Kamera go pro

Faber said:
Dakle...sto da uzmem i di preporucate..nastavke da mogu uvalit na kacigu na bradu naprijed?

arltuzu.jpg


Ovaj šta ide od kacige di su tri šarafa, to je oriđiđi GoPro Helmet Front Camera Mount, tako se zove, uzeo sam ga lokalno nije mi se dalo eBay čekat. Ovaj nastavak šta ide okomito gore prema kameri di je šaraf solo, to je iz nekog seta tih nastavaka sa eBaya, oni šta koštaju 10 dolara i dobiješ hrpu tih plastika unutra, ali nije bilo taj Helmet Front Camera Mount kopija pa sam ga zato uzeo lokalno.

Drži već 2 godine, ništa nije puklo ni ispalo.
 
kronik said:
ja moju drzim na sredini upravljaca. na onom malom mosticu izmedu 4 sarafa.
tako se vidi i okolica i brzinomjer

ali ima i drugih mjesta kao npr za snimanje prema nazad, prema naprijed na vilici ..... lokacija nikada kraja.
E to sam pokusao na svom slozit..na sredini ali me zeza to sto mi nestane cijela plocica jer taj most nije ravan...stavim li na tank em mi smeta jer uvijek imam malu tank torbu em se ne vidi jer je nekako pre niska.pogledaj na slici lol.Nije lose bilo na retrovizoru..frendovi mi to jucer stegnuli nekako i ajde..nije lose bilo iako se kamerica jako tresla srecom dobra je stabilizacija haha.
4a9520dd6da4bc05b2ab3e043093d494.jpg


Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Riker said:
arltuzu.jpg


Ovaj šta ide od kacige di su tri šarafa, to je oriđiđi GoPro Helmet Front Camera Mount, tako se zove, uzeo sam ga lokalno nije mi se dalo eBay čekat. Ovaj nastavak šta ide okomito gore prema kameri di je šaraf solo, to je iz nekog seta tih nastavaka sa eBaya, oni šta koštaju 10 dolara i dobiješ hrpu tih plastika unutra, ali nije bilo taj Helmet Front Camera Mount kopija pa sam ga zato uzeo lokalno.

Drži već 2 godine, ništa nije puklo ni ispalo.
Dakle to predlazes?idem bas pogledati na ebay.Uzeo sam ranije neko cudo sto se stavi naprijed na kacigu ali ne naljepnicu vec se stegne sa remencicima..nije mi jos doslo no mislim da to nece ici...hvala

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Sad zadnje sto sam snimao,gopro 6 black je bila postavljena na retrovizor..kad sam bacio oko koliko se to govno trese mislio sam da ce biti los video..no stvarno me iznenadila stabilizacija [emoji847]

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
pitanje za znalce
isplati li se kupiti kameru s linka?

https://www.mediamarkt.de/de/product/_goxtreme-vision-4k-2274598.html


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Machariel said:
pitanje za znalce
isplati li se kupiti kameru s linka?

https://www.mediamarkt.de/de/product/_goxtreme-vision-4k-2274598.html


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da su generalno sigurne kupnje GoPro, Sony, SJCam i Xiaomi/Yi,  ostalo može bit dobro može ne bit, nema tako velik broj korisnika. Kod ove goxtreme se ne spominje stabilizacija a vjerojatno nema niti široki kut tipa superview, za motor generalno je dobro koristiti jednu od te dvije funkcije, stabilizacija+superview idealno, ali i pojedinačno video izgleda puno stabilnije nego inače. Gyro/stabilizacija će umiriti trzaje koliko može, a kod superviewa su trzaji kamere puno manje uočljivi.. Barem osobno ne bih kupovao novu kameru bez ijedne od ove dvije funkcije. 4K nemoj niti gledati nebitno je za 90% korisnika, i obično je frame rate prenizak kod jeftinijih kamera koje imaju "4k"
 
A i malo ljudi ima 4k tv i komp koji posteno i brzo moze obradit takav video.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Machariel said:
pitanje za znalce
isplati li se kupiti kameru s linka?

https://www.mediamarkt.de/de/product/_goxtreme-vision-4k-2274598.html


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako mislis koristiti kameru na motoru, obavezno mora imati opticku stabilizaciju!!
Provjeri da li ova ima.
 
Pozdrav ekipa!

Dajte neke savjete, gdje montirati Gopro na motor/vozaca i zasto?

Da li vjerujete onim naljepnicama za nosace kamere? Koliko to dobro drzi.
Ja se bojim staviti Gopro na kacigu, zaljepiti naljepnicom nosac i voziti 160km/h.
Kakva su vasa iskustva. Znam da su te naljepnice cvrste, ali svejedno. Nakon koliko vremena ih treba zamijeniti?
 
Meni je montirana na volan.
Nije mi drago na kacigi, to je moj razlog zasto nije na kacigi.
 
