Kako odabrati pravu veličinu moto odjeće u web shopu?

stalker

Active member
Htio sam kupiti moto u web shopu hlače za suvozačicu ali ne mogu procjeniti veličinu pa sam dodatno kontaktirao prodavača računajući da iz iskustva može procjeniti prema visini težini koji broji bi bio odgovarajući.
Međutim dobijem odgovor da će mi oni zamjeniti za druge ako ne budu odgovarale ali naravno troškovi slanja amo-tamo na moj račun. Stvarno biser od odgovora  :2up: pa upravo sam želio izbjeći nepotrebne troškove i gubljenje vremena.
Zna li možda netko koji bi broj hlača odgovarao ženskoj osobi visine 160 cm i težine 50-tak kg?
 
stalker said:
Htio sam kupiti moto u web shopu hlače za suvozačicu ali ne mogu procjeniti veličinu pa sam dodatno kontaktirao prodavača računajući da iz iskustva može procjeniti prema visini težini koji broji bi bio odgovarajući.
Međutim dobijem odgovor da će mi oni zamjeniti za druge ako ne budu odgovarale ali naravno troškovi slanja amo-tamo na moj račun. Stvarno biser od odgovora  :2up: pa upravo sam želio izbjeći nepotrebne troškove i gubljenje vremena.
Zna li možda netko koji bi broj hlača odgovarao ženskoj osobi visine 160 cm i težine 50-tak kg?

Preko weba bez probanja možeš kupit maramu, narukvicu i lančić. Ne hlače... I još manje hlače za motor koje se ne mogu skratit, suzit i obrnuto.
I naravno da ti čovjek nije rekao koji broj ti treba na temelju proporcija jer bi onda on bio kriv kad nebi pasale.
 
mogu se kupiti hlace, ja sam ih kupio online.

svaki proizvodjac ima tablicu sa mjerama koje su bitne: struk, bokovi, duljina nogu s unutrasnje strane i visina.
gledaj da u struku odgovaraju, a onda visinu.
kako ti je cura normalnih dimenzija :D,
nece biti potrebe za duzim ili kracim brojevima.
 
Imaš tu još jedan problem jer gače  nisu za tebe več za žensku osobu . Njima je večini osim funkcionalnosti bitno da to i "stoji" . Po mome iskustvu bolje ti je odvesti u butigu pa neka proba na licu mista .
 
Podes u neki ducan motoopreme i probas,ili ona proba,ko vec kupuje... I onda narucis isti artikal s interneta u koliko je jeftniji...

Tako sam i zadnju kacigu kupio,poso u butigu,probo kalup od tog proizvodaca i narucio broj koji mi pase preko interneta gdje je 200-300 kuna jeftinija...
 
i onda se čudite kak su nam dućani u banani i imaju jako malo robe na skladištu  :palacdolje:
 
iviccaa said:
mogu se kupiti hlace, ja sam ih kupio online.

svaki proizvodjac ima tablicu sa mjerama koje su bitne: struk, bokovi, duljina nogu s unutrasnje strane i visina.
gledaj da u struku odgovaraju, a onda visinu.
kako ti je cura normalnih dimenzija :D,
nece biti potrebe za duzim ili kracim brojevima.

Po tablici Dainesea (za koju kazu da je prilicno precizna), ja sam u hlacama 56, a u jakni 52. Pa ipak, hlace nosim 54 i odlicne su, a jaknu 54 jer u broju 52 koju Dainese tablica preporuca ne mogu disat. a ovisi i o modelu. probao par koznih jakni od Dainesea.... 52 premala, 54 prevelika (gledajuci da bude IDEALNO). ali model jakne koju sam kupio (Super Speed Pelle) broj 54 taman - negdje kao broj 53 kod ostalih jakni.


ukratko:
nebi kupovao bas nista od moto opreme bez probe. Osim marame, kako je vec napisano  :mrgreen:



iviccaa said:
struk, bokovi, duljina nogu s unutrasnje strane i visina.
gledaj da u struku odgovaraju

Moj struk je 101-103cm, kako kad. Dainese za broj 54 kojeg nosim kaze da je u tom broju raspon mjere 94-98cm, a u broju 56 98-102cm. Eto eklatantan primjer kako brojevi ne znace nista
 
Ja vec dugo muku mucim oko kacige. Tija bi kupit HJC RPH 10, a neman je di probat. Tribala bi mi pasat M, al aj ti znaj :(
 
3alfa3 said:
...Eto eklatantan primjer kako brojevi ne znace nista

ni ja se nisam usrećio s Dainese tablicom.
izmjerio sve, došao u dućan da probam te veličine, na kraju mi ništa nije odgovaralo.
prodavač mi je savjetovao skroz druge veličine (ne mogu se sjetiti da li veće ili manje).

mislim da je s kožom dosta teže, a da se textil lakše naruči..
 
fawlty82 said:
i onda se čudite kak su nam dućani u banani i imaju jako malo robe na skladištu  :palacdolje:

Ja se ne cudim,s takvim cijenama kakve drze i banane bi bile u banani...
 
