"Kako nastaju Bikeri"

papillon

Active member
O prvim Bikerima (Davno napisah sad se sjetih) :mrgreen:

 IN MEMORIAM


Narodni heroj i Prvi Bajker (iza  Bika  Koji  Sjedi) Kovačević (Blagoja) Sava-Mizarta (1905-1943) rođ. kod Nuđela selo kod Nikšića, Crnogorac poznatiji kao KOMANDANT SAVA KOVAČEVIĆ - mučki ubijen u selu Krekovi iznad Trentišta- zadnje ustrojbeno mjesto i dužnost: Komandant III. udarne divizije i član Vrhovnog Štaba NOV-a. U K.P.J. -u od 1925. Hobi: Volio je Nikšičko pivo, šarac, brzu vožnju svojim cindapom(zundapa) s kojeg se nikad nije odvaja ( kao ni od pive ni od šarca) sve do pola sata prije pogibije- pokopan sa cindapom, šarcem i kašetom Nikšičke pive u rodnom selu Nuđeli.
NJegovi posljednji sati:
Sjedio je u kafani imenom "živili motori i partizani" sukajući svoje poznate brčine ispijajući litru Nikšičkog piva(25-tu) po redu, ali na cindapi a ne na katridi a na vrata uleti kurir i raportira mu da švabe spremaju veliku akciju i da bez njega ni ne mogu ni neznaju ništa. Sava eksira 26-tu pivu uze šarca poljubi cindapa UPALI PILU i kaže mu "motorčino moja UDRI PO PLINU koliko nikad nisi moga i bajker Sava krene put bojišta". Cindap je išao oko 144 kmh na čas što je oduševilo Savu kada je stigao pogleda je partizane i rekao "A ŠTO LOŽI MOJ CINDAP, DRUGOVI IMA LI PROBLEMA S ŠVABAMA ". Ovi ga gledaju i pitaju što da radi a Sava odgovara "NA CINDAPU NIŠTA JA GA SAM POPRAVLJAM A NIKAD SE NE KVARI A ŠARAC MALO ŠTEKA" Savin zamjenik pita " nismo pitali za vašeg cindapa nego za švabe". Sava kaže "A TO, TO JE LAKO SAMO ME SLUŠAJTE JER BRZO MORAM DO MARAŠALA J.B. TITA NABAVIJA MI JE DVI NOVE GUME PRIKO VEZE OD GEN. MONTGOMERYA ". Švabe su tamo a mi vamo, brz sam brzo mislim, vozim i rasturam švabe, vi lezite ja ću stajati i kada potrčim i viknem " PALI PILU UDRI PO PLINU", vi pucajte bez stajanja. Nakon minute Sava potrči i viknu "PALI PILU I UDRI PO PLINU" i partizani ležeći opališe iz sveg oružja koje su imali. I pade Bajker Sava pokošen mecima svojih partizana koji su već bili imberlani od rata i slušali su Savu bajkera bez pogovora a nesporazum je doveo do toga mučkog čina: Sava bajker je žurio po gume i zaboravija da nije na cindapu pa je Umisto Pravog Povika " JURIŠ PARTIZANI NEMOJ PO MENI NEGO PO STRANI"reka je " PALI PILU UDRI PO PLINU" a ovi imberlani nisu krenuli u juriš nego ostali ležati jer nisu razumili bajkera Savu nego su kračunare, šarce, browinge sašili po bajkeru Savi tuta forca, pade Sava svi zaplakaše, cindap uzdiše a Sava bajker ode u bučnu legendu.
NA DAN POGREBA" MARŠAL J.B. TITO I GENERAL MONTGOMERY SU UMISTO VJENACA POLOŽILI NA GROB SVAK PO JEDNU GUMU ZA CINDAPA."

