Kako da maksimiziram sansu za oporavak akumulatora?

Jeba te tema i dilema.
Ak hoces finjak, onda po Tikijevom, inace kabeli i Alfa.
Uostalom prvo probaj zapalit.
I uostalom, odi se vozit.
 
što to točno znači Reconditioning/Recovery ?
koji to proces punjač radi nad baterijom ?
 
clox said:
Jeba te tema i dilema.
Ak hoces finjak, onda po Tikijevom, inace kabeli i Alfa.
Uostalom prvo probaj zapalit.
I uostalom, odi se vozit.

E da mi je to vidit. Molim da me se pozove. I da budu vatrogasci u pripremi. I hitna.
Alfa....pih.

:mrgreen:
 
Ajde sto je obrisano ruganje na yamahahain racun, ali sto je obrisan link sa rusom :misli:
 
markookram said:
što to točno znači Reconditioning/Recovery ?
koji to proces punjač radi nad baterijom ?

Ako ti niko ne odgovori, odrzim predavanje kasnije :mrgreen:
 
Ako nekog zanima CTEK punjač imam jedan za prodat, korišten točno jednom. Garancija i sve ostalo.
Sad vidim da mi je jeftinije izašlo kupit poštenu bateriju kojoj nakon zime samo uputiš oštar pogled i ona radi kao prvog dana.. Kakvi crni punjači..  :mrgreen:
 
dovla said:
Ako nekog zanima CTEK punjač imam jedan za prodat, korišten točno jednom. Garancija i sve ostalo.
Sad vidim da mi je jeftinije izašlo kupit poštenu bateriju kojoj nakon zime samo uputiš oštar pogled i ona radi kao prvog dana.. Kakvi crni punjači..  :mrgreen:

evo još jedan ozbiljan stav
pa nije to acu za Fap dizlo za 2kKn
dok radi radi, ako treba pripomoć, dobro
kad to postane prečesto, mijenjaj
jebo vas akumulator da vas jebo
 
dovla said:
Ako nekog zanima CTEK punjač imam jedan za prodat, korišten točno jednom. Garancija i sve ostalo.
Sad vidim da mi je jeftinije izašlo kupit poštenu bateriju kojoj nakon zime samo uputiš oštar pogled i ona radi kao prvog dana.. Kakvi crni punjači..  :mrgreen:
model , kn ?
 
clox said:
evo još jedan ozbiljan stav
pa nije to acu za Fap dizlo za 2kKn
dok radi radi, ako treba pripomoć, dobro
kad to postane prečesto, mijenjaj
jebo vas akumulator da vas jebo
pa cuj ... yuasa za mog Husu je oko 800kn ... govno nemre izdrzat godinu ipo ...  :palacdolje:
 
dovla said:
Moram vidjet kad dođem s posla . Tražio sam onaj za motocikle za 400 kn  :mrgreen:
takvog imam , nemoraš se trudit :mrgreen:
da je petica ...  (y)
 
markookram said:
pa cuj ... yuasa za mog Husu je oko 800kn ... govno nemre izdrzat godinu ipo ...  :palacdolje:

To je zato jer ga ne održavaš kako treba. :-D
Ako na njemu piše "bez održavanja", to ne znači da se ne trebaš brinuti da bude uravnotežen sa Svemirom, znaš. :)
Moraš meditirati s njim u mislima. Ili barem svijeću u Kamenitim Vratima upaliti za dugovječnost. :)
 
ma japansko govno

tražim nekaj bolje od yuase sada ...  :paper:
 
markookram said:
pa cuj ... yuasa za mog Husu je oko 800kn ... govno nemre izdrzat godinu ipo ...  :palacdolje:

Kolega kupi Shorai li-iron i zaboravi da imaš bateriju. Pogledaj još malo šta ljudi na netu kažu pa ćeš vidjet..
 
Yuasa ide sedma godina. Napon nakon stajanja u hladnoj garaži 12.6V.
Sad su Aurellieve baterije.  :mrgreen:
 
clox said:
evo još jedan ozbiljan stav
pa nije to acu za Fap dizlo za 2kKn
dok radi radi, ako treba pripomoć, dobro
kad to postane prečesto, mijenjaj
jebo vas akumulator da vas jebo

radio sam ja na taj nacin dok sam vozio LC4 gdje me akumulator kostao 200-tinjak. sad na LC8 me kosta 700-tinjak, i to zamjenski unibat. yuasa je vjerojatno 1000.
radije kupim set Sava Rockridera umjesto da mijenjam accu...
 
koss said:
Yuasa ide sedma godina. Napon nakon stajanja u hladnoj garaži 12.6V.
Sad su Aurellieve baterije.  :mrgreen:

Huso je i meni izduro 5.5 godina, a da ga napunim jos bi on guro al mi se ne da kockat. Sad trazim mjesto u R'vackoj okle bi mogo novog husu narucit  :mrgreen: :wink:
 
dovla said:
Kolega kupi Shorai li-iron i zaboravi da imaš bateriju. Pogledaj još malo šta ljudi na netu kažu pa ćeš vidjet..
koliko vidim , to jedino iz amerike ide jel ...

no , dobra vijest je da ima za moj model i košta 160 dolara  :D
 
s2r said:
Huso je i meni izduro 5.5 godina, a da ga napunim jos bi on guro al mi se ne da kockat. Sad trazim mjesto u R'vackoj okle bi mogo novog husu narucit  :mrgreen: :wink:
Napuni ga i ostavi ga do sutra i onda izmjeri napon. Ako ti nije ispod 12,5V što bi trebalo biti polu pun ne mjenjaj.