Kako promijeniti ulje u vilicama KTM-Husqvarna WP48

a-sajla

Member
Pozzzz

Izmjena ulja u vilicama.
Ulje : SAE 4 ( Fork oil 4w)
Količina : 635ml po vilici
Zračna komora : 110mm
Po uputama : svakih 50 sati novo ulje
Ja sam na 200h mijenjao
 
Nemam niti slične vilice a odgledao do kraja (y), kad sam mislio prekinut ostao zbog "pomagača" , poslije ostao zbog interesa kad sam vidio kak izgleda staro ulje vilica i sjetio se kak mi se čini da su moje "tvrđe" sa 22 000km na satu neg su bile prije, a nikad ništ nije curilo. Možda bi bilo dobro jednom ulje promjenit.. :unsure:
 
Bravo lega!
Mali ispravak, 9:27 audio govori 17-18 Nm a pise 17-80 Nm.
Svaka cast, ja se ne bi usudio sam raditi ni sa ovim videom. ;)
 


Dobar video...!

Ključ 24 se može malo brusilicom stanjiti, da je lakše gurnuti ga između opruge i ventila.
Plastični komad nije brtva nego podloška opruge koliko znam, može se kupiti u raznim debljinama kako bi se izjednačila dužina opruga, opruge ponekad znaju biti nejednake dužine, iako su iste debljine žice, koraka navoja i broja navoja.

Mjerenje količine ulja koja je izašla iz vilica nema baš smisla, iako je tvoje ulje u skroz dobrom stanju, previše ga ostane po stijenkama štapova, opruzi, ventilu..., a visina zračne komore, kao što i manual kaže može biti 635mm + - 10/20 mm, ovisno o želji vozača za određeni fini način rada vilice.

Bilo bi zanimljivo da si se malo pozabavio i shim stackom....ali ok, to je ionako previše za 90% korisnika koji ovjes servisiraju.....nikad. A treba. Redovno.