Osigurac said:
Ja se ne cudim,s takvim cijenama kakve drze i banane bi bile u banani...

Razlika od 200-300kn se itekako da opravdat..da si rekao 500-1000 jos bi se slozio, ali ako si ustedio 30€, onda je vani 99% stvari jeftinije, samo treba naletit :mrgreen:
 
Hvala na brojnim savjetima ali sve to znam i bez vas. Zanima me praktično iskustvo jer vjerujem da na forumu ima osoba sličnih proporcija koje su kupovale moto odjeću.
2 tonciv666 - I ja očekujem da bi joj XS odgovaralo međutim ovdje gdje sam se ja interesirao su brojevi 34,36,38 ...
Što se tiče njenog ukusa kako će joj stajati, nije zahtjevna tu nema straha da će prigovarati.
 
Ivan_ZG said:
Razlika od 200-300kn se itekako da opravdat..da si rekao 500-1000 jos bi se slozio, ali ako si ustedio 30€, onda je vani 99% stvari jeftinije, samo treba naletit :mrgreen:

Ne kazem da nije realna cifra za hr,samo kazem da je ja necu platit ako mogu platit jeftinije,ako je ista cijena onda cu rade kupit u nas,i mislim da dosta ljudi misli isto,nikome ne padaju novci s grane,a kupnja opreme ne staje na samo jednoj kacigi,znas to dobro...

Ja bi ti pomogao stalker ali mi je zena 175 tako da... Valjda ima netko ko je kupovo a da je slican...
 
Osigurac said:
Ne kazem da nije realna cifra za hr,samo kazem da je ja necu platit ako mogu platit jeftinije,ako je ista cijena onda cu rade kupit u nas,i mislim da dosta ljudi misli isto,nikome ne padaju novci s grane,a kupnja opreme ne staje na samo jednoj kacigi,znas to dobro...

Ja bi ti pomogao stalker ali mi je zena 175 tako da... Valjda ima netko ko je kupovo a da je slican...
A gledaj na to ovako;Jeli besplatno vrijeme i znanje koje je prodavač ovdje u HR uložio u tebe dok si isprobavao opremu znajući da je nećeš kupiti kod njega nego preko neta? Hoćeš proći jeftinije, u redu, ali onda riskiraj i naruči bez isprobavanja (y)
 
Nije lako bit moralna veličina :mrgreen: - Nedavno naručivao jaknu iz Španjolske, pa mjeri ruke, ramena, prsa, pa čekaj tjedan dana da dođe, pa ako mi ne bude odgovarala plaćat ću shipping pa čekat opet... ali jbg, bila je na popustu :mrgreen:
 
Ja nosimXL a neke stvari i L i prije dva tjedna kupil novu jaknu u Louisu XXL i bila je taman.
Nisam htio iskirati sa webshopom i pokazalo se da se isplatilo i da bi popusil da sam narucil XL jaknu kao sto sam htio
 
stalker said:
Hvala na brojnim savjetima ali sve to znam i bez vas. Zanima me praktično iskustvo jer vjerujem da na forumu ima osoba sličnih proporcija koje su kupovale moto odjeću.
2 tonciv666 - I ja očekujem da bi joj XS odgovaralo međutim ovdje gdje sam se ja interesirao su brojevi 34,36,38 ...
Što se tiče njenog ukusa kako će joj stajati, nije zahtjevna tu nema straha da će prigovarati.

Problem je i u tome kaj svaki proizvođač ima svoje veličine tj. XS od Dainesea nije isti kao i XS od nekog drugog proizvođača. Najviše se razlikuju od zemlje proizvođača, Asia manjiu krojevi, Italija nešto veći, Njemačka još veći itd...
 
hlaće sam se ja namućio nać i s isprobavanjem, tako da nikako to ne bi mogo kupit preko neta.
kacigu sam imo HJC IS-15. po njoj sam narućio iz njemačke IS-17 i malo je veća IS-17.
tako da ti jedino proba može pomoć...