A nema neke mudrosti, na vozaču su dvije najbolje pozicije na kacigi "brada" ili prsa samo što je ovo drugo malo nepraktično, na motoru je stvar ukusa što/koliko želiš da se vidi u kadru s time da je npr. na vilicama montiraš na fiksni a ne na pokretni dio.

Naljepnice drže i više nego što treba, samo prije ljepljenja dobro očisti površinu.
 
Spori said:
Meni je montirana na volan.
Nije mi drago na kacigi, to je moj razlog zasto nije na kacigi.

Na volanu mi se cini da prima vibracije od motora i nema dobar kut snimanja, ali se zato moze fiksno montirati i jednostavnije je za upotrebu (ne prosiruje ugradbene mjere kacige)

Na kacigi mi se vise svidja samo se bojim tih naljepnica.


Gdje kupujete naljepnice?
Preko neta se bojim da nisu Kineske 3M naljepnice koje slabije drze.
 
MIK0 said:
A nema neke mudrosti, na vozaču su dvije najbolje pozicije na kacigi "brada" ili prsa samo što je ovo drugo malo nepraktično, na motoru je stvar ukusa što/koliko želiš da se vidi u kadru s time da je npr. na vilicama montiraš na fiksni a ne na pokretni dio.

Naljepnice drže i više nego što treba, samo prije ljepljenja dobro očisti površinu.

Na kacigi mi se cini bolje jer se dobije perspektiva vozaca (vise je) , a vidi se governal...ono sto i vozac vidi, ali se bojim tih naljepnica da mi kamera ne odleti u voznji (obavezno bi koristio Diving suit, prozirno kuciste kao dodatnu zastitu ako otpadne).
Razmisljam staviti neku vezicu kao osigurac.
Na bradi je problem jer kacige tamo uglavnom nemaju ravne povrsine, pa sam mislio montirati kameru na bok kacige ili vrh. Sto kazete na te opciju?
 
Inkognito said:
Na kacigi mi se cini bolje jer se dobije perspektiva vozaca (vise je) , a vidi se governal...ono sto i vozac vidi, ali se bojim tih naljepnica da mi kamera ne odleti u voznji (obavezno bi koristio Diving suit, prozirno kuciste kao dodatnu zastitu ako otpadne).
Razmisljam staviti neku vezicu kao osigurac.
Na bradi je problem jer kacige tamo uglavnom nemaju ravne povrsine, pa sam mislio montirati kameru na bok kacige ili vrh. Sto kazete na te opciju?

A da je utiplaš  :misli:
Sve te naljepnice su napravljene da izdrže sve uvjete i ne vidim razloga zašto se bojiš da će otpasti kad ne otpadnu kod puno ekstremnijih sportova.
Zaljepi/zakači i uživaj  :021:

 
dane2606 said:
A da je utiplaš  :misli:
Sve te naljepnice su napravljene da izdrže sve uvjete i ne vidim razloga zašto se bojiš da će otpasti kad ne otpadnu kod puno ekstremnijih sportova.
Zaljepi/zakači i uživaj  :021:

Razmisljao sam da ucvrstim mehanicki, da...
Zato pitam koliko drze te naljepnice, pitam za iskustva?
Extremni sportovi...mozda i otpadne, ali meni ako otpadne auto koji prolazi iza ju zgazi ili se ona otkotura tamo gdje ju vise necu naci...Mozda ovi na ekstremnim sportovima mijenjaju svako malo naljepnice, mozda kupuju neke posebne...to pitam?
 
Iskreno .... veća je vjerojatnost da ćeš se dobro namučit kako bi poslije skinuo tu naljepnicu nego da sama otpadne.
 
MIK0 said:
Iskreno .... veća je vjerojatnost da ćeš se dobro namučit kako bi poslije skinuo tu naljepnicu nego da sama otpadne.


Ja san nabavio 3m curved taj mount i ne mrem ga skinut sa kacoge vise nikako 😂
 
Meni stoji sastrane malo na kacigi..na bradi..i imam koljeno pa namontiram gopro...a imam i nosac na retrovizoru..
Koristim i jedno i drugo...vise na kacigi sam koristio...svakako treba stabilizacija [emoji2]
1954e95aefa51a6b82db815752869049.jpg
3889504b890c693364ce5fe5b576f777.jpg


Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Faber said:
Meni stoji sastrane malo na kacigi..na bradi..i imam koljeno pa namontiram gopro...a imam i nosac na retrovizoru..
Koristim i jedno i drugo...vise na kacigi sam koristio...svakako treba stabilizacija [emoji2]
1954e95aefa51a6b82db815752869049.jpg
3889504b890c693364ce5fe5b576f777.jpg


Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Super TNX!

Tak nesto sam i ja odlucio napraviti na kacigi.

Jel ti ova sa retrovizora jako vibrira? Jel se vidi velika razlika na videu?


Razmisljao sam nabaviti ovaj mount i ugraditi kameru na isto mjesto:
https://shop.gopro.com/EMEA/mounts/helmet-front-plus-side-mount/AHFSM-001.html