                        "POKOJ MU VJEČNI"
 
Vez said:
Vjerojatno su po heroju Savi i nastale sava gume.....
Vidiš,ima logike.........  :wink:
 
ajj,ćaa.traume iz djetinjstva su izbile na površinu :jesus:
s ovom prićom te mati upavljivala :mrgreen:

bravo,odlično,jadinstvena prića (y) (y)

a di je cindap :shock:
 
oracle said:
svaka ti dala :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: (y) (y)
Moram poći leči a nikog blizu jedino mi se priviđa scena :Drži je ROCKY  :koka:
 
Učinilo mi se da sam vidio Savu  :shock:

                            http://www.youtube.com/watch?v=hRUZRF9ETX8
 
http://www.youtube.com/watch?v=uoyDDRx2314

Legenda i pjesma kazu da je Sava na Sutjesci poginuo... :misli: :misli:
 
xman69 said:
http://www.youtube.com/watch?v=uoyDDRx2314

Legenda i pjesma kazu da je Sava na Sutjesci poginuo... :misli: :misli:
Tako je BILO NA festivalu u Splitu '80 a di je selo Krekovi iznad Trentišta  :misli: ,ma svejedno Sava je ionako najeba gore
            nego kad se onaj iz Alan Forda pokušava ubiti a nikako mu uspiti :mrgreen:
            Razigrana mašta učini svašta,iman ja još tih svojih "interpretacija" koliko oš ali neman volje sad to barkati a mučila me
            povijest i u školi (prije Domovinskog rata,da neko ne pomisli da sam Žika Španac  :mrgreen:) ,ima san uvik zaključno 4 ili 5
            i što sam bija manje na satu povijesti bila je veća ocjena : kao primjer mučilo me to kako se Drug Tito vozi u
            Mercedesu Pullmanu a Mercedes su i dan danas proizvode Švabe a kako su nas učili,Švabe su bili Nacisti a Partizani
            su se borili protiv Nacista pa sam vječito postavlja pitanje :
            Zašto "Zastava-Kragujevac" ne napravi Blindiranu Limuzinu Domaće Proizvodnje?? a Drug Tito se vozi u Nacističkom
            prometalu a Partizani i on Osobno su se borili protiv njih,usput Jovanka mu je inače služila prije odlaska na Susrete
            za čišćenje lijevog jaja a Milka desnog a dok je Moša Pijade bio u Zloglasnom Hladnom Zatvoru ima je i Naočale i
            Penkalu (koliko znam s tim se čovik ubije u par sekundi-vrlo hladno,oštro oružje  :mrgreen:) i uspija je napisati čak
            i Knjigu,malo nelogično ali očito je da su ga pomiješali sa Albertom Einstanom  :mrgreen: toliko -bole me prsti kao
            Ivu Lolu Ribara(Jovo Bečar Pecaroš  :mrgreen:) dok je drža Titovu ruku kad su se slikali  :misli: - ALOHA  :wink:
 
lajbek said:
Koji osmjeh od Nikšičke,još mu se pjena vidi na brčinama a naslonija se na Zunndapa  :mrgreen:
 
Moro je nabaciti smail ako je sišao sa zundapa ( je li bivši zundap sada zongšen??)

Pozdrav Papillonu
 
ropee said:
Moro je nabaciti smail ako je sišao sa zundapa ( je li bivši zundap sada zongšen??)

Pozdrav Papillonu
Pozdraviću ga kad se probudi,pozdraviće i on tebe  :wink:
           Komunizam i Socijalizam se ne gase,to je "prelazno-zarazna bolest" i sad je Zunndap postao od velikog močnog vidiš
           interesantno ( i Partizani su ih furali ) Naci-Diva prešao u Zongseng,znači i opet u rižu ali nije za vraga veliki Titov
           kolega Mao Tse Kung-Fu Lider rekao -"I Noga U Guzicu Je Korak Naprijed" i sad ......  
 
Mislim da je u ovoj priči riječ o mjestu koje se zove Tjentište, a ne Trentište...

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A2%D1%98%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B5

No, nebitno....i ko je bil najveći partizanski bajker?