da ima neku grafiku, da nije unisex, nego baš ženska kaciga.
Što mi možete preporučiti?
 
  • Like
Reactions: Freesty
Planiram kupiti ženi za rođendan kacigu.
Volio bi da ima neku grafiku, da nije unisex, nego baš ženska kaciga.
Što mi možete preporučiti?

Pogledaj Shark. Uvijek imaju u ponudi modele sa lijepim grafikama za zene, tipa roze/ljubicaste boje, cvjetici i slicno.
HJC isto tako
 
Shark me ugodno iznenadio uloženo dobiveno. Govorim za model Spartan GT Carbon. Odlična kaciga s tim da sam je našao na popustu. Udobnost, unutrašnjost, mehanizam, vizir sve 👍

Još jedna s popusta, šteta je bila propustiti za 49 Eura a inače je oko 150-170€

68e220f688688ad8f883262563268138700a6873_2_PIA_212891_0_10.jpeg
dc49152956e422cf5b869b5efea4beb4a034f50d_2_PIA_212891_0_20.jpeg
 
Planiram kupiti ženi za rođendan kacigu.
Volio bi da ima neku grafiku, da nije unisex, nego baš ženska kaciga.
Što mi možete preporučiti?
Pogledaj Shark, i ako budžet nije problem Shoei je zna imati lijepe kacige.
 
Shark me ugodno iznenadio uloženo dobiveno. Govorim za model Spartan GT Carbon. Odlična kaciga s tim da sam je našao na popustu. Udobnost, unutrašnjost, mehanizam, vizir sve 👍
Mene je Shark Spartan Carbon odlično služio 3 godine, ali mi je nedavno počelo puhati kroz vizir s gornje strane, je li se vizir iskrivio od ležanja na strani dok se ne koristi ili se to jednostavno desi s vremenom nemam pojma. Dno postave se ofucalo što je valjda ok za toliko godina, ali osim toga sve 5. Također je kupio na popustu, jako udobna i što mi je bilo najvažnije iznimno lagana.
 
  • Like
Reactions: Švabo
Shark me ugodno iznenadio uloženo dobiveno. Govorim za model Spartan GT Carbon. Odlična kaciga s tim da sam je našao na popustu. Udobnost, unutrašnjost, mehanizam, vizir sve 👍

Još jedna s popusta, šteta je bila propustiti za 49 Eura a inače je oko 150-170€

View attachment 757601View attachment 757602
Ista stvar i kod mene.
Od svih kaciga, a bilo ih je, Shark Spartan mi je možda na 1. mjestu po logici uloženo/dobiveno, a djeluje mi da ne zaostaje od skuplje konkurencije po ničemu. Sada sam išao eksperimentirati i uzeo sam najskuplji (barem je bila lani) model od LSL (Explorer karbonska). Za sada zadovoljan. Nervirale su me vibracije koje dolaze od "kljuna-zaštite za sunce" i riješio sam to tako da sam ubacio tanki komad gume ispod. Malo bez veze da ima takav propust obzirom da nemam nikakvih drugih primjedbi.
 
  • Like
Reactions: Švabo