Kaplje gorivo iz karburatora (fergazera)??!

toxic_057

New member
Ekipa pomoc, kao sto pise u naslovi kaplje mi gorivo iz karba tamo oko gljive, onu jednu cjevcicu sam zatvorija, ako mi je ocepljena iz nje liva goriva!
 
preljeva ti karburator jer je zaštekao plovak .... to je kod njih "normalna" pojava ... ;)

krvcni malo nečim metalnom po čašici i trebalo bi prestati... ako ne prestane, moraš skidati čašicu dole i malo očistiti sve iznutra i sastaviti nazad ...  (y)
 
kod mene ne da kaplje već povremeno zna na zadnjem djelu gdje dođe onaj filter jednostavno curi i tako sve iscuri i nakon štos sam zamjenio novu membranu nemam pojma šta se togađa ( tko zna kakak je  ovo model karburatora i jel bi moglo što drugo tu ta stavim od karburatora ovaj me več jako živcira uložio sam novaca u te djelove karburatora al on povremeno kao da zašteka neki vrag u njemu i ne zatvoru gorivo a radi na sistemu vakuma... nekad kao da mi neki vrag zašteka u samom karburatoru pa zadrži gas na velikoj turaži sve u svemu živce gubim al još se ne predajem...evo par fotografija dok se mčim  sa tim sitnicama a uskoro su je i oklop u novom izdanju ..pozdrav.... da još sam zaboravio pomenuti daga jako teško dobijem da radi fino u leru ,ma radi on jedno vrijeme a onda samo podivlja nabije gas -neznam jel ga pati što nemam iza karburatora zadnji poklopac i onu  spužvu kao filter karburatora -to je tip izgubio i tako sam kupio,možda netko ima rješenje za to... :misli:
 
kad god karburator curi (bez obzira koje vrste i kakav) znači da mu plovak ne zatvara ...  (y)

naravno pričamo o klasičnim karburatorima, ne o avionskim ....  :jesus:
 
dobro zato pitam vas koji znate...a kakva je ovo vrsta što sam stavio foto takav karburator ja imam i šta je njemu sad plovak jel taj vrag  unutri što se vidi mali dio ovora ...jel to treba biti skroz zatvoreno pa se okretanjem gasa  to okreće i otvara ili reba biti malo otvoreno kao što se vidi na fotografiji... jel može tu ići neka druga vrsta karburatora da ja to sve promjenim možda bibilo najbolje... (y)
 
pazi možda ti dihtung na frgazeru previše strši prema nutra pa ti ne dozvoljava da ti se plovak ne digne dovoljno da zatvori do kraja,barem je meni tak bilo
 
i ja imam sličnih problema
ima li u zg možda kakav majstor za to,tj da sredi frge da više ne cure...
 
Niste Vi jedini sa tim problemom i kod mene je to isto ali gdje god da sam otisao da napravim nikako nisam bio zadovoljan popravkom ali kes ode....raspametio sam se.