KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ista stvar i kod mene.
Od svih kaciga, a bilo ih je, Shark Spartan mi je možda na 1. mjestu po logici uloženo/dobiveno, a djeluje mi da ne zaostaje od skuplje konkurencije po ničemu. Sada sam išao eksperimentirati i uzeo sam najskuplji (barem je bila lani) model od LSL (Explorer karbonska). Za sada zadovoljan. Nervirale su me vibracije koje dolaze od "kljuna-zaštite za sunce" i riješio sam to tako da sam ubacio tanki komad gume ispod. Malo bez veze da ima takav propust obzirom da nemam nikakvih drugih primjedbi.
Za djecu samo najbolje...a i omjer uloženo/dobiveno, nije loš ;)
 
  • Like
Reactions: toecutter
Za djecu samo najbolje...a i omjer uloženo/dobiveno, nije loš ;)
To me je sram niti spominjati kako sam dobro prošao (odnosno kako je klinjo dobro prošao :mrgreen:)
Ali o tome više kroz neko vrijeme.....još je tajna pssssttt....:ROFLMAO::geek:
 
Opet ne rjesava kad je toplo recimo liti da se vozin sa vizirom podignutin a unutarnji suncani spusten
Mislin da Arai gubi ozbiljne novce ne nudeci kacige sa unutarnjin suncanin vizirom
Jedini drugi premium proizvodac Shoei je ponudia GTA-air i Neotec i napravia dar mar
Naravno Usrsli su sve sa GT-air2 i Neotec 2 tako da su to sad kacige bez veze
 
Ima netko kacigu MT? Nikad cuo za tu marku, a stalno mi iskacu reklame sa tim kacigama pa me zanima sta je to
Ja sam imao. Bio sam ponosni vlasnik te kacige punih 45 min :mrgreen:
Uglavnom tko god trazi ozbiljnu kacigu (a ne za skuter do 125cc) definitivno ne bi preporučio. Kvaliteta izrade je daleko ispod AGV i Shark. Kupio sam MT Thunder 4 ako se dobro sjecam i bila je nepodnosljivo bucna ali na svu srecu uspio sam je vratiti odmah. Ugl to je valjda indijsko-spanjolska marka koja uzasno brzo baca van nove modele tako da ne sumnjam da ce se probiti kroz par godina, ali trenutno je ne bi preporucio.

Osim njih imam i Nexx i moram reci da sam se iznenadio kvalitetom obzirom na cijenu. Sasvim solidna kaciga, pa i vise od toga. I svakako bi njih preporucio prije nego MT.
 
  • Like
Reactions: Freesty
Ja sam imao. Bio sam ponosni vlasnik te kacige punih 45 min :mrgreen:
Uglavnom tko god trazi ozbiljnu kacigu (a ne za skuter do 125cc) definitivno ne bi preporučio. Kvaliteta izrade je daleko ispod AGV i Shark. Kupio sam MT Thunder 4 ako se dobro sjecam i bila je nepodnosljivo bucna ali na svu srecu uspio sam je vratiti odmah. Ugl to je valjda indijsko-spanjolska marka koja uzasno brzo baca van nove modele tako da ne sumnjam da ce se probiti kroz par godina, ali trenutno je ne bi preporucio.

Osim njih imam i Nexx i moram reci da sam se iznenadio kvalitetom obzirom na cijenu. Sasvim solidna kaciga, pa i vise od toga. I svakako bi njih preporucio prije nego MT.
Hvala ti za info. Ma bas su mi skakale te reklame svakodnevno pa reko bas me zanima.
Najgore mi je s tim kacigama a i ostalom opremom da ti neznas kakvo je dok se ne provozas s tim. Jedno je probat kacigu dal ti pase na glavu, a drugo je dok se provozas po vjetru i hladnoci pa onda vidis dal ti puse po ocima ili ti je zvuk tornada unutar nje.
 
  • Like
Reactions: gagi
Ima li itko ili je imao Shark Race-R Pro kacigu pa da podijeli neko iskustvo kakva je,da malo pomogne u dilemi :cool:(y)
 
Ima li itko ili je imao Shark Race-R Pro kacigu pa da podijeli neko iskustvo kakva je,da malo pomogne u dilemi :cool:(y)
Imam je
 

Attachments

  • 20201006_130938.jpg
    20201006_130938.jpg
    3.9 MB · Views: 0
Ima li itko ili je imao Shark Race-R Pro kacigu pa da podijeli neko iskustvo kakva je,da malo pomogne u dilemi :cool:(y)

Imam je ja zadnjih cetiri godine...

Prije nje imao stari top model Sharka RSR-2

U usporedbi s njom ova Race R-pro puno udobnija, veci pregled bocno, tiša od nje i opcenito puno bolji paket...

Za sad zadovoljan tako da i ovu sezonu nastavljam s njom...


Nova vs stara

6E1111C9-2BB6-4456-B1D2-1C20ECB9FEDC.jpeg
FAA4650D-9952-4F5C-AF9A-09CFB96C90FC.jpeg
 
Narucio Race-r pro steta bilo propustiti akciju,nadam se da ce odgovarai tintari (y)
Stvarni su ti brojevi .. nisi se zeznio , imam karbonsku 3 godine , lagana , tiha , ali ponekad zvizdi , 🤣🤣, uglavnom mislim da je bolja od npr supmy sr sport , hjc rpha 11, xlite 803 ... Ali to je moj osobni dojam.
 
  • Like
Reactions: Octane