kako skinuti aluminij sa nicasila ili gus cilindra

ive_xxx

New member
imam problem, nabavio sam dobar cilindar od cagive 125, klip se zaljepio po cilindru i sad neznam kako da to skinem dole.. znam da mogu smirglanjem ali to mi je nekak preriskantno tako da bih radje pokusao sa nekom blazom metodom... netko je napisao davno da se moze sa nekom kiselinom ili necim drugim.. ???
primam sve prijedloge..  (y)
 
fini vodobrusni...i deri...bitno da ppo noktom ne osjetis nekakav rub...ostatak ce klip izgladiti sa vremenom..bitno da nema udubina...i da se nikalsil ne ljusti... (y)
 
sve super samo kaj se bas klip razljepio po cilindru.. kod ispuha.. naci ipak smirgla i polako..
 
Odnesi cilinder nekome mahanicaru da ti "hronerom" skine sve sa cilindra!! Svaki bolji mehanicar ga ima...Hroner su ti 3 cetke koje se namontiraju na busilicu i uz podmazivanje naftom vrte u cilindru i tako bez ikakvih ostecenja skidaju i ravnaju stublinu!! (y) (y)
 
zizosb said:
Odnesi cilinder nekome mahanicaru da ti "hronerom" skine sve sa cilindra!! Svaki bolji mehanicar ga ima...Hroner su ti 3 cetke koje se namontiraju na busilicu i uz podmazivanje naftom vrte u cilindru i tako bez ikakvih ostecenja skidaju i ravnaju stublinu!! (y) (y)
mozda za cilindre od sivoga lijeva...ili gusa...ali za delikatne aluminijeske...koji su presvuceni ultra tankim slojem nikalsila....ne hvala... :mrgreen:
 
nebih se bas htio zajebavat sa time.. a i mislim da bi me lagano otpilio u mp3. kad bi vidio kaj treba skinut sjebo bi si pola cetkica.. to su naljepnice od 1mm gore..  :mrgreen:
tko zna kaj ce ispast od tog..
 
bmw m 5 said:
mozda za cilindre od sivoga lijeva...ili gusa...ali za delikatne aluminijeske...koji su presvuceni ultra tankim slojem nikalsila....ne hvala... :mrgreen:
Na tim delikatnim se tek hroner pokaze kao idealno sredstvo.....Na nasim kroserima skidamo ovakve naslage uvijek i bez ikakvih posljedica!!! Nepricam napamet nego znam sto radimo u praksi!! :LOL: :LOL:
 
zizosb said:
Na tim delikatnim se tek hroner pokaze kao idealno sredstvo.....Na nasim kroserima skidamo ovakve naslage uvijek i bez ikakvih posljedica!!! Nepricam napamet nego znam sto radimo u praksi!! :LOL: :LOL:
honalica ima korund koji je naravno tvrđi od nikasila i skida ga kao i bilo koji drugi materijal..skinut će se aluminij ali i nikasil tako nakon par puta cilindar ce doc do aluminija

takve stvari se skidaju šaberom, koji je tvrđi od aluminija, a mekši od nikasila..ostane čisti nikasil..može malo brusnog papira ali samo malo
šaberom nemožeš zastrugat cilindar jedino ako si stvarno sivonja
 
e nisam vidio i da pitaš za gizu..može isto šaberom ali treba imat 'ruku'
 
šaber= što?  :mrgreen:
radje pitam nego da krenem sa krivom stvari, kod mene je šaber sa nozicima za skidane ljepila sa parketa i glazura..?
 
slično, ako imaš trokutastu 'turpiju' vrh izbrusiš tako da formiraš trostrani stožac koji ima oštre rubove..e pa s time lagano guliš aluminij
 
yatasaki said:
slično, ako imaš trokutastu 'turpiju' vrh izbrusiš tako da formiraš trostrani stožac koji ima oštre rubove..e pa s time lagano guliš aluminij
Mislim da je za njegov problem s nikasiliranim cilindrom saber pravljen od turpije pretvrd i da ce s njim svakako zajebat stvar, pa sve da ima ruku mirnu ko urar.. :mrgreen:
 
[quote aut :winhor=Gato link=topic=160433.msg2488154#msg2488154 date=1257263573]
Mislim da je za njegov problem s nikasiliranim cilindrom saber pravljen od turpije pretvrd i da ce s njim svakako zajebat stvar, pa sve da ima ruku mirnu ko urar.. :mrgreen:
[/quote]

pa probaj strugat šaberom po nikasilu :wink:
 
yatasaki said:
pa probaj strugat šaberom po nikasilu :wink:

Normalno bočnim bridom,a ne špicem  :wink: