kako ugasiti lampice na Nexusu

toni_st

New member
Bija sam na servisu na 9000 km i na 10000 mi se pojave dva signala na displeju, remen i kljuc. pa zna li neko kako se gasi.
Tako mi je bilo na 3000 pa je serviser ugasija pritiskanjem ona tri botuna na satu.
 
Ako imas knjigu original prolistaj pise ti negdje u poglavlju Service ako ne onda: http://www.autoshift.net/forums/index.php?showtopic=3776

If you all notice, after 1000km , the service indicator will blinks and after 10000km it will blinks again...... (svakih 10 000km ti je redovni servisni interval)

This is the steps to reset the warning indicator

Step 1 : Press and hold "Mode" + "Set" button together-gether.... (Tasteri Mode i Set drzi)
Step 2 : Turn the Key to "ON" while pressing both Button for more than 3 seconds (okreni kljuc u kontakt bravi na ON dok drzis stisnute tipke MODE i SET vise od 3sekunde)
Step 3 : release "mode" and "set" button and quickly select either service indicator or belt indicator by pressing "mode" button (zatim pusti MODE i SET i tada sa tipkom MODE brzo odaberi sto hoces ponistiti.
Step 4 : press the "mode" button for more than 3 secs to store... (zatim tipku MODE zadrzi vise od 3sek)
step 5: switch off the key........ (kontakt bravu vrati na OFF)

then.. to check... switch the key to ON and the service indicator will be gone..... (ponovno okreni kljuc na ON i servis bi trebao nestati)

znaci ako gori kljuc i remen trebao bi ponoviti radnju 2x ali u STEP3 odaberes sto hoces resetirati.


Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
 
To je normalno kaj se pale na tom intervalu od 10.000km. Bio si na 9.000 i sad su se upalile. Vrati se natrag u servis da ti resetira kompjuter. Ili potraži u manualu..Nutra je navedena kombinacija tipki koja to resetira (npr. tipka sat+2x kratko "set")...

A pazi sad ovo!  :mrgreen:
Rek'o idem ti pokušat pronaći na forumima..čitao sam o resetu..I tako, ja tražim po netu, kad ono, link na pdf..! I piše - "odaberi model Nexusa". Evo kaj mi nudi:  :LOL:

nexus-lol-usermanual.jpg


Dakle, Nexus je u stvari masažer za prostatu  :LOL:
 
Ja isto to sam poništavao jer mi na servisu nisu znali poništiti LOL
ovakva uputstva sam i ja čitao
moraš se malo igrati da skužiš jer ti sigurno neće iz prve uspjeti
 
ma lagano je to, meni uspjelo nakon 2. puta :D
kako to da ti se pali remen na 10.000km, šta ne bi trebao svakih 12.000km :misli:
 
na 10000 se pali remen jer posto kod nas kuca piaggio je malo u banani,ovako da objasnim u italiji servis se ne radi na 9000 nego na 10000,zato se nama pali remen :wink:
 
BobaCH said:
:shock:  :misli:
istina je,posto znam dobro taljanski i clan sam taljanskog foruma nexuscluba sve te informacije sam od tamo procitao itd...
meni je iskreno malo cudno zasto kod na na 9000,isto kao za ulje,kod njih kuca koristi samo selenia a kod nas agip,nije neki problem ali ne rade u skladu :misli: