Kamo idu maxi skuteri...?

Biste li kupili (da imate novaca naravno) skuter iznad 500 ccm?

  • DA

    Votes: 22 18.8%
  • NE

    Votes: 28 23.9%
  • MOŽDA

    Votes: 15 12.8%
  • KUPIO BI MOTOR ZA TU LOVU

    Votes: 52 44.4%

  • Total voters
    117
Status
Not open for further replies.

aprilliaaa

Well-known member
Povod ovom razmišljanju je i dijelom Karlov99 post:
"... Uglavnom kolega iz italijanskog corriere dello sport mi je posla par fotografija i priću o negdašnjem moto brandu Cagiva,koju piaggio planira ponovo oživjeti,dakle navodno u suradnji sa BMW-om rade na prototipu maxi skutera od 600ccm,po nekim procjenama 90ks,V4!,sudeći po slikama izgleda moćno...
Kočnice potpisuje brembo,ispušnu granu Akrapović...cijeli skuter se aerodinamički testira u zraćnom tunelu Ferraria u Fioranu,dok kompletnu elektroniku bi trebao organizirati bmw,svjetlo dana bi navodno trebao ugledati 2012..
Dakle Italijansko cuore sportivo sa preciznom njemačkom tehnikom,po meni dobitna kombinacija
Tmax dobiva ozbiljnog konkurenta"

kad bolje razmislim mislim da će se vrtiti oko 600-700 ccm, a ks će rasti do nekih 90-ak
ovijes će znatno napredovati i u principu biti će to motori u oklopu skutera
 
skuteri su mi na prvom mjestu i takav skuter bi kupio,ali cijena ce biti nenormalno visoka :?
 
malaga said:
skuteri su mi na prvom mjestu i takav skuter bi kupio,ali cijena ce biti nenormalno visoka :?
mislim da bi ovi europski trebali biti umjerenijih cijena nego japanci...ovo nije zdravo kolike su cijene i ovih sada :misli:

jedva čekan da vidin što će izbacit veći proizvođaći naredne dvi godine...a izbacit će sigurno
 
aprilliaaa said:
kad bolje razmislim mislim da će se vrtiti oko 600-700 ccm, a ks će rasti do nekih 90-ak
ovijes će znatno napredovati i u principu biti će to motori u oklopu skutera

Meni se i čini da će u biti maxiji (500+) zamijeniti velike touring motore, naravno ne u potpunosti, ali mislim da će sve više ljudi za tu svrhu uzimati skutere....čisto zbog komfora u vožnji...
 
aprilliaaa said:
Povod ovom razmišljanju je i dijelom Karlov99 post:
"... Uglavnom kolega iz italijanskog corriere dello sport mi je posla par fotografija i priću o negdašnjem moto brandu Cagiva,koju piaggio planira ponovo oživjeti,dakle navodno u suradnji sa BMW-om rade na prototipu maxi skutera od 600ccm,po nekim procjenama 90ks,V4!,sudeći po slikama izgleda moćno...
Kočnice potpisuje brembo,ispušnu granu Akrapović...cijeli skuter se aerodinamički testira u zraćnom tunelu Ferraria u Fioranu,dok kompletnu elektroniku bi trebao organizirati bmw,svjetlo dana bi navodno trebao ugledati 2012..
Dakle Italijansko cuore sportivo sa preciznom njemačkom tehnikom,po meni dobitna kombinacija
Tmax dobiva ozbiljnog konkurenta"

kad bolje razmislim mislim da će se vrtiti oko 600-700 ccm, a ks će rasti do nekih 90-ak
ovijes će znatno napredovati i u principu biti će to motori u oklopu skutera

Da ne bude off :mrgreen:
Ja osobno bih.  Ali samo u primjeru da mi nude ono što tražim: ABS, mjesto ispod "sjedala" za barem jednu kacigu i sitnice, kvaliteta i servisna podrška.
Mislim da je snaga koja se navodi (oko 90PS) previše, u "realnom" svjetu očekujem snagu oko 50-65PS ili pak možda ako se radi o izuzetnom sportskom skuteru oko 70PS (recimo kao GP800). Dizajn :misli:, pa ako bude kao ona študija BMW 800 SC nebih imao ništa protiv.
 
nemogu nikako zaboravit hondin prototip iz 2005-e, predstavljen zajedno s DN-01 na tokio motorshow-u...900-1000 ccm, boxer motor, konja ?? ali se vidi da ih ima :D

http://www.youtube.com/watch?v=FvvLh4OVfZU
 
aprilliaaa said:
mislim da bi ovi europski trebali biti umjerenijih cijena nego japanci...ovo nije zdravo kolike su cijene i ovih sada :misli:

jedva čekan da vidin što će izbacit veći proizvođaći naredne dvi godine...a izbacit će sigurno
recimo da je snaga GP-a sasvim dovoljna,izgled bi trebalo napraviti da bude sportski(od maxi skutera mi jedino nexus izgleda ok,samo bi drugi volan volio),ali moze se izgled jos agresivniji napraviti,poradit na ovjesu,netko je gore spomenuo abs,bio sam prije protiv abs-a,ali sad sam definitivno za i da je sve to upakirano za 10 000e,koliko sad kosta GP(pa cak i manje)...
 
