Kamini

mate said:
I tu je izgledalo jednostavno na shemi, ali praksa je bila malo drukcija dok nisu dosli pravi majstori pa jeopet bilo jednostavno. :mrgreen: Mislim da imam sliku, pogledat cu popodne.

Kako si mislio pricvrstiti revizione otvore od knaufa? Meni je pala na pamet ideja da postavimo magnete...
možda one keramičarske magnete za vratašca :misli:
 
Imaš na onoj mojoj zadnjoj slici taj otvor od rigipsa. Doslovno ništa, samo je izrezan i umetnut, lagano se vadi i imaš pristup vratašcima.
 
Pa možeš i to ali na čičke ćeš prije pokidat rigips pri otvaranju.. Ma ne treba ništa samo stoji..
 
Pa imate vratasca koja su od knaufa s podkonstrukcijom, kad se pitura nema razlike od ostatka zida, samo se rez vidi i imaju svoj sistem drzanja, ne treba nista improvizirat.
 
eve se polako sezona grijanja bliži, radim neke izmjene na sustavu (prošla godina je bila prva) i jako sam zadovoljan, mijenjam samo neke sitnice.
Još me jedna stvar kopka, radi se o ekspanzionoj posudi. Moj sustav je otvorenog tipa, posuda je Centrometal i spojena je kako centrometal i nordica kažu da treba bit. Ono što je problem, ta posuda je "cirkulacionog" tipa, tj ponaša se kao radijator. S obzirom na poziciju posude, ona bespotrebno grije krov kuće, a budući da je direktno spojena na kotao, prva se grije. E sad, posuda nije izolirana i naravno da ću je izolirati, ali da li je moguće (ok jest, da li je preporučljivo) dodati jedan ventil (recimo na povratni vod), tako da ta posuda više ne bi bila cirkulaciona, te se ne bi grijala?
hvala
 
Prije nek sam počel ložiti u novom kaminu neki poznanik me upozoril da ne palim vatru sa onim "hepo" kockama jer sjebu donju rešetku, ja si mislil ma nemoguće...pa taj vrag je namijenjen za to...frajer sere.....ima govno od peći.....itd, ali evo u drugoj sezoni loženja primjetil da se i meni donja rešetka, taman di stavljam tu kocku počela ljuštiti, znači izgleda da onaj petrolej iz kocke ne odgovara gusu..... :misli:
Znači naučite iz tuđih grešaka.... :mrgreen: :mrgreen:
 
Isto sam to čuo i od početka kocke ne stavljam direktno na rešetku već na mali komadić drveta za potpalu i onda okolo slažem "indijanski šator"  :mrgreen:
 
jel proba ko kakvu kobasu ispeći, na štap i u kaminčić :mrgreen:
 
Palo meni na pamet to napravit dolje u kotlovnici, stavit resetku u kotao pa rostiljat, ali nista jos od toga  :mrgreen:
 
dovla said:
Isto sam to čuo i od početka kocke ne stavljam direktno na rešetku već na mali komadić drveta za potpalu i onda okolo slažem "indijanski šator"  :mrgreen:
Tako je!!!!
(y)
 
dovla said:
Isto sam to čuo i od početka kocke ne stavljam direktno na rešetku već na mali komadić drveta za potpalu i onda okolo slažem "indijanski šator"  :mrgreen:

Za tu lovu sam ocekivao da se akvarij pali na daljinski...  :jesus:
 
mate said:
Za tu lovu sam ocekivao da se akvarij pali na daljinski...  :jesus:

To je ljakserski, mora bit rustikalni ugođaj!

Tebi je sigurno sve na daljinski...  :jesus:

:mrgreen:
 
tborzic said:
da sad ne pogriješim, ugrubo mi se čini da bi usis trebao imati presjek koliki i dimnjak (ajmo okvirno), e sad na koji način to izvesti stvar je mogućnosti stvarnog prostora i objekta. Ono što mi je bilo dostupno u tom trenutku su kanalizacijske cijeve ubačene u estrih, jer je moralo ostati još 1-2 cm estriha iznad cijevi (estetski uglavnom, a tih par cm je pojačano mrežicom).

Vidio sam po netu da ljudi stavljaju manje, ali ne zato jer bi tako trebalo nego jer više nisu mogli izvesti.

Do te brojke od 5 cijevi (broj nije važan, presjek jest) sam došao nakon ponešto čitanja i konzultacija se ljudima koji ugrađuju ložišta.

A to je kao i hrpa drugih stvari,trebalo bi,ali...
Ja imam kamin već godinama,nisam stavljao nikakve otvore ni dotok zraka i gori (ako staviš suha drva) sasvim zadovoljavajuće  (y)

Neka je pretpostavka da kamin ne stavljaš u sobičak od 15 kvadrata  :wink: