Kako do kategorije za 50 ccm skuter?

uffo

New member
Pozdrvljm ekipu
naslov teme sve govori...
Pokusao sm se snaci po zakonima ali ne ide bas. Pa zar su doista toliko nakaradno ustrojili zakonske propise da nema kategorije za mopede ili skutere ove kubikaze?
Valjda sam ja tu nesto krivo skonto pa .olim nenoga tko shvaca tj zna proceduru za odgovor.
Zahvaljujem
 
U doba Juge se to polagalo u osnovnoj (7. ili 8. razred, ne sićam se više) na poligonu.
Dobijala se žuta vozačka, tzv. "šaljivica".

Danas ne znam kako je.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
ima naravno,AM kategorija. koliko sam cuo ima posebno za moped sa manuelnim mjenjacem,a posebno za automatske. naravno polazi za ove sa manuelnim. cijena je koliko sam cuo paprena,oko 4000kn,je li to istina ne znam,raspitaj se u auto skoli
 
sretno s pronalaženjem autoskole koja ima moped za polaganje.
pricekas godinu dana i polozis A1
 
negdje sam procitao da je prosle godine u cijeloj HR samo 4 osobe polozile za moped
 
sladjan90 said:
negdje sam procitao da je prosle godine u cijeloj HR samo 4 osobe polozile za moped

ostali su pali na ispitu?  :LOL:
 
nije bilo kandidata vise :LOL: :LOL:
 
Kako bi bilo kandidata uz ovakav nebulozni zakon?
Imam frendicu kojoj bi trebao skuter a ne auto pa sam zato postavio ovo pitanje.
Sad se namece jedino koliko toliko logicno rjesenje a ono glasi polaganje B kategorije jer ce, mozda, kad tad trebat sjesti i za volan. Dobitak za drzavu, neiskusan vozac bez volje i potrebe za voznju auta ce imati dozvolu za upravljanje...
Valjda ce uskoro trebati i dozvola za bicikl sa istim kriterijima.
Bas polazem A i morao sam lijecnicki napraviti bez obzira sto poskedujem C bez ikakvih ogranicenja, suze mi cure ali ne od smijeha vec od bijesa na ozakonjeni lopovluk.
No to je za neku drugu pricu.
Zahvaljujem svima na odgovorima.
Pozz
 
u nekim zemljama EU sa B kategorijom mozes da vozis motor do 125 kubika
 
lex said:
S takvim stavom najbolje da ne polaze nista.
Nisam sad povezao o cijem stavu se radi.
Zena ima 35 godina i nema potrebu voziti auto kao sto sam vec rekao. Treba joj skuter 50ccm. To je njen stav.
Moram provjeriti koliko kosta polaganje za traktor i koji su uvjeti hahah

sladjan90 said:
u nekim zemljama EU sa B kategorijom mozes da vozis motor do 125 kubika
Dobro receno. Da mudre glave tako kod nas propisu imali bi vecu sigurnost na cestama tj u gradu jer je 50 ccm je za Zagreb slabo definitivno.
 
Mislim da je cijela razlika između polaganja kategorija u vožnji, odnosno polazes testove, pr. pomoc, ljecnicki.
Nije isto odvozit fond sati na mopedu, autu, kamionu, sleperu itd :misli:
 
imam B kategoriju,i koliko sam saznao ako zelim A1 ili A2,moram samo odredjen broj sati da odvezem na motoru i to je to.prva pomoc i testovi nista
 
sladjan90 said:
imam B kategoriju,i koliko sam saznao ako zelim A1 ili A2,moram samo odredjen broj sati da odvezem na motoru i to je to.prva pomoc i testovi nista
...i ljecnicki ako je proslo određeno vrime :wink:
 
maRRin 06 said:
...i ljecnicki ako je proslo određeno vrime :wink:
I tu nakaradnost sam spomenuo.
Zar lijecnicki za A kategoriju spada u slozeniji od onoga za B ili C???
Evo na proste elemente:
B mi vrijedi do 2030
C trazi lijecnicki svakih 5 godina za profesionalce
I onda za A trebam novi lijecnicki koji "vrijedi" 6 mjeseci???
Kad me je doktor pregledao za B rekao je da sam zdravstveno sposoban upravljati autom do 2030 a to pise u dozvoli. Kad sam morao lijecnicki za C raditi nisam niti zucnuo jer mi je to logicno, visa ktegorija pa je zahtjevniji.
Ali ovo za A je sprdanje da vece ne moze biti.
Zar je mocuce da samo ja vidim kako zakonodavac pljuje sam sebi u usta?