jedva čekam takve skutere i stvarno bi volio vidit u kojem će se smjeru razvijati
ali svoj novac ne bi trošio na njih, glasao sam ne jer ne bi kupio takav skut
 
kad se čovik naući na praktičnost i komod...teško se toga odriće, a to se dešava ljudima kada neko vrime imaju maxi skuter
radi same konstrukcije (širine) skutera mislim da će se i dalje skuteri orjentirati na dva cilindra..samo različite koncepcije (redni, V...)
 
ja takodjer jedva cekam vidjeti takve skutere............ali mislim da se ni ja nebi tj. sigurno nebi kupio takav skuter............ili cu kupit skuter do 500 ccm ili cu kupit motor tipa V-storm ili TDM ako su mi napeta putovanja. a za ono sto sada koristim skuter od 500 ccm mi je i vise nego dovoljan...
 
meni više nisu napeti ni skuteri iznad 250 ccm
tako da to osobito nisu ni ovi znad 500 ccm
rađe motor za te novce (y)
 
Kupio bih ga možda,ali mišljenja sam da su skuteri napravljeni za vožnju po gradu.Sad se i to poćelo mijenjati.Zato i je možda, jer po meni ni jedan touring motor se ne može mjeriti sa nekim maxi skuterom iz dva razloga,prvo udobnost kao u kućnoj fotelji,a drugo zaštita od vjetra (možda neka Yamaha Fjr 1300 ali to je već klasa za sebe-čitaj cijena 3 maxi skutera).S druge strane tourinzi pružaju sportskiji užitak vožnje.Dakle trenutno mi je optimum 200 do 300ccm da se probijam lako u gradu,a sa druge strane da se mogu odvozat i na dulji put,uz ne preveliku potrošnju i troškove (gume,rega...).Možda ipak jednog dana pređem i na neki 500-600ccm skuter ako bude neodoljiv  :LOL:
 
Alex33 said:
Kupio bih ga možda,ali mišljenja sam da su skuteri napravljeni za vožnju po gradu.Sad se i to poćelo mijenjati.Zato i je možda, jer po meni ni jedan touring motor se ne može mjeriti sa nekim maxi skuterom iz dva razloga,prvo udobnost kao u kućnoj fotelji,a drugo zaštita od vjetra (možda neka Yamaha Fjr 1300 ali to je već klasa za sebe-čitaj cijena 3 maxi skutera).S druge strane tourinzi pružaju sportskiji užitak vožnje.Dakle trenutno mi je optimum 200 do 300ccm da se probijam lako u gradu,a sa druge strane da se mogu odvozat i na dulji put,uz ne preveliku potrošnju i troškove (gume,rega...).Možda ipak jednog dana pređem i na neki 500-600ccm skuter ako bude neodoljiv  :LOL:

slazem se u potpunosti............i jos uz to ne daje mi se cca 10000 eura za maxi skuter ma kakav god on bio.....
 
motor j e motor a skuter je skuter i sve ima prednosti i mane.U zadnje vrijeme skuteri nisu vise skuteri nego motori na kojima mozes skupit koljena.I danas im askutera koji i idu iizgledaju bolje od kojekakvih motorica,a sutra ce ih bit i vise. Kupci kupuju a sve sto se kupuje to ce i da se proizvodi. ..meni licno bi godio jedan od 750ccm radi rege i jedno 95 KS da preskacem celavce na 600rovima  :mrgreen:
 
gastajbarter said:
motor j e motor a skuter je skuter i sve ima prednosti i mane.U zadnje vrijeme skuteri nisu vise skuteri nego motori na kojima mozes skupit koljena.I danas im askutera koji i idu iizgledaju bolje od kojekakvih motorica,a sutra ce ih bit i vise. Kupci kupuju a sve sto se kupuje to ce i da se proizvodi. ..meni licno bi godio jedan od 750ccm radi rege i jedno 95 KS da preskacem celavce na 600rovima  :mrgreen:
(y)
za prepostaviti je da će iduća generacija skutera biti ovjesa pouput motora...recimo kao danas tmax samo još za broj veća kola i izbor između više sportske i gt filozofije...
 
aprilliaaa said:
a za motor ti se daje?

sada mi se vise ni za motor ne daje za nista 10000 eura (ali prije koju godinu nisam tako razmisljao), ali ako se svec odlucim za kupit motor on 10000 eura onda to nece sigurno biti maxi skuter........... :mrgreen:
 
massa.st said:
sada mi se vise ni za motor ne daje za nista 10000 eura (ali prije koju godinu nisam tako razmisljao), ali ako se svec odlucim za kupit motor on 10000 eura onda to nece sigurno biti maxi skuter........... :mrgreen:

word :D
 
massa.st said:
sada mi se vise ni za motor ne daje za nista 10000 eura (ali prije koju godinu nisam tako razmisljao), ali ako se svec odlucim za kupit motor on 10000 eura onda to nece sigurno biti maxi skuter........... :mrgreen:
svatko ima svoju filozofiju :wink:
 
Status
Not open for further replies.