kamo s kacigom?

sehrz

Well-known member
Pošto sam od ove godine novopečeni...  :021: !
Ćešće sam išao na neke jednodnevne đireve itd. !
Kako sam uvijek bio u gradovima koji su po nekim znamenitostima posebni htio sam ih obići.
Obilazak grada je ok , ali kad sa sobom moraš tegliti ,kacigu, ruksak i jaknu onda mi počinje biti nelagodno pa lagano posustajem.

sve u svemu gledam neke ruksake sa mogućnošću povezivanja kacige kao:

KNOX_kpack_detail_2_600.jpg



iconbag.jpg

icon mi je privlacan iz razloga jer se moze furati i kao tank torba  (y) ali je poprilicno mali :palacdolje:

koja su vasa iskustva(da ne izmišljam toplu vodu) sa pospremanjem opreme te lutanjem po gradovima i sl.?
ps:pada mi na pamet uzeti mrežu i pričvrstiti kacigu na ruksak?
 
sjednem na kavu,počastim konobaricu i zamolim je da mi iza šanka pričuva kacigu.  8)
 
Redovito na dalja turistička putovanja idemo žena i ja. Naravno da nema mjesta u koferima za kacige, tako kada usput negdje stanemo i zujimo gradom kacige ostavim na motoru i zaključam ih sajlom, koristim onu sajlu za zaključavanje skija.
Ako mi ih nisu u Napulju maznuli, neće nigdje .... preduvjet je da nisu kacige od 700-800€ :mrgreen:
 
@ Ninja

Tako radim ako idem u neki muzej ili dvorac , ali ako idem negdje u prirodu onda sam u problemu :)

@ kalimero

kacige su nolan n85 in86 tak da je to ok (može link od sajle na pm) i jakne provuces kroz rukav jel?

vec sam gledao onu sajlu sa alarmom i nekako mislim da je to i najbolje :)  (y)

cvh3wPj.jpg
 
Najjeftinije rješenje; Obični ruksak na leđa i onda remen od kacige zakačiš na naramenicu od ruksaka tako da ti kaciga visi na desnom boku.
 
bricksrheavy said:
Najjeftinije rješenje; Obični ruksak na leđa i onda remen od kacige zakačiš na naramenicu od ruksaka tako da ti kaciga visi na desnom boku.

isprobano :) ali najćešće drmam kacigom sve kaj se nađe na putu :p
ustvari je najbolje rješenje ostavit kacige na motoru samo ih dobro svezati!
 
sehrz said:
@ Ninja

Tako radim ako idem u neki muzej ili dvorac , ali ako idem negdje u prirodu onda sam u problemu :)

@ kalimero

kacige su nolan n85 in86 tak da je to ok (može link od sajle na pm) i jakne provuces kroz rukav jel?

vec sam gledao onu sajlu sa alarmom i nekako mislim da je to i najbolje :)  (y)

cvh3wPj.jpg

Nemam link, ali vrlo je slično ovoj fotki. Namota se i zauzima minimalno mjesta u koferu ili gdje već, a sajla je presvučena prozirnom plastikom tako da ne oštećuje kacigu, jer provučem ju ispod vizira.
Nekada i jaknu svežem, ali rijetko jer putovanja su mi jedino u proljeće i jesen, tako uvijek zujimo s jaknama na nama.
 
....i onda ti se neko popisa u kacigu  :LOL:

Jbg, ja svoju nosim sa sobom koliko god to neprakticno bilo
 
3alfa3 said:
....i onda ti se neko popisa u kacigu  :LOL:

Jbg, ja svoju nosim sa sobom koliko god to neprakticno bilo

Jebga ima vesmasine hehe !
Kak ju nosas na ruci ili ruksak...
 
3alfa3 said:
....i onda ti se neko popisa u kacigu  :LOL:

Jbg, ja svoju nosim sa sobom koliko god to neprakticno bilo

upravo tako i ja svoju furam iako je tlaka.

a najjaci su oni majstori kad vidim da je zaveze za felgu,pa di im je mozak??
kao zaveze bajk pa usput i kacigu..dusu dalo psu za olaksat se.
 
Sajle 2 komada, kroz rukav jakne kroz kacigu, drugi rukav oko rame i to je to! Nosim staru i prljavu jaknu ( muhe skidam jednom godišnje, a na kacigi brišem samo vizir)! Nikakvih problema!
Uz to osiguras pa ako ioad ukradu kupis drugu!
Bolje jeftinija kaciga svake 2 godine, nego Arai star 15god!
 
EXD9M said:
muhe skidam jednom godišnje

Ili se malo vozis, ili sporo. Ja na jednom djiru naberem muha da se jakna ne vidi  :LOL:
 
Ja često ostavljam kacigu i rukavice na motoru bez ikakve zaštite već 4. godinu, nikad nije nitko uzeo, dok su mi po istom sistemu 2011. u Ninu neki klinci maznuli jaknu od odijela.
 
Malo, ali pustim kišu da ih opere! Inače jaknu održavam isključivo Nivea kremom i to jednom godišnje ( na kraju sezone). Mjesta ogrebana id padova običnom kremom za cipele ( jakna je kupljena 1992.) i još služi...
Malo sam "ojačao" pa gledam novu, a ovu ću u ormar dok netko od klinaca ne naraste!
 
Ja tek od ove godine imam koznu jaknu i hlace i ugrubo skinem muhe sa vlaznom jelenjom kozom jos u garazi dok je oprema na meni. Na fino sredim mlijekom za tijelo koje "posudim" od zene  :LOL: Osim sto pocisti, malo i nahrani kozu

Tekstilnu jaknu i hlace sam samo tutno u vesmasinu